Розробка уроку з літературного читання
2 клас
В.О. Сухомлинський
Оповідання (Скільки ж ранків я проспав )
Мета: Навчальна: Сприяти розвитку творчих здібностей,
Критичного мислення, розвивати навички рівноправного спілкування.
Розвивальна: упорядковувати і розширювати досвіт учнів у спілкуванні з іншими, поглибити поняття про дружбу, про риси характеру, які сприяють дружним відносинам.
Виховна: виховувати чуйність, самоповагу, взаємоповагу , почуття обов’язку, розвивати дружні, толерантне відношення до людей, бажання допомагати іншим, виховувати відповідальність за виконану роботу
Очікування результату: учень/учениця розуміє сутність доброзичливого ставлення до інших, надає допомогу коли її потребують інші, висловлює Оцінні судження що до вчинків які свідчать про дружелюбність чи, навпаки невміння дружити, демонструє вміння налагоджувати дружні стосунки з іншими дітьми в різних формах спілкування.
Форма проведення: урок подорож.
Обладнання: портрет В.О. Сухомлинського, презентація (серце віддаю дітям) девіз: Дерево міцне корінням , а людина- друзями, цеглинки ЛЕГО, листки кольорового паперу для кожного учня, підручник ( Українська мова та читання В. Цепова. Л. Воскресенська), Щоденник спостереження.
Хід уроку
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок
Він незвичайний і цікавий
Гостей багато завітало
Повернімось обличам до гостей
І лагідно промовим: Добрий день!
Добрий день вам, добрі люди!
Хай добро вам, щастя буде!
Всіх вітаємо! Щастя, здоров’я бажаємо!
Настрій гарний маємо!
Урок починаємо
Любі друзі у наш клас завітали гості-гості незвичайні, вам добре знайомі-це ваші батьки.
Це найрідніші, найдорожчі для вас люди.
День новий почався діти, всі зібрались на урок, тож пора нам поспішати кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні в нас урок звичайний, корисним зробимо його.
Мої любі я запрошую вас у подорож до самої красивої багатої пори року, яку чекають усі діти України.
А здогадатися, куди я вас запрошую вам допоможе наша перша станція-Загадкова.
Теплий, довгий-довгий день, повна миска черешень, достигає жовтий колос, демонструє коник голос і суничка дозріває.
Тож коли це все буває?
(Літом)
Станція питальна. Вас чекає Запитайко
-Які відчуття, спогади викликає у вас літо?
-Як упізнати літо?
-Як ви вважайте, чому літо називають смачним?
-Які літні дарунки вам подобаються найбільше?
-За що ви любите літо?
Станція побажань.
Кожен з вас буде бажати одне одному, своїм батькам приємні побажання.
Станція мої літні спогади. Конкурс на найкращий літній вірш.
Станція читайлики.
Виразне читання оповідань на літню тему.
Фізкульт хвилинка.
Пропоную до вашої уваги оповідання В.О. Сухомлинського
Скільки ранків я проспав?
Оповідання-невеликий за розміром розповідний художній твір про одну або кілька подій у житті людини або кількох людей.
Станція автобіографічна-життєвий шлях В.О. Сухомлинського.
Презентація Серце відаю дітям.
Питання після презентації
-Де працював В. Сухомлинський ?
-Як ставився В. Сухомлинський до дітей ?
-Якими хотів він бачити своїх учнів?
Опрацювання оповідання Скільки ранків я проспав ?
Читання оповідання вчителем
Читання оповідання учнями ланцюжком, в особах
Словникова робота
Агроном-працівник поля, людина яка працює на землі
Удосвіта-дуже рано, поки не зійшло сонце
Схід-місце, де сходить сонце
Довкола-навкруги, кругом себе
Щодня-кожного дня
Околиця-край села, місце, де закінчується село
Пожежа- виникнення вогню
Бліц-опитування
-Що запитав Василько у батька ?
(Що робитиму влітку )
Куди батько запропонував поїхати Василькові?
(Завтра поїдемо в поле)
Коли Вставав батько Василька?
(Удосвіта)
Що побачив Василько?
(Побачив як сходе сонце)
Що промовив Василько із жалем ?
(Скільки ранків я проспав)
Підсумок уроку
Діти. вам сподобалось оповідання ?
Твір якого письменника ми читали сьогодні ?
Чого вчать його твори?
Дякую вам за активну роботу.
Діти просто молодці-працювали дружно всі.