Тема: Множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел (слайд 1)
Мета: Удосконалити вміння виконувати множення звичайних дробів; сформувати вміння виконувати множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел; розвивати культуру математичного мовлення і записів; виховувати впевненість у власних силах, акуратність
Тип уроку: удосконалення знань, умінь і навичок
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал,
Хід уроку
Знання збираються по краплині, як вода в долині.
Перевірити готовність учнів до уроку.
1.Звірити відповіді
2.Тестові завдання (завдання висвічуються на екрані, а діти підіймають картку з правильною на їх думку відповіддю)
а) · б) · в) · г) · (а)
2.Чому дорівнює добуток дробів і ? (слайд 3)
а) б) в) г) (а)
III. Актуалізація опорних знань.
Робота в парах (на кожну парту роздаються конверти із завданням)
1. Подайте число у вигляді неправильного дробу :
а) 2 ; б) 6 ; в) 6 .
2.Подайте у вигляді мішаного числа неправильний дріб:
а) ; б) ; в) .
(після виконання завдання учні вибірково озвучують свої відповіді та пояснюють їх)
IV. Мотивація навчальної діяльності. (слайд 4)
Знайдіть площу прямокутника, сторони якого дорівнюють:
а) 5 см і 6 см ; б) 5 см і 3 см . (учні висловлюють свої думки)
Зрозуміло, що для розв’язування даної задачі потрібно виконати:
а) множення мішаних чисел; б) множення мішаного і натурального числа.
Отже, сьогодні на уроці ми маємо навчитись виконувати множення мішаних чисел та множення натурального числа на дріб.
Приклад: 3 · 6 = · = = = 22
Приклад: 2 · 5 = · 5 = = = 11 .
Усно № 330, 331
Письмово № 352,
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться!
За хороший день вчорашній.
І до сонця потягніться
В різні боки похиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз - присядьте, два – присядьте
І за парти тихо сядьте.
357, 359, 361.
Картки першої команди:
1.Заповніть порожні місця в таблицях :
a |
6 |
8 |
12 |
16 |
30 |
48 |
a |
|
|
|
|
|
|
2. Заповніть таблицю:
b |
|
|
|
|
|
|
9b |
|
|
|
|
|
|
Картки другої команди:
a |
6 |
9 |
12 |
15 |
30 |
54 |
a |
|
|
|
|
|
|
b |
|
|
|
|
|
|
8b |
|
|
|
|
|
|
Домашнє завдання. (слайд 6)
Опрацювати § 9, вивчити правила;
Розв’язати № 353, № 362 та № 384 (індивідуально)