Урок "Осінній листопад"

Про матеріал
• розвивати мовлення дітей; відчуття кольору, форми, чуття ритму і симетрії; • виховувати бережливе ставлення до природи, інтерес до української культури, відображення вражень про красиві об’єкти природи; • формувати естетичні смаки; • розвивати асоціативно-образне, самостійне мислення
Перегляд файлу

Осінній листопад

План - конспект  інтегрованого уроку

(розвиток мовлення, образотворча діяльнісь)

 

Цільова група: вихованці ТО « Сходинки»

Тривалість:   60 хв.

Мета:

  • розвивати мовлення дітей; відчуття кольору, форми, чуття ритму і симетрії;
  • виховувати бережливе ставлення до природи, інтерес до української культури, відображення вражень про красиві об’єкти природи;
  • формувати естетичні смаки;
  • розвивати асоціативно-образне,  самостійне мислення

 

Оперативні цілі:

Після закінчення уроку вихованець

 знає

  • прийоми організації декоративної композиції

 вміє

  • будувати зв’язні розповіді, висловлення
  • вправляти в інтонаційні виразності мовлення (питальні, окличні, розповідні інтонації)
  • класифікувати предмети за кольором, використовувати набуті знання у процесі художньо-творчої діяльності

може

  • виразити думку та почуття, добре спілкуватися з іншими
  • аналізувати інформацію
  • презентувати результати співпраці у групах
  • відповідально ставитися до своєї праці
  • реалізувати набуті навички у подальшій творчий діяльності

 

Методи і техніки:

  • гра «Розкажи про осінню погоду»
  • гра «Четвертий зайвий»
  • гра «Осінні листочки»
  • гра «Відгадай дерево»
  • робота в групах
  •  «Мікрофон»

 

Обладнання:

 фото-сюжети, листівки із зображенням осіннього листя

  • Картина «Осінній день»;
  • Листя дерев (з паперу);
  • Картон, кольоровий папір (шаблони у формі листя та чобота), клей-олівець, серветки за кількістю дітей.).

 

Допоміжні матеріали:

Додаток 1 Опис гри «Розкажи про осінню погоду »

Додаток 2 Опис гри «Четвертий зайвий»

Додаток 3 Опис гри «Осінні листочки»

Додаток 4 Опис гри «Відгадай дерево»

Додаток 5 «Мікрофон».

 

ХІД УРОКУ:

1. Вступна частина. (15 хв.)

1.1. Привітайтесь з учнями в колі й прочитайте вірш:

Сонечко нам світить гарно,

Працювати треба старанно,

Щоб почути у кінці,

Що всі діти мо-лод-ці!

Гра зі звуками весела

Завітала до оселі.

Будемо пісні співати,

Легко звуки називати.

1.2. Запропонуйте учням виконати декілька завдань:

- разом з голосними проспівати чистомовки:

А-А-А – котика нема.

О-о-о – його ми знайдемо.

У-у-у – он він у кутку.-

Е-е-е – мишку нам несе.

- добрати слова на заданий вчителем звук:

- Які голосні звуки разом з нами співали?

-  Назвіть слова в яких є звук [А].

-  Назвіть слова в яких є звук [О].

- відгадати загадку:

- Поки ми слова шукали, до нас гостя завітала.

На деревах – жовте листя,

І калина у намисті,

Прохолодний вітер віє,

Відлітають птахи в вирій.

Сонце світить нижче,

Холоди все ближче,

В небесах -  прозора просинь.

Яка пора року? (Осінь)

- виконати звуковий аналіз слів:

осінь, листя, вітер.

- вирушити у незвичайну мандрівку – подорож по осінні скарби.

Але спочатку перевірте, чи готові учні до цієї подорожі за допомогою ігор.

2. Основна частина 15 хв.

2.1 Запропонуйте учням зіграти в гру «Розкажи про осінню погоду»   (додаток 1); «Четвертий зайвий» (додаток 2), «Відгадай дерево» (додаток 3,. «Осінні листочки» (додаток 4). Поясніть, що дані ігри сприяють збагаченню словникового запасу, що означають осінні явища; розвивають творчу уяву учнів.

2.2. Запросіть на рухливу хвилинку (під музичний супровід діти виконують ритмічні рухи у заданому напрямку: ліворуч, праворуч, ліворуч).

Хто не бачив – подивись:

Ми прийшли в осінній ліс (ліворуч).

Ми по лісу розійшлись,

Ми по лісу розбрелись (праворуч) ,

В небо подивились,

А тепер присіли.

По стежині ми пішли –

Скарб іще один знайшли (ліворуч).

(У підготовленому зазделегідь сундучку лежать матеріали для виконання творчої роботи: чобітки з картону, листя різних кольорів, вирізаних в техніці «витинанка», ножиці, кольоровий папір та картон).

15 хв.

2.3. Мотивуйте учнів до виконання завдання та спільного визначення  його теми. Нагадайте, що в закладі проводиться свято для дітей першого року навчання «Дебют». А для того, щоб це свято відбулося необхідно оформити зал для малечі. Зверніть увагу на матеріали, що є на столах і запропонуйте визначити, що сьогодні будуть робити учні на практичному занятті. Запитайте:

- З чого можна робити аплікацію, витинанку?

- Визначте, з чого зроблена аплікація на зразку?

- Чи легко виконати таку роботу? Чому?

2.4. Поясніть, що робота складна, тому виконувати її учні будуть спільно. Для цього згідно символічних позначок об’єднайте учнів в три групи та запропонуйте зайняти відповідні робочі місця для виконання роботи.

2.5. Нагадайте правила техніки безпеки при роботі в творчих групах.

2.6. Надайте завдання, диференційоване за ступенем складності. Діти самостійно в групах визначають завдання для роботи. 15 хв.

І група (високий рівень) – ножиці (діти вирізають листя в техніці «витинанка»);

ІІ група (достатній рівень) – ножиці (вирізають заготовки для оздоблення чобітків);

ІІІ група (середній рівень) – клей (прикрашають чоботи кольоровими узорами, розташовуючи елементи візерунка симетрично в певній послідовності).

Під час виконання роботи, група, яка закінчила завдання, переходить до іншої та допомагає своїм товаришам. Після виконання завдання в групах, продемонструйте листя-витинанки, чоботи прикрашені кольоровою аплікацією.

3.Підсумкова частина.

3.1. Запропонуйте зворотній зв’язок - «Мікрофон».

- Що навчились робити на занятті?

- В якій техніці було вирізане листя?

- Чи була робота складною?

- Хто зробив своє завдання та допоміг товаришу?

- Що вам сподобалось робити?

- Що не сподобалось? Чому?

- Чи хотіли б ще зробити прикрашення для свята?

3.2. Створіть, за бажанням учнів, три групи дітей для оздоблення приміщення і запропонуйте прикрасити: сцену, стіни, двері.

3.3. Для оцінки роботи учнів запропонуйте вихованцям оглянути та прокоментувати роботи своїх товаришів. Вручіть призи (бали, зірки та ін.) за активну роботу на уроці. Порівняйте та проведіть аналіз отриманих результатів. Це допоможе учням зрозуміти, оцінити та спрогнозувати свою подальшу діяльність відповідно їх можливостям.

3.4.Ознайомте учнів з домашнім завданням: розглянути фото, репродукції з зимовими пейзажами та підготувати невелику розповідь про дитячі розваги взимку.

 

Додаток 1

Дидактична  гра «Розкажи про осінню погоду»

Діти стають у коло, вчитель стає в центрі. Педагог ставить певній дитині запитання і одночасно кидає їй м’яч. Дитина має дати відповідь і повернути м’яч педагогу.

Рекомендовані запитання для гри :

  • Якого кольору листя у дерев восени? ( Жовте, золотисте, червоне, коричневе, оранжеве.)
  • Який восени дме вітер? ( Холодний, потужний, сирий)
  • Що робить восени дощик? (Іде, мрячить, сіє, ллє.)
  • Яким буває небо восени? (Прозоре, сіре, синє, хмарним, ясним, похмурим.)
  • Які осінні хмарки? (Сірі, купчасті, важкі, низькі, великі, маленькі.)
  • Який одяг ми вибираємо осінню? (Куртку, шапку, гумові чоботи)
  • Що ми візьмемо на прогулянку восени під дощем? (Парасольку)

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

Дидактична  гра « Четвертий зайвий»

Педагог  виставляє на дошці чотири картинки із зображенням овочів, фруктів, дерев. Три картинки належать до одного виду, четверта – до іншого. Завдання для дітей – знайти зайву картинку, назвати узагальнююче поняття:

  • зима, весна, осінь, ліхтарик (пори року)
  • яблуко, груша, цибуля, слива. (Фрукти)
  • картопля, буряк, малина, цибуля. (Овочі)
  • клен, дуб, бобер, тополя. (Дерева)

 

Додаток 3

Гра «Відгадай дерево». Рекомендуйте попередньо переглянути репродукції, ілюстрації на тему «Осінь», звернути увагу на дерева і природу восени.

Покажіть учням листя дерев (паперові) та запропонуйте учням назвати дерева:

Березове листя - береза,

Дубове - дуб,

Кленове - клен.

 

Додаток 4

Дидактична гра «Осінні листочки»

 

Діти стають у коло. Вчитель дає одному з дітей листочок вирізаний з кольорового паперу і просить сказати, з якого дерева цей листочок. Дитина називає певне слово – ознаку і передає далі листок по колу, наступному гравцеві, який в свою чергу називає також свою ознаку цього листочка, а потім передає його далі. Гра триває доки листочок не обійде все коло

Дані ігри розвивають мовлення дітей, сприяють збагаченню словникового запасу, що означають осінні явища, розвивають творчу уяву учнів та формують ціннісне ставлення особистості до природи.

 

docx
Додано
3 квітня 2020
Переглядів
603
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку