Казка – це диво, сповнене краси.
Найдорожчий плід (Болгарська народна казка). Чий дарунок найкращий (Корейська народна казка)
Мета:підтримувати інтерес учнів до казки; удосконалювати виразність читання; продовжувати знайомство учнів з казками народів світу; вчити слухати, відповідати на запитання; розвивати читацький інтерес, увагу, мислення; виховувати любов до народної творчості.
Хід уроку
l. Організаційна частина.
Сьогодні у нас незвичайний урок
У казку сьогодні ми зробимо крок
Із казкою ми зустрічались не раз
І знову вона завітає до нас.
ll. Мотивація навчальної діяльності.
Курочка, Айболить, Зайчик, Кізонька, Артемон.
2.Вправа на розширення кута зору.
каз • ка
каз • ати
каз • кар
каз • ковий
каз • очка
каз • на
lll. Повідомлення теми і завдань уроку.
Казка – це чарівна країна. Казок чимало є на світі. Казка – давній і мудрий порадник. Це вона дає нам перше уявлення про добро і зло, правду і неправду, чесність, справедливість.
Сьогодні на уроці ми будемо говорити про казки.
IV.Сприймання та засвоєння нового матеріалу.
-Розгляньте виставку книг.
-Хто автор цих книжок?
-Що об’єднує виставлені книги?
-Які казки називають авторськими? Народними?
-Які казки ви вже знаєте?
-Яких казкових героїв?
- Казка – це диво. Вона дає нам привід для роздумів, повчає, приносить багато радості.
Фізкультхвилинка
2.Опрацювання болгарської народної казки «Найдорожчий плід»
А) Самостійне читання казки;
-Зверни увагу, як кожний із синів зрозумів і виконав завдання батька.
Б) бесіда за змістом казки;
-Що приніс батьку найстарший син? Середній?найменший?
-Чому найдужче батько зрадів плодам,що їх приніс найменший син?
-Подумайте, які слова казки можуть бути головною думкою твору?
В)Гра «Мікрофон»
-Чого навчає ця казка?
3.Опрацювання корейської народної казки «Чий дарунок найкращий»
А)Словникова робота
Віщун – той,хто віщує,знає щось про майбутнє.
Б)Читання казки вголос окремими учнями;
в) бесіда за змістом казки з елементами вибіркового читання;
- Хто автор казки?
-Які дійові особи зустрілись вам у цій казці?
- Як закінчилася казка?
- Як могла закінчитися?
- Чому казка так називається?
- Відшукайте в тексті і зачитайте які чарівні речі придбав для своєї нареченої перший юнак? Другий?третій?
- Як вони допомогли врятувати життя дівчинки?
- Чи справедливим було рішення красуні?
V.Закріплення і осмислення знань.
- Які поняття та асоціації виникають у вас зі словом казка?
![]()
![]()



![]()
повчання добро урок народ герої бабуся тварини
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
казка
мудрість початок автор зло
V l.Підсумок уроку.
Технологія «Незакінчене речення..»
Мені сподобалось…..
Я навчився….
Я зрозумів….
Я повторив…
Я запам’ятав…
V ll.Домашнє завдання.
Наступний урок позакласного читання проведемо за темою «Тиха, задумлива осінь спускається…». Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача.