Предмет: Математика
Клас: 1
Тема: Перетин прямих. Точка. Відрізок. Промінь. Порівняння виразів за довжиною. Креслення відрізків. Відповідність кількості об'єктів числу.
Мета: Ознайомити учнів з відрізком, точкою, променем; вчити порівнювати відрізки «на око»; формувати розуміння судження: точка належить прямій; пряма проходить через точку; вправляти у розв'язанні прикладів на додавання; розвивати мислення; виховувати старанність;
Хід уроку
І Організація класу
Пролунав і стих дзвінок.
Починаємо урок!
Всі за парти посідайте,
Працювати починайте!
ІІ Актуалізація опорних знань
1. Кольоротерапія
- Підніміть той кружечок, який у вас настрій на початку уроку
Жовтий – хороший настрій
Сірий – поганий настрій
2. Гра «День ніч»
На дошці висять предмети. Ніч – очі закрили ( вчитель забирає предмет), день – учні відкривають очі і шукають предмет якого не вистачає.
3. Гра «Знайди пропущене число»
1…..3 4 …. 6 …. ….2 3…. 5….7
4. Складання, розв'язування, читання прикладів
Допоможіть білочці скласти приклади на додавання
5. Математичний диктант
(Один учень біля дошки )
2, 3, 4, 6, 5, 1, 7
6. Каліграфічна хвилинка
Складіть приклад на додавання і відповідь запишіть каліграфічно.
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми з вами дізнаємось багато цікавого та нового. Дізнаємось, що таке відрізок, точка, промінь.
ІV Ознайомлення з новим матеріалом
1. - Подивіться на дошку. Як можна назвати одним словом ці фігури?
- Назвіть їх.
- Чи можна замкнути пряму лінію?
2. Пояснення
Вчитель малює пряму на папері
- Вся пряма помістилась на дошці?
- Пряму можна продовжувати в обидва боки нескінченно.
- А тут же бігла по прямій курочка й розсипала зернята
- На що вони схожі?
- Через точку проводимо кілька прямих ліній. Тоді кажуть «Прямі перетинаються в одній точці»
- Одні точки належать прямій лінії, а інші – не належать.
Фізкультхвилинка
Плів павутинку павучок
Та заболів у нього бочок.
Станем разом на хвилинку –
Проведем фізкультхвилинку.
Руки вгору, руки вниз
В ліво, в право повернись
Сіли, встали
Сіли, встали
Кошенята пострибали
У долоньки заплескали
І за парти посідали.
3. Робота з підручником ( с. 31)
- На якому малюнку показано перетин прямих? Скільки точок позначено на прямій праворуч? Скільки точок позначено поза прямою? Скільки всіх точок позначено?
4. Ознайомлення і поняттям «Відрізок», «промінь»
- Якщо дві точки з'єднати частиною прямої, то отримаємо відрізок. Ці точки називаються кінцями відрізка.
Відрізок – це частина прямої лінії, яка з обох боків обмежена точками.
- Якщо частину прямої, яка тільки з одного боку обмежена точкою, це буде промінь.
Промінь – це частина прямої, яка тільки з одного боку обмежена точкою.
На дошці гострий кут, прямий, тупий
- Такі фігури називаються кутами. Вони утворені за допомогою двох променів, що мають спільний початок.
V Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з підручником
2. Робота в зошиті
3. Бесіда
- Як називається пряма, кінці якої позначені точками?
Як називається пряма, яка тільки з одного боку обмежена точкою?
4. Порівняння відрізків за довжиною
Розгляньте відрізки
- Скільки всього відрізків?
- Скільки відрізків однакової довжини?
- Який найкоротший?
- Найдовший?
VІ Підсумок уроку. Рефлексія
Гра «Квітка засвоєння»
Учні прикріплюють на дошці пелюстки квітки
Зелені – все зрозуміло
Жовті – зрозуміло наполовину
Червоні – нічого не зрозуміло
- Чи сподобався вам урок? Якщо – так, підніміть кружечки, якщо – ні, трикутники