Тема: Множення звичайних дробів (слайд 1)
Мета: Домогтися засвоєння правила множення звичайних дробів; сформувати вміння множити звичайні дроби; розвивати пам'ять, увагу; виховувати наполегливість, старанність
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал, екран, комп’ютер, проектор, мікрофон
Хід уроку
Знання збираються по краплині, як вода в долині.
Перевірити готовність учнів до уроку.
Алла Мазур з 1+1 попросила допомогти їй з усним рахунком і взяти у вас інтерв’ю:
Усний рахунок «Мікрофон»
а) 3·18= (54); б) 25·5= (125); в) 0,3·9= (2,7); г) 0,7·0,4= (0,28).
2. Скоротіть дріб: (слайд 3)
а)
= (
); б)
= (
); в)
= (
); г)
= (
).
3. Подайте десяткові дроби у вигляді звичайних дробів (слайд 4)
а) 0,7= (
); б) 0,3= (
); в) 0,15= (
); г) 0,09= (
).
4. Подайте дроби у вигляді десяткових дробів: (слайд 5)
а)
= (0,1); б)
= (0,7); в)
= (0,9) ; г)
= (0,3).
5. Знайдіть площу прямокутника, сторони якого дорівнюють 6 см і 8 см. (слайд 6)
(6·8 = 48 (см2))
III. Мотивація навчальної діяльності. (слайд 7)
Знайдіть площу прямокутника, сторони якого дорівнюють
дм і
дм.
(учні висловлюють свої думки)
Зрозуміло, що для розв’язування даної задачі потрібно перемножити ці звичайні дроби
і
.
Отже, сьогодні на уроці ми маємо навчитись виконувати множення звичайних дробів.
Діти, ви вже вмієте записувати звичайні дроби у вигляді десяткових і виконувати множення десяткових дробів. Тож давайте запишемо дроби
і
у вигляді десяткових та знайдемо їх добуток:
= 0,7 ,
= 0,9 , 0,7·0,9 = 0,63. Останню рівність можна записати так:
·
=
. Тепер давайте придивимось уважно. Яка залежність між чисельниками множників і чисельником добутку? (діти дають відповідь) Яка залежність між знаменниками множників і знаменником добутку? (діти дають відповіді)
Тож давайте запишемо правило множення звичайних дробів: (слайд 8)
Щоб знайти добуток двох звичайних дробів, треба:
.
Усно № 329
Фізкультхвилинка
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться!
За хороший день вчорашній.
І до сонця потягніться
В різні боки похиліться,
Веретеном покрутіться.
Раз - присядьте, два – присядьте
І за парти тихо сядьте.
Письмово № 336, 340, 343, 348.
1. Робота в парах «Знайди помилку»
а)
·
=
; б)
·
=
; в)
·
=
; г)
.
2. Запитання до класу
Чи потрібно при множенні зводити дроби до спільного знаменника? (ні)
Сформулюйте правило множення звичайних дробів.
3. Виставити оцінки.
Опрацювати § 9, вивчити правило;
Розв’язати № 341, № 349.
Знайдіть добуток суми та різниці чисел
і
(індивідуально)