Урок математики за проєктом "Інтелект України". Тема:Круглі трицифрові числа. Тисяча. Визначення часу за годинником. Таблиця ділення на 3. Кут. Види кутів.

Про матеріал
Даний матеріал розрахований для учнів 2-го класу, що працюють за проєктом "Інтелект України" з теми "Круглі трицифрові числа. Тисяча. Визначення часу за годинником. Таблиця ділення на 3. Кут. Види кутів."
Перегляд файлу

 

Математика   2 клас «ІУ»

Тема уроку. Круглі трицифрові числа. Тисяча. Визначення часу за годинником. Таблиця ділення на 3. Кут. Види кутів.

Мета уроку:

формування предметних компетентностей:

- продовжити роботу над вивченням нумерації круглих чисел в межах 1000;

- зосереджувати увагу на значенні цифр залежно від їх позиції у записі числа;

- закріпити знання першої частини таблиці ділення на 3, вивчити таблицю до кінця;

- вдосконалювати навички  додавання та віднімання з переходом через розряд;

- формувати вміння обчислювати значення виразів із змінною на кілька дій;

- розвивати вміння складати та розв’язувати арифметичні задачі на знаходження невідомого зменшуваного й алгебраїчні на знаходження остачі;

- продовжувати вчити розв’язувати  складену задачу на знаходження суми, що містить непряму форму в умові;

- вдосконалювати навички визначати час за моделлю годинника;

- закріпити вміння визначати види кутів;

- розвивати логічне мислення, спостережливість, увагу, вміння виділяти головне.

формування ключових компетентностей:

*уміння вчитися:

 розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників; розвивати пізнавальний інтерес;

*комунікативної:

 розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

*соціальної: 

розвивати вміння продуктивно  працювати в парі, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

*інформаційної:

розширити знання учнів про міста України, відстані між ними та час поїздки.

 

 

 

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

1. Емоційне налаштування

 Посміхніться тим, що зліва,

 Посміхніться, тим, що справа.

 Ну що ж, і вчитель вам посміхається.

 Урок математики розпочинається.

  • Важко знайти людину, яка б не прагнула успіху, щоб бути щасливим, корисним собі та людям. Отож, сьогодні я бажаю вам отримати задоволення від власної праці, а здобуті знання та вміння нехай стануть корисними у житті.
  • Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (Цікавих завдань, нових знань)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Прочитаймо разом тему уроку. Яка інформація для вас вже відома, підкресліть її. Що ще невідоме, нове для вас? Обведіть його.
  • Отже, перед сьогоднішнім уроком стоять такі завдання:
  • повторити нумерацію круглих чисел, навчитись виконувати завдання за нумераційною таблицею;
  • продовжити вивчати таблицю ділення на 3;
  • працювати над різними видами задач;
  • вдосконалити вміння визначати час за годинником;
  • повторити види кутів.
  • У нас багато завдань сьогодні, за кожне правильно виконане завдання ви отримаєте букву ключового слова.

 

ІІІ. Розвиток математичних знань.

  1. Робота з нумераційною таблицею

№1 (фронтально)

  • Пригадайте, які розряди містить кожне 3-цифрове число, у якому напрямку рахуємо розряди.
  • Відшукайте та обведіть числа, в яких цифра розряду сотень дорівнює цифрі розряду десятків. (110, 220, 330, 440, 550, 660, 770, 880, 990)
  • За швидко виконане завдання отримуєте букву Р.

 

№2 (фронтально)

  • Відшукайте та випишіть з таблиці 5 чисел, у яких сума цифр дорівнює найбільшому одноцифровому числу. Розташуйте їх в порядку спадання.
  • Проаналізуємо це  завдання.
  • Яке найбільше одноцифрове число?  (9)
  • Які вже здобуті знання нам допоможуть виконати завдання? (Знання складу числа 9)
  • Щоб розташувати в порядку спадання, який склад числа використаємо найпершим? (810, 720, 630, 540, 450.)
  • Чому ми поставили крапку, а не продовжуємо пошук чисел далі? (Вимога була виписати лише 5 чисел.)
  • За уважно виконане завдання отримуєте букву М.

 

№3

Завдання читає один з учнів:

 Учитель записав на дошці найбільше кругле 3-цифрове число. Хтось стер у ньому 1 цифру. Яке найбільше число могло залишитися?

  • Спробуйте здогадатись самі, яке число залишилось. (Припущення дітей)
  • Просигналізуйте жестом, чи погоджуєтесь з відповіддю. (Кожна відповідь аргументується)
  • Робимо спільний висновок:

 Найбільше кругле 3-цифрове число 990. Для того, щоб залишилось найбільше 2-цифрове число, потрібно витерти цифру 0. Отримаємо число 99.

  • Запишіть для утвореного числа попереднє та наступне. Перевірка.
  • За наполегливий мозковий штурм отримуєте букву К.

 

  1. Розв’язування пізнавальної задачі на час
  • Щодня на уроках «Я пізнаю світ» ми здійснюємо захопливу мандрівку Україною, маємо гарні знання.
  • Яке місто є столицею України? (Київ)
  • Я вам розповідала, що раніше столицею України було місто … (Харків).
  • У якій частині України розташовані ці міста? (Київ – у центральній, Харків – у східній)
  • Незабаром Україна переможе, до нас прийде довгоочікуваний мир. Наш Тимофійко з мамою поїде у свій рідний Харків на потязі. Чи цікаво вам, скільки триватиме його поїздка?
  • Розгляньте розклад руху потяга від Києва до Харкова.
  • Час відправлення з Києва о 23 год 00 хв. Час прибуття наступного дня о 6 год 00 хв.
  • Пригадайте, скільки годин містить доба?
  • Скільки годин пройде до закінчення доби, якщо відправлення о 23 год? (Ще 1 год)
  • Скільки триватиме подорож наступного дня? (6 год)
  • Як запишемо розв’язання задачі? (1+6 = 7 год)
  • Отже, 479 км від Києва до Харкова поїзд подолає за 7 годин.
  • Заслуговуєте на букву О.

 

  1. Хвилинка здоров’я (вправи для покращення зору)
  2. Завдання від Знайка «Ланцюжок»

А наш Знайко не дрімав,

Вам завдання на увагу готував.

 

  • Завдання успішно виконають лише дуже уважні діти. Вірю, що ви всі будете надзвичайно уважними. Усно виконуючи дії ланцюжком, здогадаєтесь, яке число загадав Знайко.
  • Зміст завдання: Число 80 зменш на 30  … збільш на 10 … додай 20 … відніми 60 … знайди попереднє число …збільш на 1 … додай 50 … знайди наступне число.
  • Отже, Знайко задумав число … ( 71).
  • Що ви можете розказати про це число? (Це 2-цифрове число, належить до 8 десятку, складається з 7 десятків 1 одиниці, 1 - цифра розряду одиниць, 7 – цифра розряду десятків, має «сусідів» - числа 70 та 72.)
  • За вашу уважність отримуєте букву И.

 

  1. Робота над вивченням таблиці ділення на 3.
  • Першу частину таблиці ділення на 3 ми вже вивчили. Перевіримо ваші знання за допомогою вправи «Пін понг».
  • Кмітливчик теж підготував свою перевірку. Заповніть порожні клітинки:

3: 3 = 1 12 : 3 = …

6 : 3 = … … : 3 = 5

9 : 3 = 3

Взаємоперевірка за «ключем» на екрані. Оцініть смайликом якість ваших знань.

 

  • Продовжимо вивчення таблиці ділення на 3. (Відеоматеріал проєкту «Інтелект України»)
  • Продовження вивчення за методикою «Блискавка».
  • Робота в парах: розкажіть один одному (взаємоопитування).
  • Гарно постарались, маєте ще букву У.

 

  1. Завдання від Мудрої Сови.

Нам Сова завжди допомагає,

Правило-підказку нагадає.

  • Повторимо, що називають часткою, та як її знайти. (Звучить аудіозапис, діти читають за диктором, потім хором, далі з пам’яті.)
  • Робота в парах

 Виконання практичного завдання №8: запис числового виразу на ділення та обчислення його значення.

  • Перевірка: озвучують по черзі доповідачі. За дружну роботу буква З.

 

  1. Фізкультхвилинка
  2. Виконання завдань в робочому зошиті №9
  • Пригадайте правило порядку виконання дій у виразах.
  • Позначте порядок дій у виразі із змінними та обчисліть його значення ( 1 – коментовано, 2 – самостійно).

а = 42, с = 64

а) 91 – а + (с – 58) = 91 – 42 + (64 – 58) = 49 + 6 = 55;

б) с – (81 – а) + 15 = 64 – (81 – 42) + 15 = 64 – 39 + 15 = 25 + 15 = 40.

Перевірка за допомогою кольорів LEGO: зелений  - 42, червоний – 40, жовтий – 51.

  • Буква И в подарунок.

 

  1. Завдання від Кнопочки №10

Кнопочка- красуня задачі полюбляє ,

Для всіх своїх друзів задачки складає.

 

  • Складіть і ви арифметичну  задачу на знаходження невідомого зменшуваного про повітряні кульки та запропонуйте однокласникам розв’язати її усно.
  • А хто складе алгебраїчну задачу на знаходження остачі про мандарини?

 

  • Ось ще одна задача від Кнопочки:

Зелена – 67 б., що на 14 б. > ? б.

Біла - ? б.

  • Якого вона виду? (Складена)
  • Яка перша проста задача входить до складу складеної?
  • На що вказує слово  «що»? (На непряму форму: якщо зеленої на 14 банок більше, то білої менше.)
  • Хто впевнений у власних силах, розв’язуйте самостійно, решта – колективно.
  • Про що дізнаємось 1 дією? ( Про білу фарбу)
  • Яка друга проста задача утворилася? (Зеленої фарби 67 банок, а білої 53 банки. Скільки всього банок фарби купили?)
  • Якого виду ця задача? (На знаходження суми)
  • Як розв’язується цей вид задачі? (Дією додавання)

                        Розв’язання

  1. 67 – 14 = 53 (б.) – білої фарби;
  2. 67 + 53 = 120 (б.)

Відповідь: 120 банок фарби купили всього.

 

  • Додаткове завдання: який птах народжує малят взимку? Відповідь 60 – шишкар.

Синичка    56 – 24 + 13

Шишкар    98 – 57 + 19

Горобчик  21 + 45 - 20

  • Отримуєте від Мудрого Задачника наступну букву Н.

 

  1. Пальчикова фізкультхвилинка
  2. Розв’язування задач на визначення часу (№11)

 

  1. Повторення та доповнення правила в рамочці про види кутів.
  2. Визначення часу за годинником.

- Пригадайте, на що вказують стрілки годинника?

- Скільком хвилинам відповідає проміжок між числами?

  • А) Визначте, котра година на першому годиннику. Розгляньте усі варіанти.
  •  Як утворити денний або вечірній час? (Додати 12 год)

Відповідь: 3 год або 15 год

  • Який вид кута утворюють стрілки цього годинника? Оберіть варіант серед запропонованих і просигналізуйте карткою. (Прямий кут)
  • Б) Аналогічно другий годинник: 3 год 5 хв або 15 год 5 хв. Кут  - гострий.
  • В) Аналогічно третій годинник: 2 год 50 хв або 14 год 50 хв. Кут – тупий.
  • За  успішно виконане нелегке завдання отримуєте букву Ч.

ІV. Підсумок уроку. Рефлексія

  1. «Доповни речення»

Я знаю …

Я повторив/повторила …

Я навчився/навчилась …

Я зрозумів/зрозуміла …

Я зможу пояснити іншим …

Чи справдились ваші очікування від уроку?

 

  1. Самооцінювання роботи на уроці карткою

Мій успіх!   Було важко!

Майже вдалося!  Потребую допомоги!

 

  • Я вважаю, що всі ви старались, не лінувались. Заслуговуєте на почесне звання, яке складеться з букв, які отримували протягом уроку, як нагороду за наполегливу працю – РОЗУМНИЧКИ!

 

V. Домашнє завдання

 Виконати завдання, передбачені для домашньої роботи,  на ст.30;

 закріпити знання таблиці ділення на 3.

 

 

 

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
13 січня 2023
Переглядів
1163
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку