Тема. Олена Пчілка «Діброва смутная вже листячко ронила»
Мета. Поглибити знання учнів про творчість Олени Пчілки; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити аналізувати прочитане; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, творчу уяву, здатність уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; виховувати любов до природи, поетичного слова.
Обладнання: портрети Олени Пчілки, твори поетеси, матеріали для роботи в парах ,відео записи.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
Ось дзвінок пролунав
Дзвінко пісню заспівав
Ну, а ми часу не гаймо
Урок читання починаймо
Усміхніться всім навколо
Небу, сонцю, добрим людям
І тоді обов’язково
Наш урок цікавим буде!
Сідаємо рівненько,
Будемо працювати.
Правильно, швидко
і виразно читати.
Під горою хвойний ліс ,за горою хитрий лис.
(промовити разом з вчителем декілька разів).
Учні читають на дошці вислови і добирають слово, яке б його замінило.
з громом і блискавкою — ... (гроза).
Дощ дуже сильний — ... (злива).
дуже дрібний, густий — ... (мряка).
Прочитайте, як говорять про дощ.
ібнийдр (дрібний) ийвкасал (ласкавий)
бийнгри (грибний) зорийпро (прозорий)
ийпартов (раптовий) псліий (сліпий)
Які ще назви дощу знаєте?
Учні в групах ставлять одне одному запитання за змістом опрацьованого розділу.
-Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. Прочитайте його назву.(Поетична збірка).
Відкриває поетичну збірку відома письменниця ,псевдонім ,якої означає пестливу назву комахи-трудівниці.(Учні дають відповідь)
Що таке псевдонім? (Відповіді учнів)
Діброва — ліс, у якому переважає дуб.
Лишати — тут: розквітати.
Най — нехай, хай.
Багряниця — тут: багряне листя.
Зголосила — тут: заплакала.
Вінець — прикраса, яку носили на голові