Урок "Навчання грамоти" в 1 класі.
Тема. Письмо рядкової букви ж , складів і слів з нею.
Мета. Вчити писати рядкову букву «же», правильно поєднувати її з іншими буквами; закріплювати знання про багатозначність слова; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух; виховувати любов до природи.
Обладнання. Предметні малюнки, таблиці зашифрованих слів.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Тема. Письмо рядкової букви ж , складів і слів з нею.
Мета. Вчити писати рядкову букву «же», правильно поєднувати її з іншими буквами; закріплювати знання про багатозначність слова; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати фонематичний слух; виховувати любов до природи.
Обладнання. Предметні малюнки, таблиці зашифрованих слів.
Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Дзвоник всім нам дав наказ!
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно –
Плине час хай не даремно –
Будемо уважні і старанні всі
Сядемо рівненько на місця свої.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Повторення вивченого
1) Каліграфічна хвилинка
Яя ял яр
Ялинка росте у лісі.
2) Словникова робота
Запис слів з буквою я під диктовку.
Ясен, Яся, земля, ялинка, маяк, якір, картопля.
2. Закріплення чіткої вимови звука [ж].
1) Відгадування загадок.
Дивний ключ у небі лине,
Не залізний, а пташиний.
Цим ключем в осінній млі
Відлітають …(журавлі).
****
Ти відгадай мені загадку:
- Вгорі тремтить сіренька пташка
Й пісні співає голосні.
Та жаль, що тільки навесні!
Ну … Називайте же без відмовок,
Що ця пташина …(жайворонок).
2) Складання і запис звукової моделі слів-відгадок.
ІІІ. Оголошення теми й мети.
- Сьогодні ми будемо вчитися писати букву, що позначає звук [ж].
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Ознайомлення з малою буквою «же».
- Подивіться на дошку, порівняйте писану й друковану букву «же». Ця буква схожа на істоту. Ви здогадаєтеся, коли послухаєте віршик-загадку:
Буква «Я» сказала «Ве»,
- Поміж нами жук живе!
- Нісенітниця! Невже
Не впізнали букву «же»? (І. Січовик)
-