Конспект уроку містить різні форми роботи. Для систематизації знань учнів про одиниці вимірювання часу, закріпити вміння переходити від одних одиниць вимірювання величин до інших.
ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ
Мета: систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу; закріплювати вміння переходити від одних одиниць вимірювання величин до інших; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до часу.
ХІД УРОКУ
Що ж четвертий дружній клас
Продзвенів дзвінок для нас
То ж за парти всі сідаймо
До роботи приступаймо.
II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
Знайти :
1/10 від 200; 1/3 від 180; ½ від 100; 1/6 від 420; ¼ від 800; 1/7 від 560.
— Визначте закономірність запису чисел кожного рядка та запишіть ще по декілька чисел
630; 632; 634; 636; …
900; 800; 700; 600; …
50; 150; 200; 250; …
3. Математичний диктант
• Яке число потрібно додати до 470, щоб отримати 500?
• На скільки 30 с менше 1 хв?
• У скільки разів 40 км більше, ніж 40 м?
• Збільшити 52 у 100 разів.
• Знайдіть частку чисел 540 і 9.
• Знайдіть половину від числа 480.
• Сума двох чисел 800, одне з них 250. Знайдіть інше число.
• Скільки годин у 420 хв?
• Знайдіть частку чисел 3200 і 400.
III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ (Презентація)
1.Гра «Мікрофон»
Це день і ніч. Разом вони складають одиницю вимірювання часу – добу.
Дуб – це рік, 12 гілочок – 12 місяців. 4 гілочки – це тижні. Їх у місяці чотири. 7 жолудів – це 7 днів тижня.
У тижні 7 днів: понеділок, вівторок, середа, четвер, п’ятниця, субота, неділя.
Слайд.
2. Погляньмо на таблицю, пригадаймо, що:
Століття – 100 років
Рік – 12 місяців – 365 або 366 днів
Місяць – 30 або 31 день (28 або 29 днів)
Доба – 24 години
Година – 60 хвилин
Хвилина – 60 секунд
Робота в парах
Замінити більші одиниці вимірювання часу меншими.
5 р. = 2р.4міс. =
3 доби = 1 доба 8 год =
10 год = 5 год 10 хв =
2 хв = 3 хв 20 с =
Замінити менші одиниці вимірювання часу більшими.
120 с= 300 хв =
200 с = 100 хв =
50 год = 40 міс. =
Слайд
3.Працюємо з підручником
5. Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз.
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть.
А тепер їх опустіть.
Поверніться кілька раз.
За роботу, все гаразд.
6. Робота в групах
7.Замінити більші одиниці вимірювання часу меншими(письмово) біля дошки
21 год 15 хв =
47 діб 8 год =
17 хв 47 с =
15 год 29 хв =
4 хв 15 с =
25 діб 3 год =
3 хв 40 с =
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Самостійна робота
13 хв = с 480 с = хв
1200 хв = год 72 год = доби
210 хв = год хв 50 міс. = р. міс.
1/6 хв = с 1/6 год = хв
1/3 доби = год 1/5 ст. = р.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 372; 373 (с. 60).
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на уроці?
— Чого вчилися?
— Хто був найактивнішим на уроці?