Урок "Письмове множення іменованих чисел на число"

Про матеріал
Письмове множення складених іменованих чисел на число. Перетворення іменованих чисел. Розв'язування задач із застосуванням способу заокруглення.
Перегляд файлу

Тема. Письмове множення складених іменованих чисел на число.

Мета.  Повторити алгоритм письмового множення простих іменованих чисел на число. Пояснити спосіб письмового множення складених іменованих чисел на число. Використовувати алгоритм множення складених іменованих чисел на число для розв’язання задач природничого змісту. Закріплювати знання таблиці множення, одиниць площі, часу. Розвивати пам’ять, логічне мислення. Виховувати старанність, уважність.

Обладнання:  картки, танграм, презентація.

Перебіг уроку

І. Організаційний момент.

Міркуємо – швидко!

Відповідаємо – правильно!

Лічимо – точно!

Пишемо – гарно!

На уроці будемо: уважними, старанними активними, працьовитими.

Що ви очікуєте від уроку?

  • Нових знань, цікавих завдань.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. 

Завдання 119

  • У яких одиницях виражені іменовані числа?
  • Назвіть найменше іменоване число?
  • Найбільше?
  • Це прості чи складені іменовані числа?
  •  Чому? (Для запису використані ДВІ одиниці вимірювання.)
  • Які одиниці часу ми вивчили?

7р.6міс.+5р.4 міс.=12р.10міс.

2год30хв+6год30хв=8 год60хв=9год

19р.4 міс.-9р.6міс.=9р.10міс.

8год10хв-18хв=7год52хв

Задача 200

  1. 7 год 30хв-6год37=53 хв  - їхав потяяг до 24 год.
  2. 24год – 53 хв=23год 07 хв

Відповідь: о 23 год 7 хв потяг вирушив зі Львова до Києва.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

«Мозковий штурм»

-Якою буквою позначається площа?

-Як знайти площу?

-Як знайти довжину, якщо відома площа і ширина?

-Як знайти ширину, якщо відома площа і довжина?

- Площа прямокутника 32 см2, довжина 8см.

Чому дорівнює ширина?

  • Площа прямокутника 20 кв.см.

Які можуть бути довжини сторін прямокутника?

  • Доведіть.

IV. Математичний диктант

        Україна – країна , яка красива всім:  мовою, народом, природними багатствами. На території України створено багато заповідників. Заповідники допомагають зберегти рідкісних рослин і тварин від зникнення.  У Сумський області – це Михайлівська цілина. 7 заповідників  – віднесені до природних чудес України, відомі далеко за межами країни.

Завдання. Записати числа виражені в одиницях площі та мірах довжини.

  • Біосферний заповідник Асканія – Нова площею 33307 га, із них степ – 11054 га;
  • Ландшафтний парк Гранітно-степове Побужжя – площею 6267 га;
  • Дністровський каньойон – площею 10829 га;
  • Мармурова печера – площа 4 000 кв.м,

загальна довжина відомих коридорів  цієї печери

 1 км 250м.

  • Природний парк Подільські Товтри – площею 2613 кв.км;
  • Озеро Світязь – 2750га;
  • Озеро Синевир – 5 га(50 000 кв.м)
  • Підкресліть числове значення найбільшої площі.
  • Що ви можете розповісти про  число 33307?
  • Який розряд відсутній?

 Підкресліть двома лініями  іменоване  число, яке, на ваше думку, зайве.

  • Доведіть, що воно зайве.
  1. Повідомлення теми уроку.
  • Сьогодні на уроці ми з вами будемо вчитися множити складені іменовані числа на одноцифрове число.               
  1. Ознайомлення, дослідження, вивчення та опрацювання нового матеріалу.-
  1. Спочатку ми повторимо множення простого іменованого числа на одноцифрове число. Пригадайте алгоритм запису письмового множення простого іменованого числа на одноцифрове.(Завдання №202)
  2. Робота в групах. ( Завдання №204.)

Пояснення способів множення іменованого складеного числа на одноцифрове число.

  1. Робота в групах. Тренувальне завдання на обчислення добутків. (№ 205)
  1. Формування та розвиток математичних і ключових компетентностей.

- Ви дізналися , що в Україні є сім  природних чудес. Зараз ви виконаєте завдання до гри «Шифрувальник» та дізнаєтесь, як називається найбільший птах України.

1)Гра «Шифрувальник»

- Виконайте дії з іменованими числами. Запишіть відповіді у порядку збільшення та прочитайте назву пташки. ( Діти отримують картки, обчислюють вирази з іменованими числами. Розташовують відповіді у порядку зростання та прочитують назву пташки.)

4 т 1 ц . 6=24т 6 ц                          (в)

4 кг 110 г .  7= 28 кг 770 г                 (р)

7ц 30 кг . 3= 21ц 90 кг                         (х)

15 кг 150 г . 5= 75 кг 750г                 (о)

11 кг 700 г . 2=23кг400 г                    (д)

8т2ц . 4=32т 8 ц                                     (а)

Довідкове бюро.  

     Дрохва – степовий птах, найбільший птах України. Її можна побачити у заповіднику Асканія-Нова. На вигляд ці птахи нагадують невеликого страуса.  Дрохви – перелітні птахи. Повертаються в рідні краї коли ще лежить сніг. Літають дрохви тільки вдень. Зимують птахи у тих місцях, які обирають собі для життя -  у Херсонській, Запоріжській областях, у Криму.

     Птах занесений до Червоної книги України та в Європейський Червоний список.

  1. Робота у парах. Складання пташки із «Танграму»
  2. Робота в парах.

Розв’язування задачі 206.

  1. 18 300 

         5

       91 500 (г) – маса 5 таких птахів;

  1. 18кг300г : 2кг = 9 (раз.)  - дрохва важча від курки;
  2. 18кг300г : 3кг=6(раз) -дрохва важча від гуски.

Відповідь:  91 кг 500 г, у 9 раз, у 6 раз.

VIII.  Домашнє завдання.

Вирази № 208 – виконати дії з іменованими числами.

Задача № 209. – розв’язати задачу.

  1.       Рефлексія

Закінчи речення:

  • Сьогодні я дізнався/дізналася …
  • Було важко …
  • Тепер я можу …
  • Було цікаво …..
  • Урок дав мені для життя …

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
19 лютого 2023
Переглядів
1942
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку