Урок "Письмове додавання трицифрових чисел, коли сума оди¬ниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

Про матеріал

Урок-гра ставить за мету сформувати компетентності:

ключові : вміння вчитися — самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;

соціальні- брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари; загальнокультурні-дотримуватися норм мовленнєвої культури, здоров'язбережувальні- раціонально планувати час,

предметні:узагальнити та систематизувати знання учнів з математики,ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десят­кам; вдосконалювати вміння додавати і віднімати іменовані числа; формувати вмін­ня розв'язувати задачі з буквеними даними; закріплювати вміння розв'язувати зада­чі на зведення до одиниці; роз­вивати логічне мислення, увагу,фотографічну пам'ять, виховувати охайність, самостійність у роботі, акуратність,чуйність; ціннісне ставлення до себе ,бажання вести здоровий спосіб життя , доброзичливість, співпереживання за успіхи своїх товаришів, бажання вчитися.

Перегляд файлу

УРОК № 80: МАТЕМАТИКА                                                                       ДАТА:______________

ТЕМА: Письмове додавання трицифрових чисел, коли сума оди­ниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десяткам

     Мета: формувати компетентності:

ключові : вміння вчитися самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії;

соціальні - брати на себе відповідальність за ефективне здійснення презентації результатів роботи пари; загальнокультурні - дотримуватися норм мовленнєвої культури, здоров'язбережувальні - раціонально планувати час,

 предметні: узагальнити  та систематизувати  знань учнів з математики,  ознайомити учнів з прийомами письмового додавання трицифрових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків дорівнює 10 десят­кам; вдосконалювати вміння додавати і віднімати іменовані числа; формувати вмін­ня розв'язувати задачі з буквеними даними; закріплювати вміння розв'язувати зада­чі на зведення до одиниці; роз­вивати логічне мислення, увагу,  фотографічну пам’ять, виховувати охайність, самостійність у роботі, акуратність,  чуйність; ціннісне ставлення до себе ,бажання вести здоровий спосіб життя , доброзичливість, співпереживання за успіхи своїх товаришів, бажання вчитися.

     Тип уроку: урок- гра

 Форми навчання: робота в групах, парах, фронтальна робота, диференційована робота,      індивідуальна по карточках, самостійна робота, творча.

   Використані технології: розвивальне навчання (засноване на теорії Л.Виготського), ігрові      технології, методи наочного навчання, інтерактивні технології.

   Обладнання : опорна таблиця, матеріали усних обчислень, презентація «Урок - гра» , таблиці для усної лічби, картки для індивідуальної ро­боти.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ  ( слайд 1) ( У «Microsoft Office Power Point»)

Сіли рівно, підтягнулись

Один одному всміхнулись.

Сьогодні в нас урок незвичний

А супермаркет математичний.

Свої знання ти продавай,

Речі корисні для здоров‘я ти придбай.

- Кожен з вас хоч раз в житті відвідував великий магазин  - супермаркет.

Інформація для вчителя

Супермаркет (анг.  supermarket, «надринок»)  великий  магазин з продажу повного асортименту продуктів харчування і напоїв, а також паперових виробів для домашнього господарства, мила, порошків для прання і миття посуду, предметів санітарії і гігієни, книг, кімнатних квітів і рослин, продуктів для домашніх тварин , автомобільних товарів, іграшок, вітальних листівок ,косметики, посуду, ліків (що продаються без рецепту), побутової техніки і  т.  п.

- У вас на партах є кошики для придбаних товарів ви зможете складати туди все, що придбаєте у нашому супермаркеті. Я буду продавцем, а ви покупцями. Для того , щоб придбати певний товар вам потрібно виконати завдання. Товар продається лише у випадку повністю правильно виконаного завдання. Грошовою одиницею нашого уроку будуть ваші знання з математики. За кожну правильну відповідь ви отримаєте певний товар, який корисний для вашого здоров'я .

     Визначення настрою на початку уроку ( за допомогою смайликів)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 Вправа «Мікрофон»

  • Як ви гадаєте чи потрібні вам знання математики , щоб бути добрим покупцем?

ІІІ.  Оголошення теми і мети уроку.

  • Для того, щоб придбати все що потрібно, вам необхідно повторити вивчене на попередніх уроках: додавання і віднімання багатоцифрових чисел та задачі з буквеними даними.
  • Девіз нашого уроку:

Отож  за покупками ми вирушаємо –

Продукти корисні для здоров'я     збираємо!

  • Після кожного правильно виконаного завдання ви отримаєте товар у супермаркеті і кладете його у свій кошик.

 

 

 

 

 

 

 

265         744         578       412      289        675          529      216        138       949

+  13    201          16        +347        53        122          403      +82        +82      327

М     А П У Є Ж Б Х С І

Відповідь:

126

543

553

543

236

278

 

759

220

562

622

298

759

Б

А

Ж

А

Є

М

У

С

П

І

Х

У

Інформація для вчителя

В медицині морква застосовується при гіпо- та авітамінозах. Для виготовлення відомих ліків

Описание: http://thoughtstuff.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/efx_carrot.jpg (За правильне виконання отримують моркву)

 

  1. Робота за схемами та картками індивідуального контролю .

Схема на дошці ..............

Картка 1

1)Розв’яжіть рівняння на знаходження невідомого від’ємника.

 Х+ 123 = 674 800 - х = 140

Картка 2

1)Розв’яжіть рівняння на знаходження невідомого від’ємника.

 х +240 = 800 700-х= 130

Інформація для вчителя

Лимони використовують для лікування ангіни, грипу, ракових утворень, виведення каміння із печінки      

Описание: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFdoWPXOE8V4tlnpNZIx4_yHo2VUGtExqfJibM_DzAInLJRxBS (За правильне виконання отримують лимон)

  1. Корекція раніше отриманих знань. Розв'язування задачі (с. 99,завдання640)
  • За даними таблиці складіть і розв’яжіть задачу, подібну до задачі, яку ви розв’язували вдома.
  • Що дізнаємося, якщо 36 : 6? (Скільки пельменів за 1 хвилину зліпив кухар спочатку.)
  • Як дізнатися, скільки пельменів він стане ліпити, якщо за 1 хвилину лі­питиме на 2 пельмені більше? (Додати 2)
  • Якою дією дамо відповідь на питання задачі? (Діленням)
  • Розв’язання і відповідь запишіть самостійно.

Слабшим учням учитель роздає картки-підказки.

Розв’язання

1)□:□ = □

   2) □ + □ = □

3) □ : □ =                         Відповідь: 7 пельменів.

Просмотреть обои пельмени, приправа, зелень, сметана

За правильне виконання отримують  пельмені

ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ

  • Сьогодні на уроці ми ознайомимося з письмовим додаванням трициф­рових чисел у випадку, коли сума одиниць дорівнює 10 або сума десятків до­рівнює 10 десяткам; будемо розв’язувати задачі з буквеними даними.

V.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Пояснення нового матеріалу (с. 100, завдання 641)

  • Гра «Спробуй себе у ролі вчителя» (Консультант отримує виноград.) Виноград попереджає розвиток онкологічних захворювань;благотворно впливає на серце,надає зміцнювальний вплив на судини;омолоджує організм.

-           Поясніть прийом письмового додавання, коли при додаванні одиниць дістаємо десяток. (6 і 410, 0 пишемо під одиницями, 1 переносимо до де­сятків. 7 і 1 - 8 та ще 1-9 пишемо під десятками. З сотні і 4 сотні — 7 сотень. Число 7 пишемо під сотнями. Усього 790.)

  •       Прочитайте приклад з підручника.225 +384 = 609 .
  • Загальні висновки, вироблення алгоритму письмового додавання трицифрових чисел
  •        Поясніть прийом письмового додавання, коли сума десятків дорівнює 10 десяткам. (До 5 од. + 4 од. = 9 од. До 2 дес. + 8 дес. = 10 дес.— 1 сотня. У сумі на місці десятків запишемо 0, а одну сотню перенесемо до сотень. До 2 сот. + + 3 сот. = 5 сот. та ще 1 сот. буде 6 сот. Усього 609.)
  1.            Первинне закріплення (с. 100, завдання 642) (диференційовано)
  •        Обчисліть приклади з коментуванням біля дошки, записуючи доданки стовпчиком.                   ( сильніші- самостійно)

Інформація для вчителя

Мандарини допомагають вилікувати бронхіти, кашель, нудоту та хвороби шлунку

Описание: http://spoon.com.ua/wp-content/uploads/2011/01/mandarin.jpg За правильне виконання отримують мандарин

  1.            Усне додавання іменованих чисел

   2 грн. 80 к. + 20 к.= 3 грн.

4 грн. - 20 к. = 400 к. - 20 к. = 380 к. = 3 грн. 80 к.

4 грн. 7 к. + 3грн. 3 к. = 7 грн. 10 см

   5 грн. – 2грн. 5 к. = 500 к. - 205 к. = 295 к.

Інформація для вчителя. Цибуля поліпшує травлення,  збуджує апетит, лікує розлад шлунка, має сечогінну дію, а також заспокоює нервову систему

Описание: http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpg За правильне виконання отримують цибулину

Музична фізкультхвилинка

 

V . РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

  1.           Робота над задачею з буквеними даними (с. 100, завдання 644)

Схема до задачі ..........

  •        Якщо задача містить буквене дане, то відповідь записують у вигляді виразу.
  •        Складіть вираз для розв’язання задачі. а + Ь — зібрали хлопчики
  •        Замість букв підставте їх значення, запишіть розв’язання в стовпчик. Відповідь: 290 каштанів хлопчики зібрали разом.

Інформація для вчителя

Часник використовують для лікування коліту, атеросклерозу, грипу.

Описание: http://www.blog.ukrbiznes.com/users/1112_xarnik.jpg За правильне виконання отримують часник

  1.            Самостійна робота (с. 100,завдання645)
  •        Складіть коротку умову до задачі та розв’яжіть її самостійно. огірок.jpg

Схема до задачі.......

 Розв’язання

  1.      212 + 6 = 218 (в.) — за другий місяць                      
  2.         212+ 218+ 175 = 605(6.)

Відповідь: 605 верстатів було замовлено заводу.

За правильне виконання отримують огірок .

Інформація для вчителя .Огірковий сік використовують для лікування суглобів застосовують при  подагрі для поліпшення росту волосся.

  1.            Завдання з логічним навантаженням (с. 100, завдання 646)

За правильне виконання отримують по сливі   

Сливи посилюють апетит, покращують травлення, володіють дезінфікуючими властивостями

слива.jpg

111 - 11 = 100

VІ. ПІДСУМОК УРОКУ

1. Повторення алгоритму письмового додавання трицифрових чисел .

- Перевірте правильність  письмового обчислення прикладів 237 + 123; 153 + 556.

За правильне виконання отримують  томат.

Помідори використовують для лікування недокрів'я, зниження артеріального тиску  та хвороб печінки

За активність, правильне виконання завдань, старанність кращі учні отримують в свій кошик бонус -  смачне яблуко.Корисні і лікувальні властивості яблук пояснюються їх цілющим складом. У яблуках містяться вітаміни С, В1, В2, Р, Е, каротин, калій, залізо, марганець, кальцій, пектини, цукри, органічні кислоти

Описание: http://www.art-pen.ru/wp-content/uploads/2011/08/tomato1.jpg                                                      яблуко.jpg

2.Метод «Інтерв′ю»

- Увага ! Наш супермаркет зачиняється. Ви отримали чарівний кошик для вашого здоров'я.

- Чи сподобалась вам подорож до супермаркета? Чим саме?

-  Виберіть смайлик, який відповідає вашому емоційному стану.(вибір смайлика)

3. Самооцінка учнів

- Тепер користуючись нашими цінниками  ви можете порахувати, яку оцінку отримали за власну працю на сьогоднішньому уроці:

 

морква

лимон

пельмені

мандарин

цибуля

часник

огірок

слива

томат

1  бал

2 бали

1  бал

1  бал

1  бал

1  бал

2 бали

2 бали

1  бал

 

  • VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ ( диференційоване)

- Для того, щоб ви могли придбати товар наступного разу, вам потрібно виконати  завдання 647; 648 на с.  100 .   Для сильніших учнів ще й завдання на картках.


Описание: http://thoughtstuff.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/efx_carrot.jpgОписание: http://thoughtstuff.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/efx_carrot.jpgОписание: http://thoughtstuff.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/efx_carrot.jpgОписание: http://thoughtstuff.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/efx_carrot.jpgОписание: http://thoughtstuff.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/efx_carrot.jpgОписание: http://thoughtstuff.co.uk/wp-content/uploads/2010/12/efx_carrot.jpg

 

Описание: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFdoWPXOE8V4tlnpNZIx4_yHo2VUGtExqfJibM_DzAInLJRxBSОписание: http://www.art-pen.ru/wp-content/uploads/2011/08/tomato1.jpgОписание: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFdoWPXOE8V4tlnpNZIx4_yHo2VUGtExqfJibM_DzAInLJRxBSОписание: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFdoWPXOE8V4tlnpNZIx4_yHo2VUGtExqfJibM_DzAInLJRxBSОписание: http://www.art-pen.ru/wp-content/uploads/2011/08/tomato1.jpg
Описание: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFdoWPXOE8V4tlnpNZIx4_yHo2VUGtExqfJibM_DzAInLJRxBSОписание: http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRFdoWPXOE8V4tlnpNZIx4_yHo2VUGtExqfJibM_DzAInLJRxBSОписание: http://www.art-pen.ru/wp-content/uploads/2011/08/tomato1.jpg 

 

 

Описание: http://www.art-pen.ru/wp-content/uploads/2011/08/tomato1.jpgОписание: http://www.art-pen.ru/wp-content/uploads/2011/08/tomato1.jpgОписание: http://www.art-pen.ru/wp-content/uploads/2011/08/tomato1.jpg

Описание: http://spoon.com.ua/wp-content/uploads/2011/01/mandarin.jpgОписание: http://spoon.com.ua/wp-content/uploads/2011/01/mandarin.jpgОписание: http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpg

Описание: http://spoon.com.ua/wp-content/uploads/2011/01/mandarin.jpgОписание: http://spoon.com.ua/wp-content/uploads/2011/01/mandarin.jpg  Описание: http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpgОписание: http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpgОписание: http://spoon.com.ua/wp-content/uploads/2011/01/mandarin.jpg

 

 

Описание: http://www.blog.ukrbiznes.com/users/1112_xarnik.jpg       Описание: http://www.blog.ukrbiznes.com/users/1112_xarnik.jpg           Описание: http://www.blog.ukrbiznes.com/users/1112_xarnik.jpg           Описание: http://www.blog.ukrbiznes.com/users/1112_xarnik.jpg

Описание: http://spoon.com.ua/wp-content/uploads/2011/01/mandarin.jpgОписание: http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpgОписание: http://pti.kiev.ua/uploads/posts/2010-11/1289749025_ker.jpg

 

 

Описание: http://www.blog.ukrbiznes.com/users/1112_xarnik.jpgОписание: http://www.blog.ukrbiznes.com/users/1112_xarnik.jpgогірок.jpgогірок.jpgогірок.jpgогірок.jpg

слива.jpgслива.jpgслива.jpg

 

яблуко.jpgяблуко.jpgяблуко.jpg

огірок.jpgогірок.jpgогірок.jpg

 

яблуко.jpgяблуко.jpgяблуко.jpg

Просмотреть обои пельмени, приправа, зелень, сметана Просмотреть обои пельмени, приправа, зелень, сметана

Просмотреть обои пельмени, приправа, зелень, сметана Просмотреть обои пельмени, приправа, зелень, сметана

Просмотреть обои пельмени, приправа, зелень, сметана Просмотреть обои пельмени, приправа, зелень, сметана

корзинка для магазина, корзины для магазина корзинка для магазина, корзины для магазина

 

корзинка для магазина, корзины для магазина

морква

банан

лимон

пельмені

мандарин

виноград

цибуля

часник

огірок

слива

томат

1  бал

2 бали

1  бал

1  бал

1  бал

1  бал

2 бали

2 бали

1  бал

 

М А П У Є Ж Б Х С І

265         744         578       412      289        675          529      216        138       949

+  13    201          16        +347        53        122          403      +82        +82      327

 

 

Відповідь:

126

543

553

543

236

278

 

759

220

562

622

298

759

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

М А П У Є Ж Б Х С І

265         744         578       412      289        675          529      216        138       949

+  13    201          16        +347        53        122          403      +82        +82      327

 

 

Відповідь:

126

543

553

543

236

278

 

759

220

562

622

298

759

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка 1

1)Розв’яжіть рівняння на знаходження невідомого від’ємника.

 Х+ 123 = 674 800 - х = 140

 

морква

банан

лимон

пельмені

мандарин

виноград

цибуля

часник

огірок

слива

томат

1  бал

2 бали

1  бал

1  бал

1  бал

1  бал

2 бали

2 бали

1  бал

 

Картка 2

1)Розв’яжіть рівняння на знаходження невідомого від’ємника.

 х +240 = 800 700-х= 130

 

морква

банан

лимон

пельмені

мандарин

виноград

цибуля

часник

огірок

слива

томат

1  бал

2 бали

1  бал

1  бал

1  бал

1  бал

2 бали

2 бали

1  бал

 

 

265         744         578       412      289        675          529      216        138       949

+  13    201          16        +347        53        122          403      +82        +82      327

             

 

 

Відповідь:

126

543

553

543

236

278

 

759

220

562

622

298

759

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка 1

  1.          Обчисліть приклади, записавши їх стовпчиком.

124 + 334 482 + 217

983-311 876-143

2)Розв’яжіть рівняння на знаходження невідомого від’ємника.

 Х+ 123 = 674 800 - х = 140

 

 

Картка 2

  1.          Обчисліть приклади, записавши їх стовпчиком.

360 + 128 884-613

445 + 234 687-225

2)Розв’яжіть рівняння на знаходження невідомого від’ємника.

 х +240 = 800 700-х= 130

 

 

265         744         578       412      289        675          529      216        138       949

+  13    201          16        +347        53        122          403      +82        +82      327

             

 

 

Відповідь:

126

543

553

543

236

278

 

759

220

562

622

298

759

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 березня 2018
Переглядів
2622
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку