Конспект уроку української мови
Клас – 7-Б Підготувала учитель української мови та літератури
Опорного закладу «Охтирська загальноосвітня школа
І-ІІІ ступенів Охтирської міської ради Сумської області
Вальтер Любов Іванівна
Тема. Урок-практикум. Дієприкметниковий зворот. Відокремлення комами дієприкметникових зворотів (після означуваних іменників)
Освітня діяльність
Мета: формувати мовні компетенції школярів.
Знати:
Уміти:
Розвивати:
Тип уроку: формування практичних умінь і навичок.
Обладнання: підручник: О. П. Глазова Українська мова, 7 клас (2016), дидактичний матеріал із даної теми.
Методи навчання:
Методи виявлення знань:
Форми організацій навчальної діяльності учнів:
Перебіг уроку
І. Організація навчальної діяльності учнів.
1. Рефлексія.
2. Повідомлення теми, мети уроку.
3. Мотивація навчальної діяльності.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Завдання: дати відповіді на запитання
І варіант
Контроль: підручник, с. 116.
ІІ варіант
Контроль: підручник, с. 116, 119.
ІІІ варіант
Контроль: підручник, с. 116, 118.
ІІІ. Виконання системи практичних завдань
Завдання: записати речення, знайти дієприкметник, обґрунтувати його правопис за допомогою правила; пояснити пунктограму. Накреслити схему речення.
Місяць тихо озирає землю (с,з)томл(е,и)ну сном.
Контроль: Місяць тихо озирає землю, стомлену сном.
Оцінювання
Завдання: прочитати прислів’я, визначити в кожному дієприкметниковий зворот. Перебудувати речення так, щоб звороти потрібно було виділяти комами. Перебудовані речення записати. Дієприкметникові звороти підкреслити як члени речення.
Контроль: на зворотному боці картки
Оцінювання
Фізхвилинка: гімнастика для очей (проводить учениця)
Завдання: поєднати в пари й записати речення. Свій вибір обґрунтувати.
Розділові знаки в реченнях пропущено.
А. Утрачену честь не повернеш.
Б. Намальовані фарбами квіти не пахнуть.
В. Існують прекрасні дороги націлені на перемоги.
Контроль: на дошці.
А. Утрачену честь не повернеш.
Б. Намальовані фарбами квіти не пахнуть.
В. Існують прекрасні дороги, націлені на перемоги.
Ключ-відповідь: 1 – В. 2 – Б. 3 – А.
Оцінювання
Завдання: переписати, уписуючи на місці крапок дібрані з довідки дієприкметникові звороти. Розставити розділові знаки.
Довідка: дружно спаяний; зароблений працею; купленого за огірковою ціною.
Контроль:
5.Пунктуаційний практикум.
Завдання: записати речення, розставляючи розділові знаки. Підкреслити дієприкметникові звороти. Пояснити пунктограму.
Контроль: на зворотному боці картки
Редагування робіт, оцінювання.
V. Домашнє завдання (письмове диференційоване)
1. Повторити теоретичні відомості (параграфи 18,19).
2. А. Виписати з творів художньої літератури 6 речень про красу рідного краю, щоб у їх складі були дієприкметникові звороти. Підкреслити їх.
Б. Скласти 6 речень про красу рідного краю, щоб у їх складі були дієприкметникові звороти. Підкреслити їх.