УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. 2 клас ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА (ЗА ТВОРАМИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО)

Про матеріал

Продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старших і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості.

Перегляд файлу

Філія НВК «Голованівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім.Т.Г.Шевченка-гімназія «Межирічківська загальноосвітня школа»

 

 

C:\Users\Администратор\Desktop\sСухомлинський.jpeg

УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. 2 клас

 ЛЮДИНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ДОБРА

 (ЗА ТВОРАМИ В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель початкових класів:

                                                Лавренюк Т.В.

 

 

 Мета: продовжувати ознайомлення учнів з творами В. О. Сухомлинського; формувати у дітей доброту, чуйність, повагу до старших і немічних, доброзичливе ставлення до рідних і друзів; навчати учнів оцінювати вчинки головних героїв оповідань, наслідувати їх позитивні риси, прагнути до самовдосконалення; розвивати мовлення; виховувати віру в силу любові, дружби, добра і справедливості.

Обладнання: презентація «Життєвий та творчий шлях В.О.Сухомлинського, виставка книг Сухомлинського, роздатковий матеріал, портрет В.О.Сухомлинського.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над чистомовкою

А-а-а — котика нема. Е-е-е — де наш котик, де?

У-у-у — мишку з’їв малу. І-і-і — він спить на печі.

И-и-и — має гарні сни. О-о-о — не будіть його.

І-і-і — тихо, мишки всі!                  М. Підгірянка

2. Гра «Докажіть словечко»

ТВОРИ ДОБРО

Ти усміхнися не--, усім, хто біля те--:

і братику, й сестрич--, і сонечку, й травич--.

Люби усіх довко--, удома та у шко--,

і ця любов із Не-- повернеться до те--.

Прощай дрібні обра-- і помирись одразу.

Хто вміє всім проща--, сильнішим здатен ста--.

Твори добро, дити--, і у твоїй роди--

воно знайде домівку віднині і довіку.               Леся Вознюк

3.  Вправа «Очікування»

Сподівання:     - Я сподіваюся ,що сьогоднішній урок буде уроком творчості,натхнення,добра і радості.

   - А чого ви очікуєте від уроку? Чого хочете навчитися, що дізнатися, що найбільш цікавить?

 III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Дуже мудро говорить народ: «Роби добро — і воно повернеться до тебе. Будеш робити зло — зло і повернеться до тебе».

— Щира усмішка, добре слово і хоча б краплиночка тепла мають дуже велику силу. На сьогоднішньому уроці позакласного читання вони допоможуть нам пройти дорогою добра за мудрими творами В. О. Сухомлинського.

ІV. Бесіда-розповідь за презентацією «Життєвий та творчий шлях В.О.Сухомлинського (презентація в додатку).

C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_111514.jpg

— Що ви знаєте про В. О. Сухомлинського? Які його твори читали?

 V. РОБОТА З ВИСТАВКОЮ КНИГ

 C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_141333.jpgC:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_141429.jpg      C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_141403.jpg

— Розгляньте виставку книг. Сьогодні ми познайомимося з трома чудовими книгами В.О.Сухомлинського: «Чиста криниця», «Казки школи під голубим небом», «Квітка сонця».

  1. Робота в групах. Розгляд книг. Читання одного оповідання на вибір.

C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_110953.jpg C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_110900.jpg

C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_110846.jpg

2.  Гра «Мікрофон» Презентація книги.

(Кожна група по черзі знайомить клас із книгою, та переказує прочитаний текст.)

C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_112856.jpg C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_112922.jpg C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_112817.jpg

Фізкультхвилинка

VІ. Обговорення прочитаних творів В. О. Сухомлинського

— Які твори прочитали, готуючись до уроку?

  1. Гра «Звідки ці рядки?»

• Розрізали хлібину, яку щойно дідові принесли, та й ну уминати. («Каяття»)

• Від жадоби у хлопчика руки затремтіли. («Страшний черв’ячок»)

• На віражі крило зламалось, літак упав і розбився. («Гвинтик»)

  1. Інсценування казки В.О.Сухомлинського «Як Наталя у лисички хитринку купувала».

C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_112503.jpg

3. Робота в парах «Знайди пару»

(Знайти до кожного твору відповідне повчання)

C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_112709.jpg  C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_112701.jpg

C:\Users\Администратор\Desktop\Сухомлинський\IMG_20170920_112624.jpg

 VI. ПІДСУМОК УРОКУ

  1. З якими творами В. О. Сухомлинського ознайомилися?
  2. Чого вони нас навчають?

Твори В.Сухомлинського навчають нас добру, справедливості, відповідальності, людяності, милосердя

3. Гра «Склади прислів’я»

( На партах конверти з розрізаними на частини прислів’ями .

Кожна группа складає своє прислів’я. Як ви розумієте прислів’я.)

-Добре ім’я краще від багатства.

-За добро добром платять.

-Зла людина зліша від вовка.

-У лиху годину пізнаєш вірну людину.

-Перший крок до добра – не роби зла

-Вчитель: Ви сьогодні гарно працювали,тому добро повертається до вас у вигляді гарних оцінок.

- То що потрібно робити,щоб добро було завжди з вами

(Роби добро………..відповід ідітей)

- Кожна людина може бути чарівником і для цього не потрібна чарівна паличка, достатньо сказати добре слово ,або зробити добре діло.

  Інтерактивна вправа «В колі друзів «Я дарую тобі…»

Спалахнула свічечка

Ніжним полум’ям.

Підійди погрітися,

Кому холодно…

Ця свічка - це символ доброти і чистоти. Давайте зараз висловимо побажання один одному. Хай панують світло і доброта!

- Поверніться один до одного,візьміться за руки і побажайте чогось доброго.

-Ви всі очікували чогось від уроку.

-Чи справдились ваші очікування від уроку?

Візьміть кольорові наліпки і наклейте в таблиці «Очікування» Так  Ні Не знаю(спочатку підійшли дівчатка,а потім хлопчики) Мої сподівання також здійснились.

 VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Намалювати малюнки до прочитаних текстів

Переказувати прочитане на уроці.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 липня 2018
Переглядів
2770
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку