Узагальнити уявлення учнів про зв'язок дій додавання і віднімання; вчити виконувати перевірку додавання відніманням, віднімання — додаванням, розв'язувати складені задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати пам'ять, увагу, мислення ; виховувати любов до математики.
Тема: Перевірка віднімання додаванням. Складені задачі на знаходження невідомого доданка
Мета: узагальнити уявлення учнів про зв’язок дій додавання і віднімання; вчити виконувати перевірку додавання відніманням, віднімання — додаванням, розв’язувати складені задачі на знаходження невідомого доданка; розвивати пам’ять, увагу, мислення ; виховувати любов до математики.
Тип уроку: комбінований
Вид уроку: Математичне кафе «БУМ»
Обладнання: Вивіска кафе, меню, рецепт успішності,індивідуальні картки, «Книга скарг та пропозицій».
Хід уроку:
Всі почули ви дзвінок, в гості йде до нас урок!
Встало сонечко давно, зазирнуло у вікно,
На урок час поспішати, математику вивчати.
Меню:
А також на протязі уроку ми складемо свій рецепт успішного навчання.
Отож, перша страва з меню це салат «Індивідуальний» .
Зараз декілька учнів отримають індивідуальні картки. Вам потрібно написати своє прізвище та ім’я, правильно та швидко вирішити всі завдання.
75 024 +12 453; 79 583 – 73 042;
х + 7234 = 11 245
А ми з вами продовжуємо. І переходимо до «Математичного вінегрету»
2.3.1 Гра « Урівноваж терези»
800 – 220 і 590 + 10 ( 800-220 = 590 – 10)
345 + 250 і 695 + 100 ( 345 + 250 = 695 – 100)
1200 : 100 і 2200 : 10 (1200 : 100 = 2200 : 100 – 10)
2.3.2 Гра «Знайди відповідь»
Ну і для того, щоб підготувати для вінегрету огірок і цибулю нам потрібно знайти правильне значення виразів.
700 – 260 |
340 |
540 |
440 |
1450 + 210 |
1560 |
1660 |
2660 |
Молодці, ми відкрили ще одну складову нашого успіху, і це наполегливість.
І наступна страва в меню - запіканка «Охайний кухар»
Розгорніть зошити, пропустіть 4 клітинки від попередньої роботи, посередині запишіть число, класна робота.
За допомогою цифр 4, 5, 7, 0 запишіть чотирицифрові числа в яких 7 тисяч. Цифри в числі не повторюються.
( 7540, 7450, 7504, 7405, 7054, 7045)
Молодці, і наступна складова нашого успіху охайність.
І наступна страва в меню це закуска «Підготовча»
847294 – 235451 = 611843
І наступна складова успіху це активність.
І наступна страва суп «Потік прикладів»
Розгорніть підручники на сторінці 65 завдання 398. Розв’яжіть самостійно приклади.
( перші 3 зошити перевіряю )
Наступна складова успіху це дисциплінованість.
І основна страва це « М’ясо від шеф-повара»
Погляньте на вправу 399
Прочитайте задачу.
Що відомо з умови ?
Про що запитується ?
Розгляньте скорочений запис задачі.
Скільки кілограмів піску навантажили на 3 машині?
Скільки навантажили на першу і другу машини разом?
Скільки навантажили на другу і третю машини?
Про що можна дізнатися за цими даними?
Що ми дізнаємося якщо від 10480 – 8350?
Що ми дізнаємося якщо від 10480- 6180?
І м. - ? - 8350 кг
ІІ м. -? 10480 кг
ІІІ м. - ? -6180 кг
Висновок: Якщо від суми трьох доданків віднімемо суму двох з них, то знайдемо третій доданок.
Ще одна складова успіху це працелюбність.
Скуштували смачне м’ясо, тепер можна скуштувати коктейль «Смачні задачі»
Уважно прочитайте другу задачу.
І ц. - ? - 7870л
ІІІ ц. - ? 10720 л
ІІ ц. - ? - 6020 л
Що відомо в задачі?
Про що запитується ?
Розгляньте скорочений запис задачі
Скільки літрів пального було у трьох цистернах?
Скільки літрів пального було у першій і третій цистернах?
Скільки літрів пального було у другій і третій цистернах?
Про що можна дізнатися за цими даними?
Яку арифметичну дію треба виконати?
Чи можемо ми дізнатися скільки пального було у третій цистерні?
Яку арифметичну дію треба виконати?
Цю задачу можна розв’язати кількома способами. Складемо план розв’язування задачі.
Розв’яжіть задачу за поданим планом.
Наступна складова успіху терпіння.
5.3 Самостійна робота
І ми перейшли до морозива «Самостійного»
Прочитайте задачу.
Що в ній відомо ?
Про що запитується ?
Розгляньте скорочений запис задачі.
Розв’яжіть самостійно задачу. Запишіть розв’язання по діях з поясненням. Перші три роботи на перевірку.
2600 к.
І 18600 к.
ІІ
У кого виникають труднощі, підіймаєте руку і я надаю допомогу
5.3.1 Колективна перевірка
Зачитайте розв’язання задачі по діях з поясненням.
Ми виконали це завдання тому відкриваємо наступну складову успішного навчання слухняність .
Нарешті ми добралися до десертів. І нам залишилося скуштувати торт «Дідусева примха»
Уважно прочитайте задачу 402
Про кого розповідається в задачі?
Про що запитується в задачі?( Потрібно знайти скільки зараз років дідусеві)
Скільки років буде дідусеві якщо він проживе ще половину того що прожив? (100-1 = 99)
Допоможе нам скорочений запис задачі.
Нехай перший відрізок це вік дідуся, другий – половина його віку, а третій – це 1 рік.
3 половини віку дідуся становлять 99 років.
Скільки років становить половина віку дідуся? (99 : 3 = 33(р.))
Скільки років дідусеві, якщо половина його віку це 33 роки? (66 років)
Молодці, ось ми уже відкриваємо останню складову нашого успіху - це цілеспрямованість.
6.1 Підсумкова бесіда
Отже, ми склали рецепт успішного навчання. Прочитайте його ще раз.
Вам потрібно його дотримуватися, для успішного завершення 4 класу.
І як в кожному кафе, в нашому математичному кафе є Книга скарг та пропозицій.
Подумайте та обговоріть у парах що вам сподобалося і що ви хотіли б змінити у нашому математичному кафе.
Які знання ви закріпили?
Що вам найкраще вдавалося?
Над чим потрібно ще попрацювати?
Підручник с. 66 завдання 403, 404.