Публікація містить конспект корекційно-розвиткового заняття «Соціально-побутове орієнтування» (5 клас) , який розроблено відповідно до Програми з корекційно-розвиткової роботи для 5-9(10) класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (Автори Остапенко Л.І., Тарновська Л.І.). Заняття спрямоване на уточнення та розширення уявлень дитини з ООП про збереження та зміцнення здоров'я шляхом засвоєння правил особистої гігієни; уточнення та збагачення словникового запасу назвою засобів особистої гігієни.
Тема: Правила особистої гігієни.
Мета: уточнення та розширення уявлень про збереження та зміцнення здоров’я шляхом засвоєння правил особистої гігієни; уточнення та збагачення словникового запасу назвою засобів особистої гігієни
Очікувані результати: учень має уявлення про правила особистої гігієни для збереження і зміцнення здоров’я людини; знає правила миття рук та догляду за зубами.
Обладнання: картки, зубна щітка, зубна паста., мило, рушничок
Хід уроку
І. Організаційна частина. Емоційне налаштування на заняття.
ІІ. Актуалізація знань
ІІІ. Робота над новим матеріалом
Якщо дотримуємося правил особистої гігієни, то … .
Правила особистої гігієни стосуються ... .
Щоб зберегти здоров’я на довгі роки потрібно вміти … .
Основа особистої гігієни - … .
У кожного в будинку. Є широке, є в крапинку. Після ванни, після душу Вас обійме і просушить. |
Гладеньке, запашненьке, Миє чистенько. Треба, щоб у кожного було, Що, це?... |
Для правильного догляду за шкірою обличчя маємо знати тип своєї шкіри.
Типи шкіри обличчя
Нормальна шкіра містить достатньо жирового мастила і вологу. Вона гладка, чиста, має матовий колір. На ній майже не видно пір, чорних крапок, угрій і рубців, зморшок. Нормальна шкіра вимагає менше ретельного догляду, ніж суха або жирна. Рідко зустрічаються жінки з абсолютно нормальною шкірою обличчя.
Для догляду за нормальною шкірою обличчя цілком досить використовувати мінімум засобів. Але зовсім без цих засобів не обійтися. Знадобиться захист від прямих сонячних променів літом, або від холодного сухого повітря взимку. Тоді не виникне стягнутості, лущення шкіри, не з'являться прищі. Вранці досить очистити обличчя за допомогою тоніку або вмиватися звичайною водою.
Суха шкіра - тонка, еластична, ніжна, нерідко на ній видно зморшки, частіше з красивим природним рум'янцем. Такий тип шкіри обличчя поширений у блондинок з світлими очима, у брюнеток зустрічається рідше.
Недостатнє вироблення шкірного сала (не утворюється достатній шар захисної плівки, що зберігає вологу) є причиною, по якій шкіра стає сухою. Сухому типу шкіри протипоказані мило і засоби, що містять спирт, які ще більше сушитимуть шкіру.
Жирна шкіра надмірно блищить із-за підвищеної секреції сальних залоз, має сірувато-землистий відтінок. Своїм виглядом вона нагадує апельсинову кірку: пори на ній різко розширені, нерідко закриті чорними крапками. Але жирна шкіра має і свої переваги: зморшки на ній з'являються набагато пізніше, вона краще переносить різні атмосферні дії. Вранці і увечері для догляду за жирною шкірою обличчя рекомендується користуватися косметичним молочком. Оскільки волога досить добре зберігається природним чином - жирна шкіра не потребує зволоження.
Комбінована, або змішана, шкіра обличчя має ознаки і жирною, і сухої шкіри - найчастіше це результат неправильного догляду за шкірою обличчя.
Тип шкіри
Найбільше забруднюються і потребують додаткового догляду наступні ділянки шкіри:________________________________________.
Догляд за руками
Перед їдою руки______________ треба, мити водою з ___________ і____________ витирати.
Нігті на руках слід регулярно______________, оскільки під ними збирається_________.
Слова-підказки: обов’язково, милом, насухо, обрізувати, бруд.
Я невтомна трудівниця, мені вірять люди. Хто зі мною поведеться — той здоровий буде. Буде часто усміхатись білими зубами. Мене знає вся малеча, і бабусі й мами. Чистоту тримаю в домі, справу знаю чітко. Вам ім’я моє знайоме, бо зубна я... |
Маю вигляд і смак — можеш подивитися. Бо без мене вам ніяк всім не обійтися. Я не страва, не напій, та в роботі часто З милом, з щіткою дружу. Ім’я моє — ...
|
Після використання зубну щітку необхідно добре промити і поставити в спеціальну склянку щетиною до гори. |
|
Зовнішню поверхню зубів очищають вертикальними і горизонтальними рухами, внутрішню – вертикальними вздовж осі зубів. |
|
Чистити зуби потрібно1-2 рази на день. |
|
Після їжі треба прополоскати рот водою. |
|
Спочатку чистять великі, корінні зуби. |
|
Кожен член сім`ї повинен мати індивідуальну зубну щітку. |
|
– Для чого потрібно дотримуватися правил особистої гігієни?
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА