Урок музичного мистецтва у 1 класі на тему "Як звучить довкілля?"

Про матеріал

конспект уроку з музичного мистецтва у 1 класі на тему : "Як звучить довкілля?"

Тема.Як звучить довкілля?

Мета:

  • 1.навчальна: зацікавити учнів уроками музики; ознайомити з емоційним змістом музики, правилами слухання, співу; дати поняття «музичні та шумові звуки», «композитор»; розпочати формування вмінь сприймати та виконувати музику;
  • 2.розвивальна: розвивати творчу уяву, фантазію учнів;
  • 3.виховна: виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися музики.

Музичний матеріал: В. Подвала «Музичні загадки»; Н. Май «Перший дзвоник»; поспівка «Дзвоник задзвенів».

Наочні посібники: нотна хрестоматія; портрет композитора В. Подвали; «Музичний віночок. Робочий зошит із музичного мистецтва. 1 клас»; вірш «Розповідає музика» О. Лобової.

Обладнання: музичні інструменти; СD-програвач; фонохрестоматія.

Тип уроку: урок уведення в тему.

Перегляд файлу

Урок № 1.

Тема.  Як звучить довкілля?

Мета:

  1. навчальна: зацікавити учнів уроками музики; ознайомити з емоційним змістом музики, правилами слухання, співу; дати поняття «музичні та шумові звуки», «композитор»; розпочати формування вмінь сприймати та виконувати музику;
  2. розвивальна: розвивати творчу уяву, фантазію учнів;
  3. виховна: виховувати інтерес і любов до музики, пісні, творчої праці, бажання вчитися музики.

Музичний матеріал: В. Подвала «Музичні загадки»; Н. Май «Перший дзвоник»; поспівка «Дзвоник задзвенів».

Наочні посібники:  нотна хрестоматія; портрет композитора В. Подвали; «Музичний віночок. Робочий зошит із  музичного мистецтва. 1  клас»; вірш «Розповідає музика» О. Лобової.

Обладнання: музичні інструменти; СD-програвач; фонохрестоматія.

Тип уроку: урок уведення в тему.

Хід уроку

Учні заходять до класу під музичний супровід («Перший дзвоник» Н. Май).

1. Організаційний момент

  • Перевірка готовності класу до уроку
  • Музичне вітання

Сьогодні розпочався ваш перший музичний урок. Пролунав дзвоник. На початку привітаймося! Наше привітання буде особливим, таким, як і наш урок. Послухайте наше вітання. Прослуховування музичного вітання

  • Що особливого у нашому вітанні?

2. Мотивація навчальної діяльності

 Мабуть, ви ще у дитячому садку дуже любили музичні заняття, де виконували пісні, танцювали, грали у музичні ігри, слухали музику. Тепер ви подорослішали, прийшли до школи, де на вас знову чекають цікаві зустрічі зі світом музичного мистецтва. Ми вирушимо у подорож до музичних казок, де почуємо музику природи, спів пташок.

  • Про що нам може розповісти музика?

Розповідає музика про все, що є на світі:

Як вдалину біжить ріка, милуючись у літі,

Як сонце в синіх небесах промінням землю гріє,

Про кожну квітку у лісах, про спогади та мрії.

Про щиру пісню солов’я, про верби і калину,

Про землю, що навік моя,— співучу Україну.

Як хуртовина білий сніг розсипала навколо,

І як дзвінкоголосий сміх збирає друзів в коло.

Як грізно за вікном бурчить зимова завірюха,

Як важко, коли друг мовчить або немає друга.

Про дзвін джерельного струмка й ліси, дощами вмиті,

Розповідає музика про все, що є на світі.

О. Лобова

3. Засвоєння нових знань

  • Які звуки лунають навколо вас? (Звуки транспорту тощо)
  • Якщо ви потрапите у  ліс, у  парк, то що можна там почути? (Голоси пташок, шелестіння листочків, гілочок, дерев, дзюрчання води)

Звуки скрізь є: в лісі, в полі

І на вулиці, і в школі,

В небесах, що сни колишуть,

Звуки вкрались навіть в тишу.

 

Засвоєння понять

Усе це — тріск, кроки, гуркіт, шарудіння — шумові звуки.

Годинник цокає: цок-цок!

Колеса б’ють: тук-тук!

У-у, у-у! — реве гудок,

Такий тривожний звук.

 

І стільки звуків день у день

Луна навколо нас,

Що можна скласти сто пісень

І заспівати враз!

 

  • А ще бувають звуки музичні.
  • Де можна почути музичні звуки? (Робота у зошитах, с. 2.)

4. Вокально-хорова робота

Ознайомлення з правилами співу (робота у зошитах, с. 2)

Розучування та виконання поспівки «Дзвоник задзвенів»

На початку уроку, коли ви заходили до класу, вас зустріла пісня. Послухайте її ще раз.

  • Про що вона розповідає?

Слухання пісні «Перший дзвоник» Н. Май

  • Чи відома вам ця пісня?
  • Який настрій вона викликає?

Засвоєння понять

Людина, яка створює музику,— це композитор.

 

Цю пісню написала українська композиторка Н. Май. Зараз ми вивчимо її, адже ця пісня про всіх, хто вперше йде до школи, а отже, саме про вас.

Розучування пісні «Перший дзвоник» Н. Май

(робота над поставою,одночасним початком співу, м’якістю звуковедення)

Слухання музики

  • Які звуки ми можемо почути у лісі?
  • Кого ми можемо побачити у лісі влітку? Про це ви дізнаєтеся, якщо відгадаєте пісеньки-загадки українського композитора В. Подвали.
  • Про яких лісових мешканців розповів композитор?

Слухання «Музичних загадок» В. Подвали

5. Підбиття підсумків уроку

  • Чи сподобалася вам наша перша зустріч із музикою?
  • З якими піснями ми ознайомилися на уроці?
  • Про що розповіла нам пісня «Перший дзвоник» Н. Май?
  • Які правила співу та слухання музики ви запам’ятали?

Щоб зрозуміти та полюбити музику — одного уроку замало. Тому слухайте музику завжди, співайте разом із батьками та однокласниками —у школі, удома, на відпочинку!

Учні виходять із  класу під музичний супровід («Перший дзвоник»Н. Май).

 

docx
Додано
29 жовтня 2018
Переглядів
2172
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку