Матеріал даного уроку сприяє організації систематизації вивченого матеріалу, включає роботу над інтерактивною вправою, "пірамідою знань", підготовку до ЗНО. Важливим моментом є розуміння самого процесу навчання учнями, їх мотивації.
Лисенко Олена Євгенівна
11 клас.
Алгебра і початки аналізу. Профільний рівень
Урок № 1
Тема: Показникова та логарифмічна функції. Логарифми та їх властивості
Мета: навчальна: формувати навички використання властивостей логарифмів до спрощення виразів, самостійної діяльності учнів на уроці; підготовка до
ЗНО з математики; розвивальна: розвивати логічне мислення, математичну культуру, вміння аналізувати, порівнювати, презентувати свою думку, працювати в команді;
виховна: формування таких якостей особистості, як відповідальність,
організованість, дисциплінованість, обов’язок, честь, гідність, порядність.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь, навичок
Обладнання: комп’ютер, мультимедійна дошка, презентація,
роздавальний матеріал «піраміда знань»
Перед людиною є три шляхи до пізнання:
шлях мислення – найбільш благородний,
шлях наслідування – найбільш легкий
і шлях особистого досвіду – найбільш важкий.
Конфуцій
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Учитель оголошує тему і мету уроку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Вправа «Класифікація»
http://LearningApps.org/2412448
Знайдіть значення виразів і класифікуйте їх.
IV. Практична робота
Робота в парах (дітям роздається роздавальний матеріал «Піраміда знань»).
Розв’яжіть завдання і продовжіть вислів французького письменника і мислителя Мішеля де Монтеня: «Немає прагнення більш природного, ніж …». На аркуші із завданням вкажіть які властивості логарифмів ви використовували. Успіхів!
Завдання до «піраміди знань»:
Значення виразів: 1 – 0; 2 – 0,5; 3 – ; 4 – 3.
Трикутні блоки для розкодування вислову
Отримали вислів: «Немає прагнення більш природного, ніж прагнення людини до знання». Цей вислів актуальний нині, бо сучасні тенденції розвитку суспільства зумовлюють потребу у формуванні особистості, здатної навчатися протягом всього життя!
V. Розв’язування вправ
1) Завдання № 28 (ЗНО 2012 рік):
Знайдіть
Розв’язання:
2)
Розв’язання:
VI. Підсумок уроку
Учитель оцінює роботу учнів на уроку, аналізує роботу в парах.
Рефлексія змісту
Вправа «Плюс-мінус-цікаво д-ра де Боно».
Таблиця заготовлена на дошці, діти працюють по її заповненню.
+ |
- |
Цікаво |
Все, що сподобалося, інформація і форми роботи, які викликали позитивні емоції |
Все, що не сподобалося, було незрозумілим |
Все, що було цікаво на уроці |
VIІ. Домашнє завдання
Нелін Є. П. Алгебра. 11 клас: підручник для загальноосвітніх навчальних закладів: академ. рівень, проф. рівень / Є. П. Нелін, О. Є. Долгова. – Харків: Гімназія, 2011. – 448 с.