Даний урок розроблений для вчителів, які викладають в 5 класах. Він містить систему вправ для повторення вивченого матеріалу, усного рахунку, а також є добірка тестових завдань, ігрових вправ, естафет, які допоможуть учителю перевірити знання учнів з даної теми.
Матеріал забезпечує формування в учнів ключових, предметних компетентностей.
Урок допоможе учителю організувати індивідуальну і групову роботу на уроці та перевірити вміння розв'язувати задачі та вправи, узагальнити та систематизувати знання учнів з теми; «Розв'язування задач на множення і ділення натуральних чисел.»
ТЕМА. УРОК ПОДОРОЖ. « РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ»
Цілі: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Множення і
ділення натуральних чисел»;
продовжувати розвивати навички розв’язування якісних,
розрахункових, текстових задач ; мовлення учнів; навички роботи в
групах з тестовими завданнями.; розвивати логічне мислення;
виховувати стійкий інтерес до предмету ; охайність під час
виконання тестових завдань; спостережливість; особистісні
компетентності.
.
Тип уроку:: узагальнення знань і вмінь.
ОБЛАДНАННЯ: картки з тестовими завданнями.
Хід уроку
Сучасну й фантастичну науку ми сьогодні
знов побачимо у дії.
На нас чекають тут питання дивовижні.
Завдання щирі і логічні
Питання серйозні і жартівливі
Тож будьте уважні й дуже кмітливі
.
I. Організаійний етап
II. Розминка
Скласти девіз уроку з розсипами слів: навчати, добре, знай, хоче, все, того.
« Добре того навчати, хто хоче все знати»
ВПРАВА «ЧЕТВЕРТИЙ ЗАЙВИЙ»
У кожному ряді три числа мають спільну властивість, а одне число цієї властивості не має. Укажіть, що це за властивість і яке число зайве.
1) 25; 49; 121; 45. 2) ; 9; 27; 64. 3) 14; 35; 39; 42. 4) 18; 102; 33; 44.
III. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Актуалізація навчальної діяльності учнів
Перевіримо ваші знання, але не забувайте:
* Здобув знання – застосуй
* Знання без діла – тяжка ноша
* Знання – це найцінніша ноша.
Сьогодні ми проведемо незвичайний урок – урок подорож «Океаном знань».
На вашому шляху будуть острови, материки. гори, півострови, рифи.
Отже, вирушаємо в подорож.
Перша зупинка - острів «Запитань»
Хочеш більше знати, не лінуйсь світ наук пізнати
Народна мудрість
УСНИЙ ЖУРНАЛ « Що? Як? ? Чому?
1) Що означає помножити число с на число в?
2) Що означає знайти добуток чисел?
3) Як називають числа ɑ і n у виразі ɑ в степені n?
4) Чому дорівнює добуток двох чисел, якщо один із множників дорівнює:
а) нулю; б) одиниці?
5) Сформулюйте властивості множення
6) Що означає знайти частку двох чисел?
7) Чому дорівнює частка, якщо ділене дорівнює дільнику?
8) Що називають неповною часткою і остачею
9) Як пов’язані між собою ділене, дільник, неповна частка й остача?
Друга зупинка - материк «Кмітливий»
Не бійся, що не знаєш, бійся, що не навчишся
( китайська мудрість)
ВПРАВА « ЗНАЙДИ ПОМИЛКУ»
Дайте правильну відповідь зі словами «Так» або « Ні»;
1) 72 : 8+51 = 60; 2) 63 : 9 +33 = 40; 3) ( 62 – 27) :7 = 6;
2) 3² ∙ 2 : 6 = 2; 4) 5 ∙ 7 – 17 = 17; 5) 10² ∙ 3 : 150 = 2.
V. Завдання для письмового розв’язування.
Третя зупинка – гора «Сміливих»
Приклади і задачі корисніші від правил
(Ісаак Ньютон)
1) Обчисліть:
а) 30602 : 143; б) 716103 :951.
2) Знайдіть значення виразу:
а) 608 ∙ 76 + 2³; б) 5419 ∙ 10² - 10².
3) Обчислити:
а) 30602 ∙ 143; б) 716103 ∙ 951.
4) Спростіть вираз і обчисліть його значення:
а) 5 с ∙ 20, якщо с = 178.
5) На птахофермі розводили гусей, курей та індиків. Індиків було1600, що
в 5 разів менше, ніж курей. а гусей втричі більше, ніж індиків. Скільки
гусей, курей та індиків було на птахофермі разом?
6) Виконайте ділення з остачею:
а) 789 : 37; б0 1439 : 18; в) 768 : 24.
Фізкультхвилинка
Всі з –за парти піднялися,
Руки вгору й потяглися!
Вправо – вліво нахилились
У віконце подивились
Пострибали, пострибали
і за парти посідали.
Четверта зупинка – півострів «Дружба»
Істина – це те, що витримує перевірку досвідом
А Ейнштейн
ЕСТАФЕТА « ХТО ШВИДШЕ ? »
Перша команда:
5555: 55 + 232 : 12 +96 : 4 + 48 – 30 ∙ 4
Друга команда:
3600 : 36 -112 : 4 +31∙ 2 + 48 -100 ∙ 2
П’ята зупинка – пік вершини «Океана знань»
Сім раз подумай, а одну відповідь запиши.
ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ
Учні отримують картки з тестовими завданнями. Одразу після виконання
тестових завдань обговорюємо та виправляємо можливі помилки, яких
припустилися учні.
VI. Підсумок уроку
Наша подорож завершується. Тож візьмемо скриньку і покладемо здобуті на уроці знання. Я теж покладу… я покладу вам « дякую» за урок .
VII. Домашнє завдання
§ 11 – 14 № 436; 460