Урок на тему: "Формування корисних звичок"

Про матеріал

Розробка уроку-тренінгу "Формування корисних навичок" містить прийоми інтерактивного навчання, навчання у групах та формує в учннів знання щодо корисних та шкідливих звичок.

Перегляд файлу

Урок для учнів 7 класів: Формування корисних звичок

Мета: формувати в учнів мотивації дбайливого ставлення до життя і здоров’я; виховувати у підлітків бережливе, дбайливе та усвідомлене ставлення до власного здоров’я як однієї з найвищих людських цінностей, потреби самопізнання та всебічного самовдосконалення; розвивати навички учнів, спрямовані на заохочення вести здоровий спосіб життя.

 

Хід роботи:

  1. Організаційний момент.
  2. Вправа на емпатію. Перевірка «температури у класі».

Вчитель задає питання «Як ви сьогодні почуваєтесь?» та спрямовує учнів на роботу у парах.

  1. Тема уроку. Розгадування ребусів. Кожна команда отримує одне зашифроване слово та відгадує його.

Група 1.

Група 2.

Група 3.

Група 4.

Група 5.

Група 6.

  1. Вправа «Гора». Необхідно намалювати на дошці гору, а очікування учнів написати на липких паперах та приклеїти у підніжжя гори. По закінченню тренінгу проаналізувати. Які очікування справдилися, та піднести їх на вершину гори.
  2. Актуалізація опорних знань. Обговорення проблемної ситуації «Василь захопився баскетболом, майже щодня відвідував тренування. Перемога в змаганнях стала для нього найважливішою метою в житті. Він почав пропускати заняття в школі, перестав цікавитись навчанням, не читав книжок. Як ви вважаєте, такий спосіб життя зміцнює здоров’я Василю чи шкодить йому? »

( відповіді учнів)

  1. Метод «Мозаїка»

    «Скажіть мені, і я забуду. Покажіть, і я запам’ятаю. Дайте можливість обговорити, і я зрозумію. Дайте можливість навчити іншого, і я досягну досконалості». Цими словами Конфуція ми: будемо керуватися під час наступного етапу роботи.

     Інструкція

  • ви отримуєте картки чотирьох кольорів із цифрами  (1, 2, 3, 4);
  • пропоную об’єднатися в групи за цифрою, що є на картці і на столі;
  • кожна група отримує дидактичний матеріал, в якому є інформація з різних аспектів, що стосуються навичок і звичок;
  • слід опрацювати інформацію так, щоб можна було навчити інших (групам дається на опрацювання стаття «Навички і звички»);
  • на роботу відводиться 5 хв.

Після опрацювання інформації:

  • треба повернутися в свої групи;
  • провести взаємонавчання за номерами від 1 до 4 (на роботу дається по 3 хв. кожному).

Кожна група по черзі презентує свої знання, відповідаючи на запитання з аркушів, що лежать на столі ( на презентацію по 2 хв.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформаційна картка

 

C:\Users\Julya\Desktop\osnovi-zdorovyapdrychnikdlya7klasy-15-638.jpg

C:\Users\Julya\Desktop\osnovi-zdorovyapdrychnikdlya7klasy-16-638.jpg

 

  Запитання для груп:

  1. Що таке звичка?
  2. Що таке навичка?
  3. Назвіть приклади корисних звичок.
  4. Назвіть приклади шкідливих звичок.
  5. Які розрізняють звички?

  

 

7.  Вправа «Шкідливо – корисно»

- Вітатися під час зустрічі з людьми;

- допомагати меншим та слабшим;

- перебігати дорогу на червоне світло пішохідного світлофора;

- виконувати ранкову зарядку;

- говорити неправду;

- дотримуватися режиму дня;

- доглядати за своїми речами;

- палити цигарки;

- вживати алкоголь;

- правильно харчуватись;

- гризти ручки,олівці;

- складати портфель поспіхом вранці;

- бути пунктуальним;

- гуляти на свіжому повітрі;

- вживати свіжі фрукти й овочі;

- робити компліменти іншим людям;

- посміхатись.

8. Вправа для змінення звички

C:\Users\Julya\Desktop\7-ozbeh2015-15-638.jpg

 

 

 

 

9. Таблиця.

Визначення рівня фізичного здоров’я організму за допомогою суб’єктивних показників

Показник

стану

Оцінка

«Добре» (4 бали)

«Задовільно»

(3 бали)

«Погано» (2 бали)

Самопочуття

Гарне

Млявість, знесиленість

Слабкість, дратівливість, запаморочення

Сон

Спокійний, міцний, відновлюючий

Переривчастий, засипання через силу

Безсоння або підвищена сонливість

Апетит

Нормальний або трохи підвищений

Знижений

Відсутній

Настрій

Життєрадісний, бадьорий, упевненість у своїх силах

Байдужість

Занепадницький

Бажання навчатися

Велике

Помірне

Відсутнє

Працездатність

Висока, гарна

Погіршена

Різко знижена

Біль у м'язах

Відсутній

Є, але швидко минає після душу, масажу

Тривалий

Підрахуйте загальну суму балів, отриману в результаті відповідей. Якщо сума балів становить:

від 26 і вище — стан вашого організму дуже гарний;

від 22 до 25 балів — гарний; 

від 18 до 21 — задовільний;

від 14 до 17 — поганий.

 

10. Продовження вправи «Гора»

11. Рефлексія

docx
До підручника
Основи здоров`я 7 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
4 листопада 2018
Переглядів
1299
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку