Урок позакласного читання «Урок щирої посмішки. Веселі вірші»

Про матеріал
Урок позакласного читання «Урок щирої посмішки. Веселі вірші» - це програмовий матеріал. Урок дає можливість дітям познайомитися з творчістю відомих українських письменників Анатолієм Костецьким, Грицьком Бойко та Андрієм Линник, та їх веселими віршами, які несуть в собі життєву мудрість і повчальний зміст.
Перегляд файлу

      Конспект уроку з літературного читання. 3 клас.

                   Урок позакласного читання

 

Тема: «Урок щирої посмішки. Веселі вірші»

 

Мета: формувати ключові компетентності:

 

читацьку компетентність (формування в учнів повноцінних навичок: читання як базової у системі початкового навчання та слухання);

соціокультурну компетентність (загальнокультурний розвиток учнів, адаптацію їх до життя в певному соціальному середовищі, громадянське,  морально-етичне, естетичне виховання);

загальнокультурну компетентність (культура відносин в колективі);

інформаційно-комунікативну компетентність (здатності успішно користуватися мовою (всіма видами мовленнєвої діяльності) в процесі спілкування, пізнання навколишнього світу, вирішення життєво важливих завдань);

здоров'язбережувальну компетентність (уміння долати труднощі).

формувати предметні компетентності:

формувати в учнів вміння висловлювати оціночні судження про поведінку героїв віршів, розвивати вміння читати виразно, працювати в парах, створити атмосферу радості, насолоди від творчості;

розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу, кмітливість, пам'ять;

виховувати інтерес до читання віршів

                                   Хід уроку

 

Організаційний момент.

Створення емоційного настрою

– Починаємо урок позакласного читання.

Хай сьогодні в кожне серце

Наш урок додасть тепла.

Один одному всміхнемось.

Побажаємо добра.

(Діти у колі говорять один одному побажання.)

А давайте побажаємо добра і нашим гостям.

Ми бажаєм, любі гості,

 Щастя, миру і любові.

Мотивація уроку

Сьогодні наш урок незвичайний. Це урок щирої посмішки.

  • А чи потрібна нам помішка? Для чого?
  • Що дарує вам посмішка?

 

(Добро, теплоту, радість, гарний настрій, приємність, дружбу, щирість, доброзичливість, лагідність, щиросердність.)

Діти записують на посмішках, які лежать на парті, свої асоціації і прикрашають ними дошку.

Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми познайомимось з цікавими творами видатних українських письменників, які ви підготували. А потім вас чекає ще одна цікава  зустріч з творчістю ще одного дуже талановитого поета.

 

Тож нехай на нашому уроці пануватиме атмосфера доброзичливості, щирості, тепла і взаєморозуміння. Щира усмішка, добре слово і хоча б краплинка тепла мають дуже велику силу. На сьогоднішньому уроці вона допоможе нам пройти дорогою добра, дружби і ввічливості завдяки  мудрим і веселим віршам українських поетів.

Очікування результатів.

  • Що ви очікуєте від цього уроку?

Актуалізація опорних знань.

Робота над артикуляцією.

Робота зі скоромовками.

ЗУБИ

У сестрички Люби

Випадають зуби.

І говорить Люба:

— Я тепер бежжуба!

 

ПРО МИЛУ І МИЛО

Мила милитись не вміла,

Мила мило з рук не змила.

Мама милила уміло,

Мама з Мили змила мило.

 

Гра в парах «Збери прислів’я»

 

Поєднати першу половину з другою.

 

Від теплого слова                                     добром платять.

 

Хто людям добра бажає, …                         коле сердечко.

 

За добро …                                                     вік не прохолоне.

 

Гостре словечко….                                       і лід розмерзається.

 

Раз добром налите серце ….                      той  і собі має.

 

Ознайомлення з новим матеріалом.

  • А зараз давайте послухаємо веселі вірші, які ви підготували.

Діти розповідають підготовлені вірші Грицька Бойко, Анатолія Костецького та Андрія Линника.

 

Знайомство з авторами.

Діти розповідають про життєвий та творчий шлях поетів.

Фізкультхвилинка

Інсценізація віршів.

Аналіз прочитанних віршів

- Кого висміювали автори у своїх творах? (Замазур, хвастунів, брехунів, ледарів, базік, боягузів, підлабузників, задавак, роззяв)

- Чому саме в такій формі вони робили це?

Поети висміювали вади дітей, але його гумор не жорстокий, не бездушний, а м’який, доброзичливий, покликаний покепкувати і допомогти, а не принизити.

Усмішка допомагає зняти напруження, розслабитися і додає сили в боротьбі з проблемами й розчаруванням.

  • А зараз цікава зустріч з творчістю ще одного українського поета.

( Відео- знайомство з віршами Ігоря Січовика)

  • Чи сподобалися вам вірші? Хто автор?

Рефлексія.

Сьогодні я дізнався…

Було цікаво…

Я зрозумів, що…

Я навчився…

Робота в групах

  • Усмішка так багато несе в собі доброго, приємного. Давайте розшифруємо це слово за буквами, які його складають.

(Діти придумують прикметники до кожної букви слова УСМІШКА)

 

Наша усмішка позитивно впливає на інших. Виражає нашу прихильність чи підтримку або ж радість при зустрічі і без слів говорить про наші почуття.

Тож давайте  і ми подаруємо радість, тепло своїми посмішками тим, кому ви хочете зробити приємно. А на зворотній стороні напишіть свої побажання.

(Діти під музичний супровід дарують свої посмішки з побажаннями)

 Підсумок уроку

 

 

 

                                  Матеріали до уроку

Анатолій Костецький 

ЧЕМНИЙ ГЕРОЙ

Вітько-третьокласник

крокує додому

героєм таким,

що й не снилось нікому.

Аж раптом

Вітькові назустріч —

першак.

Всміхнувся Вітько

і промовив:

— Так-так! —

І, випнувши груди,

підходить до нього:

— Гей, ти!

Треба старшим

давати дорогу! —

І хлопця малого

портфелем як лясне!

Аж всівся на землю

малий першокласник...

 

Вітько реготнув:

— Так і треба,щоб знав! —

І далі по вулиці

покрокував.

 

Іде і пишається

подвигом власним.   Аж раптом

назустріч йому —

семикласник!

 

Від жаху герой,

мов листок,

затремтів —

і в перше ж парадне

стрілою влетів.

Тремтять його руки,

тремтять його ноги...

 

— Чого ти злякався? —

питаю у нього.

— Та просто я чемний, —

Вітько відказав,—

тож старшому хлопцю

дорогу і дав..

 

Андрій Линник

 

ЩОДЕННИК НАПРОКАТ

Мати стеле спать старанно І говорить:

— Синку,

Дай щоденник, я погляну

На твої оцінки.

— Мій щоденник,— син регоче,

В Кості «напрокаті».

Він казав, що дуже хоче

Маму налякати.

 

ЧОМУ НЕ ЇВ

Як збирались діти в поле,

Хоч воно і недалечко,

Загорнула мати Толі

Хлібця й четверо яєчок.

 

Як вернулись, мати каже:

— Загорів ти, наче глечик.

Видно, сонце добре пряжить.

А чому ж не їв яєчок?

 

— Знаєш, мамо,— каже Толя,

Ти не можеш уявити,

Цих яєчок там, у полі,Не було об що розбити.

 

 

КРУТЬКО

 

Толі в класі не сидиться,

Непосиді все б крутиться.

То щипа свого сусіда,

То поглядує навкруг,

То під партою обіда,

То на парті ловить мух...

 

Хтось запитує у Толі:

- Ти завжди крутько такий?

- Ні, не кожен день я в школі,

У неділю ж — вихідний!

 

Хвастунець

Хлопчик Толя — молодець,

тільки трішки хвастунець.

Якось ми пішли на став.

Він мені таке сказав:

— Слово честі, не хвалюся,

я ні-чо-го не боюся!.. —

Враз на слові цім з дороги —

Толі ящірка під ноги.

З переляку,у тривозі

наш хвалько мерщій навтік.

Та спіткнувся на дорозі

й прикусив собі язик.

             Грицько Бойко

 

Друге місце

- От я біг на лижнім кросі -

Не віддихаюсь і досі!

Друге місце я зайняв,

І татусь мене обняв...

- Ну, а бігло ж вас багато?

- Бігли вдвох ми: я і тато!

 

         Лінь   (Анатолій Костецький)

Що робити?

Наче тінь,

приросла до мене лінь!

 

Я хотів уроки вчити —

адже в мене стільки справ!

А вона шепоче:

— Вітю, взяв би краще —

та поспав...

 

Суперечок не терплю!

Що поробиш?

Ліг — та сплю...

 

Вранці — протираю очі:

ех, зарядочку б зробить!

Раптом чую — лінь шепоче:

— Та навіщо це тобі?!

 

Як тут виберешся з ліжка?

Що зробив я?

Знову влігся...

 

Ну а вчора...

Ну а вчора —

Навіть  соромно згадать! —

жовтенятські класні

збори довелося прогулять.

 

Ні, я спершу йшов туди

радісно й охоче.

Раптом чую:

— Не ходи-и-и...—

клята лінь шепоче!

 

Як боротись — невідомо.

Здався я,

пішов додому...

 

Став сумним я і товстим —

тільки й справ, що сплю чи їм,

не життя — а горе!

 

Навіть з хлопців хтось гукне

у футбол пограть мене—

лінь одразу ж поруч!

І від ранку та й до ночі

щось шепоче та шепоче...

 

Ех, коли б не вуха —

хто б її послухав!

 

 

            Сашко  (Григорій  Бойко)

В трамваї переповненім

Сашко з м’ячем сидить,

А біля нього згорблений

Старий дідусь стоїть.

 

Хтось до Сашка звертається:

- Чи вас у школі вчать,

Як місце дати старшому,

Як старших поважать?

 

- Та вчать, - Сашко відказує, -

Але оце якраз

Розпочались канікули -

Ніхто не учить нас.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Літературне читання, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
30 жовтня 2022
Переглядів
805
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку