Урок математики у 6 класі " Координатна площина"

Про матеріал
Мета уроку: - закріпити вміння побудови точок на координатній площині й уміння знаходити координати точок, побудованих на площині; - активізувати розумову діяльність учнів під час участі кожного з них у грі; - розвивати пізнавальний інтерес учнів, елементів творчої діяльності; - виховувати почуття прекрасного.
Перегляд файлу

Тема уроку.  Координатна площина

Мета уроку:

- закріпити вміння побудови точок на координатній площині й уміння знаходити 

   координати точок, побудованих на площині;

- активізувати розумову діяльність учнів під час участі кожного з них у грі;

- розвивати пізнавальний інтерес  учнів, елементів творчої діяльності;

- виховувати почуття прекрасного.

Обладнання:

Комп’ютера, інтерактивна дошка, картки  з завданнями, додатки 1,2.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація.

Гіпарх, Птоломей, Стивенсон, Декарт –  чим відомі вам ці видатні люди. Що їх всіх об’єднує ? (координатна площина) (Тема уроку, мета) Слайд 1,2

  

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Згадаємо. Був собі такий капітан Флінт

Як відомо, він ховав свої скарби на різних островах.

На одному з островів у печері капітан Флінт залишив частину своїх скарбів. Вхід у печеру був дуже добре замаскований, і знайти його міг тільки старий пірат Бен Ган, котрий  перед смертю написав для нащадків шифрований лист — описання шляху, що веде до скарбів та місця, де вони сховані. Пригадаємо, що любив кричати папуга Флінта? ( Піастр) Тому за кожну правильну відповідь ви отримуєте PIASTRE, за кількістю своїх PIASTRE ви отримаєте свої скарби (оцінки) А що для кожного із вас є скарби? 

Оскільки старий пірат отримав у свій час непогану освіту, він вирішив скористатися методом координат. Узяв карту острова, накреслив на ній …( Координатну площину)  1.Що називається координатною площиною? Так  він вибрав осі координат, вибрав одиницю виміру. 2. Як називається горизонтальна вісь?

3. Дайте назву вертикальної осі.        Слайд3,4

До речі, зробив усе як слід. І сьогодні ми, його нащадки, відправляємось на пошуки скарбів за його картою. Щоб знайти острів, що потрібно знайти…(координати) Що таке координата?

   ІV. Застосування вмінь і знань учнів.

Завдання1.

    Знаходження координат точок «Якір» Слайд5,6

Знятися з якоря

 

 

Завдання2.

 Успіх кожної справи залежить від капітана. Визначте місце розташування вказаних в таблиці точок. Капітан.

Додаток 1(самоперевірка всіх) Слайд 7

Завдання3.

Побудувати малюнок за точками.

Слайд 8

 

 

 

 

 

 

 

Ми наближаємось до острова , де нас зустрінуть різни тварини і вас очікує самостійна робота

 

Самостійна робота «Намалювати малюнок за точками»  Слайд12 робота за комп’ютером «Графічний редактор»

Додаток2

Якщо ви вірно виконали завдання то зустрілися з такими істотами Слайд 13

Хто не впоровся зустрів піратів

 

 

Зустріч з піратами гра «Морський бій» Слайд 14,15

Сундучок ТЕСТ «Ключик»

  1. Місце точки на площині визначається її координатою. (Так)
  2. Положення точки на площині визначається одним числом. (Ні)
  3. Горизонтальна координатна пряма називається вісь абсцис (Так)
  4. Точки абсциси яких дорівнюють нулю знаходяться на осі абсцис (Ні)
  5. Точка з координатою (2; 0) знаходиться на осі абсцис  (Так)
  6. Вертикальну пряму називають вісь абсцис. (Ні)
  7. Початок координат має координату (1,1) (Ні)

Слайд 17-18

V. Підбиття підсумків уроку.

 VІ. Рефлексія   Слайд 19

 

 

 

Слово:

М (6,2)                            В  (10,7)                  Ч (-6,0)                    У (-4,4)       

О  (8,-6)                           І (11,-4)                  У(-4,4)                     Р (0,0)

Л  (-2,-4)                         Д(-7,6)                     Д(-7,6)                    А (-5,10)  

О  (0,10)                         М (6,2)                    О(8,-6)

Д  (-7,6)                          І  (11,-4)                  В(10,7)

Е  (12,0)                         Н (2,-8)                   О (0,10)

Ц (3,-3)                         О (0,10)

Ь(-6,-6)

Домашня завдання  Слайд 20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 

               Відповідь                                                   Завдання

 

                                                                                                                          

                               Картка 1

 (-6;-1), (-5;-4), (-2;-6), (-1;-4), (0;-5), (1;-5), (3;-7), (2;-8), (0;-8), (0;-9), (3;-9), (4;-8), (4;-4),  (5;-6), (8;-4), (8;0), (6;2), (4;1), (0;1), (-2;2), (-6;-1),

(-10;-2), (-13;-4), (-14;-7), (-16;-9),(-13;-7),

 (-12;-10), (-13;-14),(-10;-14), (-10;-13),

 (-9;-13), (-10;-9), (-5;-9), (-5;-15), (-2;-15),

(-2;-13). (-2;-10), (-1;-10), (-1;-11), (-2;-13),

(0;-15), (2;-11), (2;-9).

 

 

 

                                                  Картка 2

 

(-2;4),(0;6), (0;5), (1;6), (1;5), (2;3), (1;2), (2;-3), (5;4), (7;5), (7;6), (8;7), (9;7), (10;6), (10;4), (3;-6), (2;-6), (0;-7), (-4;-7),

 (-1;-6), (-2;-5), (-2;-4), (-1;0), (-4;0), (-1;1), (-1;2), (-2;3), (0;4).

 

 

 

 

                                       Картка 3

 (- 9; 5), (- 7; 5), (- 6; 6), (- 5; 6), (- 4; 7), (- 4; 6), (- 1; 3),

(8; 3), (10; 1), (10; - 4), (9; - 5), (9; - 1), (7; - 7), (5; - 7),

(6; - 6), (6; - 4), (5; - 2), (5; - 1), (3; - 2), (0; - 1), (- 3; - 2),

 (- 3; - 7), (- 5; - 7), (- 4; - 6), (- 4; - 1), (- 6; 3), (- 9; 4),(-9;5).

 

 

 

 

                                            

 

Картка 4

 

(- 9; 6), (- 5; 9), (- 5; 10), (- 4; 10), (- 4; 4), (- 3; 4), (0; 7),

 (2; 4), (4; 7), (7; 4), (9; 3), (9; 1), (8; - 1), (8; 1), (7; 1),

(7; - 7), (6; - 7), (6; - 2), (4; - 1), (- 5; - 1), (- 5; - 7),(- 6; - 7), (- 6; 5), (- 7;5), (- 8; 4), (- 9; 4), (- 9; 6).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                       Картка 5

 

 (-4;5), (-3;5), (-3;6), (-2;7), (-1;7), (-1;8), (0;8), (0;7), (1;7), (2;6), (2;4), (1;3), (1;2), (2;1), (2;-3), (3;-4), (2;-4), (1;-8), (-2;-8), (-1;-7), (-1;-3),

 (-2;-1), (-6;-1), (-3;1), (-2;2), (-2;3), (-3;3), (-4;4). 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                     

                                                 

 

                                                               Картка 6

 

(0; 0), (- 1; 1), (- 3; 1), (- 2; 3), (- 3; 3), (- 4; 6), (0; 8), (2; 5), (2; 11),

(6; 10), (3; 9), (4; 5), (3; 0), (2; 0), (1; - 7), (3; - 8), (0; - 8), (0; 0).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                      Картка 7

(- 8; - 9), (- 6; - 7), (- 3; - 7), (1; 1), (1; 3), (4; 7), (4; 4),

(7; 2,5),(4; 1), (6; - 8), (7; - 8), (7; - 9), (5; - 9), (3; - 3),

(1,5; - 6), (3; - 8), (3; - 9), (- 8; - 9).

 

 

 

 

 

 

 

                                                   Картка 8

1) (2; 7), (0; 5), (- 2; 7), (0; 8), (2; 7), (- 4; - 3), (4; 0), (11; - 2),

    (9; - 2), (11; - 3), (9; - 3), (5; - 7), (- 4; - 3).

2) Клюв: (- 4; 8), (- 2; 7), (- 4; 6).

3) Крило: (1; - 3), (4; - 2), (7; - 3), (4; - 5), (1; - 3).

 

 

 

 

 

 

                                            

doc
Додав(-ла)
Шликова Олена
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
8 лютого 2021
Переглядів
1542
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку