Урок математики в 3 класі "ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА"

Про матеріал
Тема. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА Мета: узагальнити знання про властивості дій додавання і віднімання; формувати вмін¬ня розв'язувати рівняння, задачі на знаходження третього доданка; розвивати ло¬гічне мислення, математичне мовлення; виховувати наполегливість. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми задач. Тип уроку. Комбінований.
Перегляд файлу

Дата                                                Урок                                Математика                           3 кл.

Тема. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ДОДАНКА

Мета: узагальнити знання про властивості дій додавання і віднімання; формувати вмін­ня розв'язувати рівняння, задачі на знаходження третього доданка; розвивати ло­гічне мислення, математичне мовлення; виховувати наполегливість.

Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки ; схеми  задач.

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку

І.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усна лічба

- Заповніть таблицю.

Зменшуване          70 46  52 88  63 

Від’ємник           24  54  16 34  95

Різниця            33 25 12  26 37 5

- Як називаються числа при відніманні?

- Що отримаємо, якщо до різниці додамо від’ємник?

- Що отримаємо, якщо від зменшуваного відняти різницю?

3. Математичний диктант .

Суму чисел 27 і 12 зменшіть на 15.    Різницю чисел 48 і 8 зменшіть на 40.

Суму чисел 51 і 9 збільшіть на 15.     Різницю чисел 13 і 4 збільшіть на 11.

Відповіді: 24; 0; 75; 20.

4. Робота за картками. (Індивідуальна робота)

Під час уроку за необхідності

5. Пальчикова гімнастика

ІІІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

- Сьогодні на уроці ми узагальнимо ваші знання про властивості дій до­давання і віднімання, продовжимо роботу над розв’язуванням рівнянь і задач.

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Обчислення прикладів з коментуванням (с. 14, завдання 80)

36 + 43 = (30 + 40) + (6 + 3) = 79

59-33 = (50-30)+ (9-3) = 26

48+ 34 = (40+ 30)+ (8 + 4) = 70+ 12 = 82

75- 18 = (60 - 10) + (15 - 8) = 50 + 7 = 57

2.Розв'язування рівнянь (с. 14,завдання82)

- Розв’яжіть рівняння з перевіркою,

Х + 15 = 74 32+ Х = 80

- Як знайшли невідомий доданок?

- Поясніть, який невідомий компонент будемо шукати у рівняннях:

63-х = 24 х - 8 = 21

- Як знайти невідомий від’ємник?

- Як знайти невідоме зменшуване?

3.Самостійне складання і розв'язування рівнянь (с. 14,завдання83)

4.Самоперевірка (запис на дошці).

5.Фізкультхвилинка

VІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Складання задачі за малюнком (с. 14,завдання81)

- Розгляньте малюнок. Складіть задачу про збирання марок і розв’яжіть її.

- Як називають людину, яка колекціонує марки? (Філателіст)

Аналіз задачі

- Про що запитується в задачі? (Скільки було марок із зображенням мостів?)

- Чи можна про це дізнатися одразу? (Ні)

- Що треба знати, щоб дізнатися про кількість марок із зображенням мостів? (Скільки всього марок із зображенням рослин і тварин.)

- Про що тепер можемо дізнатися? (Скільки марок із зображенням мостів.)

- Яку дію треба виконати? (Дію віднімання)

- Чому? (Щоб знайти невідомий доданок, слід від суми відняти відомі до­данки.)


- Складемо план розв’язування задачі.

1)Скільки всього марок із зображенням рослин і тварин?

2)Скільки марок із зображенням мостів?.

- Розв’яжіть задачу.

Розв'язання

1) 25+ 30 = 55 (ж.) — з рослинами і тваринами

2)100 - 55 =45 (.м.)

Відповідь: 45 марок із зображенням мостів.

- Складемо вираз.

100 - (25 + 30) = 45 (м.)

2.Творча робота над задачею. Складання оберненої задачі

Складіть обернену задачу, відповіддю якої буде число 25.

Марок із зображенням рослин — ?    

Марок із зображенням тварин — 30             100м.

Марок із зображенням мостів — 45

Учні можуть скористатися схемою-опорою під час самостійного розв’язування задачі.

3.Робота над задачею (с. 15,завдання85)

Статуя — скульптура (зображення людини чи тварини).

1)Аналіз задачі за запитаннями вчителя. Складання короткої умови до задачі.

Олово — 2 кг  

Цинк — 5 кг            45 кг

Мідь — ?

2) Самостійне розв 'язування задачі.

Сильніші учні розв’язують задачу виразом.           45- ( 5+ 2) = 38 (кг)

Учні достатнього і середнього рівня — по діях. Слабким учням роздати картки-підказки.

План

1)Скільки разом використали олова і цинка?  О + О = О

2)Скільки використали міді?                             О – О = О

Перевірка виконаних робіт.

4.Усні обчислення (с. 15, завдання 84)

- Розгляньте малюнок і дайте відповіді на запитання.

1) 40 + 2 • 3 = 46 (л) — бак і два чайники.

    35 + 3 = 38 (л) — чайник і бідон.

2) 40 - 3 • 3 = 31 (л) — різниця між баком і трьома чайниками.

3) 3 - 2 = 1 (л) — різниця між чайником і глечиком.

5.Завдання з логічним навантаженням (с. 15, завдання 86)

VІI.ПІДСУМОК УРОКУ

- Що повторили на уроці?

- Які теоретичні знання допомогли вам виконати всі завдання?

- Прокоментуйте розв’язання рівняння: х - 15 = 25.

II.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 15, завдання 87; 88.

docx
Додано
8 вересня 2019
Переглядів
2588
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку