Урок №
Тема уроку :Переставний закон множення
Мета уроку: формування предметних компетентностей:
Розвивати вміння практично виконувати дію множення багатоцифрових чисел застосовуючи переставний закон
Формування математичної компетентності :розпізнавання проблем ,які можна вирішити виконуючи дію множення
Формування ключових компетентностей:
Соціальної- навчитись на практиці застосовувати множення багатоцифрових чисел
Уміння вчитися-розвиток вміння працювати на уроці самостійно ,визначати мету, робити висновки ,доводити правильність власної думки
Комунікаційна-працювати в парі, групі
Тип уроку: комбінований
Обладнання: мультимедійна дошка ,презентація, підручник ,кубики Блума ,дидактичний матеріал.
Хід уроку
1.Організаційна частина (загальнокорекційна)
-перевірити готовність учнів до уроку
-повідомлення чергового
-нервово-психічна підготовка(активізація уваги ,сприймання ,мислення)
2.Актуалізація опорних знань
-перевірка домашнього завдання
-назвати компоненти дії множення
-як називається результат дії множення
-записати в зошиті результат дії множення чисел(слайд1)
15*5= 34*7= 73*4= 2*84=
-як виконати множення 2*84=?
Треба застосувати переставний закон ,який дозволяє поміняти місцями множники .тому приклад наш буде мати такий вигляд:84*2=.
А такі приклади ми вміємо розв’язувати в стовпчик.
Розв’яжемо задачу:один будинок будували 140 днів,а другий у 2 рази довше.скільки часу будували другий будинок?(колективне обговорення)
Під час війни багато людей залишилися без своїх домівок і змушені були виїзджати з окупованих територій.Тому дуже актуально постало питання будівництва.Ваша професія ,яку ви здобуваєте в школі а продовжите в професійних училищах буде дуже потрібною для нашої держави після війни.
А зараз давайте зробимо фізхвилинку(а ти готовий? З You Tube
Альона Овсійчук) Індивідуальна робота з учнями,які працюють за адаптованими програмами,Інші учні працюють самостійно з підручником на сторінці 32№68
А зараз об’єднаємось в групи і виконаєм завдання,пам’ятайте,що від того ,як кожен виконає свою дію,залежить правильність відповіді.Тому закликаю вас бути уважними і відповідально ставитись до роботи.
(7453-5237)*2+6217=
А зараз давайте пограємось в гру «Бінго»
Вчитель називає число 7 ,а учні викреслюють приклади з такою відповіддю.
7*1= 5+3= 2+5= 9-6= 49:7= 8-2= 14:2= 17-10= 56:8=
Визначаємо переможця(хто перший викреслить всі приклади з цифрою 7)
Підсумок уроку
Подивіться на дошку та закінчіть пропозиції:
Сьогодні я дізнався…..
Було цікаво……
Було важко…..
Я виконував завдання….
Я зрозумів…
А тепер кожен з вас хай дасть самооцінку своєї роботи.
Домашнє завдання стор 34 №76(1,2 стовпчик)-1 група
стор34№76 (1 стовпчик)-2 група
Урок закінчився. Дякую всім!