Урок образотворчого мистецтва, "Чарівні квіти"

Про матеріал

Поглиблення знань про колір, його виражальні можливості.

Асоціативне сприйняття кольорів («веселий», «легкий», «ніжний», «замріяний»)

Навчати передавати настрій за допомогою кольору;

узагальнювати форму;

формувати прийоми роботи у техніці пуатилізму;

надавати початкове уявлення про виражальні можливості кольору та

його роль у створенні художнього образу;

продовжувати формувати в дітей уміння працювати у команді,

аналізувати, порівнювати, узагальнювати;

розвивати творчу уяву, спостережливість, акуратність, увагу;

виховувати почуття прекрасного;

збуджувати в учнів інтерес до творчої діяльності в умовах практичної

роботи.

Перегляд файлу

 

 

УРОК

ОБРАЗОТВОРЧОГО

МИСТЕЦТВА

«ЧАРІВНІ КВІТИ»

(1 КЛАС)

 

 

                                                                                         Підготувала:                              

 

Нікітенко Інга Владиславівна

 

вчитель початкових класів

 

Старицької початкової школи

 

Яворівського району

Тема:  Поглиблення знань про колір, його виражальні можливості.   

            Асоціативне сприйняття кольорів («веселий», «легкий», «ніжний»,

            «замріяний»). «Чарівні квіти»

Мета: навчати передавати настрій за допомогою кольору;

            узагальнювати форму;

           формувати прийоми роботи у техніці пуатилізму;

            надавати початкове уявлення про виражальні можливості кольору та  

           його роль у створенні художнього образу;

           продовжувати формувати в дітей уміння працювати у команді,   

           аналізувати, порівнювати, узагальнювати;

           розвивати творчу уяву, спостережливість, акуратність, увагу;

           виховувати почуття прекрасного;

           збуджувати в учнів інтерес до творчої діяльності в умовах практичної  

          роботи.

Обладнання: навчальні плакати; навчальні роботи з методичного фонду;

                       аудіозаписи (А. Вівальді «Цикл «Пори року. Весна»,

                       П.Чайковський «Цикл «Пори року. Березень. Квітень»);  

                        матеріали та інструменти: кольоровий папір; шпажки; ножиці;   

                      гуаш; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Усміхнемося один одному,

Поглянемо  ласкаво!

Хай сьогодні в кожне серце

Радості додасть весна!

І гостям ми усміхнемося,

Побажаємо добра!

II. Актуалізація опорних знань і вмінь

Пролунав наш веселий дзвінок.

Діти, в нас — незвичайний урок,

До нас завітає красуня одна,

Я знаю, що люба всім дітям вона.

А що за красуня, вам треба вгадати,

Для цього потрібно старання додати!

Все у зелені довкола:
Пасовища, ліс і поле.
Мчать струмочки до ріки,
Ліплять гнізда ластівки,
І в сороки новина, -
Облетіла всіх вона,
Сповіщаючи: - …
                   (Весна)

Весна:

Я - найкрасивіша і найніжніша. Після зимових морозів я дарую перші теплі промені сонця землі. Вони падають на сніговий килим і на ньому з'являються перші таловинки, розпускаються підсніжники і проліски. З кожним днем сонячні промені стають теплішими і сніг зникає, перетворюючись на весняні струмки, а на землі з'являються перші паростки ніжної зеленої травички. Мине ще кілька днів, і під голубим небом на деревах і кущах з'являться зелені листочки. Весну вітають бузок і тюльпани, гаряче сонце зігріває квітучі абрикоси, яблуню, вишню. Я дарую землі теплі грози і чисті дощі. Після них всі мої фарби стають ще яскравішими і ніжнішими.

 

Вчитель:

- З давніх-давен, як тільки виникли рослини на землі, почали вони воювати між собою за кращі умови освітленості, зволожування, живлення.

- І щоб всіх примирити, цариця  Флора дала кожній рослині своє вбрання,

 розселила рослини, визначивши для кожної своє місце. Та ось Флора

сьогодні скликає бал, щоб побачити всі квіти разом.

 

Флора:

Чекаєм з нетерпінням,

Радіємо весні.

Це – сонячне проміння,

Це – квіти і пісні.

А ось і розпорядник балу – Вітер!

 

Вітер:

Ллється зранку навкруги

Знов мелодія весни

Тиха, ніжна, колискова.

То співає цвіт ліловий.

Чи ти в лісі ще жива,

Гарна квітка – Сон-трава?

Гей, Соне, де ти заблукав?

 

Сон:

- Ну, що за гомін? Знову не дають відпочити мені.

 

Вітер:

- Ви тільки подивіться на нього! Вже тут майже всі зібралися, а він все дрімає. Ось зараз я на тебе дмухну і розвію всі твої сни!

 

(Вітер дмухає. Сон прокидається.)

 

 

 

Сон:

- У мене стільки багато назв, що важко вибрати найкращу! Називають мене бобриком, бо мої пелюстки, листки, стебло закутані від весняних холодів у теплий кожушок із білястих волосків. І дзвіночком, сон-травою, сон-зіллям називають, сончиком, бо квіточки мої завжди схилені, і, здається, що я увесь час дрімаю.

 

Голубий пролісок:

Я – перша квіточка весни,

Я – пролісковий цвіт.

Пережив зимові сни,

Знов народивсь на світ.

У мене очі голубі,

Такі, як неба синь.   

Росту між кленів та дубів, 

Люблю і сонце й тінь.

 

Фіалка:

- Я зовсім невеличка, навіть не помітна, прикриваю свої квіточки зеленими листочками. Дарую лісові приємний аромат, а людям ліки.

 

Підсніжник:

Плакала Снігуронька,

Проводжала зиму.

Йшла сумна за нею –

Стали всі чужими.

Там де йшла і плакала,

Торкаючи лози.

Виросли підсніжники –

Снігуроньки сльози.

 

Мати-й-мачуха:

- А я одночасно мати і мачуха. Придивіться до моїх листочків – зверху холодні вони, бо мачуха зла, а знизу зігріє вам погляд пухнаста наволока,

як рідненька ненька.

Конвалія – лісова красуня:

- Назва моя – «конвалія» означає «лілія, яка цвіте в саду».

Ці квіточки ніжні,

Такі білосніжні,

Тоненькі, тендітні,

Ласкаві, привітні.

Послухай, як срібло

Дзвенить голосок:

«Не треба, не треба

Зривати квіток!»

Флора:

Друзі! Квіти бережіть

І ніколи їх не рвіть.

Бо чарівної краси

Не побачим я і ти.

Хай вони ростуть у лузі,

Бо всі квіти – наші друзі

 

Вчитель:

- Дякуємо вам за цікаву розповідь про квіти. Ми рвати квіти не будемо, а будемо їх оберігати.

- Які ви знаєте види образотворчого мистецтва?

- Якими матеріалами та інструментами користуються художники-живописці?

- Які кольори називають теплими?

- Які кольори називають холодними?

 

III. Вивчення нового матеріалу

  1. Розповідь про кольори.

 

  • Так вже вийшло, що людина бачить світ кольоровим. Колір присутній майже у всьому. Уся природа навколо нас виблискує різноманітними фарбами. З найдавніших часів колір взаємопов’язаний з духовним життям людини. Люди наділяли його ритуальними і магічними властивостями, а в живописі колір є одним з головних образотворчих і виразних засобів.

 

  • Увесь кольоровий ряд умовно можна розкласти на кольори веселки. З-поміж них виділяють основні кольори. Назвіть їх. (Жовтий, червоний, синій.) Назвіть додаткові кольори, отримані шляхом змішування основних кольорів. (Помаранчевий, зелений і фіолетовий.) Один колір впливає на сприйняття іншого. Додаткові кольори підсилюють яскравість один одного, створюють різноманіття відтінків.

 

  • Фарби також можуть бути «теплими» або «холодними». У теплих кольорах переважають відтінки жовтого і червоного, їх асоціюють з сонцем, вогнем, спекою, енергією, небезпекою, радістю. Холодні кольори — зелений, синій, фіолетовий. Вони нагадують лід, сніг, прохолоду. їх асоціюють з меланхолією, ніжністю та журбою.

 

  • Колір впливає на почуття людини. Червоний колір — збуджує, зігріває, помаранчевий — тонізує, зелений — заспокоює, фіолетовий — пригнічує. Колір наповнений особливим внутрішнім змістом. Він є «вісником печалі та вісником надії, жалоби вісником і вісником мрії».  

 

  • Гра « Впізнай колір»

 

IV. Закріплення вивченого матеріалу

 

  1. Оголошення теми уроку.
  • Сьогодні, діти, ми полинемо у чарівний світ краси - царство Квітів.
  • Яке воно? Як впливає на душу людини?
  • Як людина може ввібрати у себе і подарувати іншим незрівнянну
    чарівність квітучої краси?
  • Що дає нам можливість побачити і відчути цю красу?
  • Звичайно, мистецтво. Мистецтво музики, пензля, слова. Закривайте оченята: хвилину послухайте музику і намалюйте в уяві квітку, можливо, свою улюблену. І все одно, коли вона чарує своєю красою - весною чи влітку, восени чи взимку.

 

  1. Пояснення до творчого завдання
  • Зараз ми створимо майстерні і  кожна отримує папірець із «настроєм»:

«веселий» - червоний,

«ніжний» - блакитний,

«замріяний» - жовтий ,

а гості «легкий» зелений.

  • Завдання: відтворити картину у техніці пуантилізму  (малювання крапочками) обираючи ті кольори гуаші, що допоможуть створити відповідний настрій.
  •  
  1.  Вправа з психогімнастики.
  2.  

( Один учень каже слова і всі виконують рухи.)

 

Я - Квітка!

Я - квітка. Я зовсім маленька. Я повільно- повільно росту, піднімаюсь. Я прокидаюсь від чудового сну. Я розкриваю свої тоненькі, ніжні пелюстки.

Я вмиваю пелюстками обличчя.

Я - квітка. Мої пелюстки граються з вітром. Вони танцюють з ним, кружляють у вальсі. Я танцюю і дарую свої пахощі небу, сонцю, землі і

людям.

 

 

  1. Колективна робота за творчим завданням.
  2. Музична фізкультхвилинка.

V. Рефлексія

 

 

D:\ШКОЛА\Фото\1 клас\урок малювання 1кл\P4080161.JPG

 

D:\ШКОЛА\Фото\1 клас\урок малювання 1кл\P4080192.JPG

 

 

 

 

D:\ШКОЛА\Фото\1 клас\урок малювання 1кл\P4080216.JPG

 

 

D:\ШКОЛА\Фото\1 клас\урок малювання 1кл\P4080200.JPG

Зразок

D:\ШКОЛА\Фото\1 клас\урок малювання 1кл\P4080221.JPG

 

 

 

Робота учнів.

D:\ШКОЛА\Фото\1 клас\урок малювання 1кл\P4080234.JPG

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Маслієнко Лариса
    Дякую за підказку. Ви - креативна людина! Вашим учням з вами цікаво навчатись.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Образотворче мистецтво 1 клас (Трач С. К., Резніченко М. І.)
Додано
15 квітня 2018
Переглядів
10231
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку