Мета: Закріпити навички розв'язування задач на знаходження дробу від числа та творчого опрацювання задач різних типів; формувати міцні обчислювальні навички, уявлення про дроби; формувати вміння доказово міркувати і пояснювати свої дії, всебічно осмислювати і аналізувати умову і запитання задачі; розвивати творчі здібності учнів; збагачувати мовлення учнів математичною термінологією(формувати комунікативну компетенцію ); виховувати самостійність, наполегливість, працелюбність
Математика, 4 клас
Тема: Розв’язування задач на знаходження дробу від числа. Творче опрацювання задач різних типів .
Мета: Закріпити навички розв’язування задач на знаходження дробу від числа та творчого опрацювання задач різних типів; формувати міцні обчислювальні навички, уявлення про дроби; формувати вміння доказово міркувати і пояснювати свої дії, всебічно осмислювати і аналізувати умову і запитання задачі; розвивати творчі здібності учнів; збагачувати мовлення учнів математичною термінологією(формувати комунікативну компетенцію ); виховувати самостійність, наполегливість, працелюбність.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання
Продзвенів уже дзвінок, //
Розпочався наш урок.
Тож давайте працювати, //
Міцні знання здобувати.
Щоб усім було цікаво, //
Всі працюйте дружно, жваво,
Не шуміть і не дрімайте,
Руку піднімать встигайте,
З відповіддю не баріться,
Добре й старанно учіться,
Щоб сказала я в кінці:
«Ви у мене – молодці!» //
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- На уроці ми будемо виконувати завдання, які вимагатимуть від вас знань, умінь і навичок, раніше отриманих на уроках математики . То ж працюйте вдумливо і уважно. Не забувайте, що старанність, уміння чути і бачити допоможуть вам справитись із ними.
А бали за роботу ви отримаєте у формі самооцінки за кількістю набраних фішок.
- Прочитайте, що потрібно знати на сьогоднішній урок (хором)
1. Що потрібно знати (презентаційна маркерна дошка, таблиця в додатку 1)
2. Усна лічба.
- А зараз вас чекає математична естафета (Слайд № 1-4)
ІІІ. Повідомлення теми уроку . Мотивація навчальної діяльності
А) - А от дізнатись тему сьогоднішнього уроку допоможе кросворд (Слайд № 5)
Кросворд (Задачі)
- Отже , сьогодні на уроці ми будемо закріплювати навички розв’язування задач на знаходження дробу від числа та творчо опрацюємо задачі різних типів.
Б) Віршовані задачі на повторення таблиць множення (творче домашнє завдання)
Їх поставила на ганок.
По 2 літра молока
Ось задача отака.
Скільки всього було літрів?
Розв’язуйте любі діти.
В кожної 5 пелюсток.
Скільки цих пелюсток буде?
Розв’яжіть задачу мудро.
Кожна по 5 яєчок знесли.
Скільки всього яєчок було,
Щоб багато курчат на світі жило?
В) Каліграфічна «Хвилинка – цікавинка».
- Охайно запишіть у зошитах число і «Класна робота» ( У зошиті на полях зразки цифр 1 4 0)
- Розв’яжіть задачу і відповідь запишіть каліграфічно.
ІV. Розвиток знань по темі.
А) Записати під диктовку дроби : ¾, 5/7, 6/24, 9/14, 2/5, 7/8, 1/6.
Б) Запишіть відповіді до задач
- Запишіть розв’язання задачі.
- Змініть цей текст так, щоб він став задачею. Запишіть розв’язання.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Гра «Займи місце»
(на підлозі прикріплені картонні картки великого розміру «Дроби» )
- Я називатиму дріб, а вам слід знайти відповідний малюнок – картку і стати на нього
4. Робота з підручником
1) Колективне розв’язування задачі № 704.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в парах
- Ви отримуєте картки , на яких по 2 задачі « 1. У магазині «Книги» всього 350 зошитів. 3/7 становлять зошити в лінію. Скільки зошитів в лінію у магазині? 2. У кіоску всього 120 зошитів. 2/6 становили зошити в лінію. Скільки зошитів в лінію було у кіоску?»
VІ. Домашнє завдання. Аналіз роботи учнів на уроці.
№№ 708, 709
- Полічіть кількість зароблених фішок.
VІІ. Підсумок уроку.
- А зараз пограємо в гру « Продовж речення» ( беруть листочок з дерева , читають початок речення і доповнюють його своїми думками)