Урок "Види одягу за призначенням. Види головних уборів "

Про матеріал
Публікація містить конспект корекційно-розвиткового заняття «Соціально-побутове орієнтування» (5 клас) , який розроблено відповідно до Програми з корекційно-розвиткової роботи для 5-9(10) класів спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю (Автори Остапенко Л.І., Тарновська Л.І.). Заняття спрямоване на актуалізація знань про одяг, його види залежно від їх призначення (повсякденний, святковий, спортивний); розширення обсягу пам’яті шляхом засвоєння видів одягу, головних уборів; розвиток операцій мислення на основі класифікації різноманітних предметів одягу за їх призначенням; уточнення та збагачення словника лексикою, що позначає назву одягу, головних уборів.
Перегляд файлу

Тема: Види одягу за призначенням. Види головних уборів

Мета: актуалізація знань про одяг, його види залежно від  їх призначення (повсякденний, святковий,  спортивний); розширення обсягу пам’яті шляхом засвоєння видів одягу, головних уборів; розвиток операцій мислення на основі класифікації різноманітних предметів одягу за їх призначенням; уточнення та збагачення словника лексикою, що позначає назву одягу, головних уборів.

Очікувані результати: учень знає: види одягу, головних уборів; уміє:добирати одяг, головні  убори по  сезону; розрізняти одяг залежно від  їх призначення (повсякденний, святковий,  спортивний); сушити мокрий одяг;

Хід уроку

І. Організаційна частина. Емоційне налаштування на заняття.

ІІ. Актуалізація знань

  1. Гра «Дещифрувальник»
  • Спробуйте використовуючи порядковий номер літер розшифрувати слова:  19, 6,33,4.    4,19,16,19,3,18,12      24,2,18,21,11.

 .

https://naurok.com.ua/uploads/files/124724/131552/143160_html/images/131552.012.png

ІІІ. Робота над новим матеріалом

  1. Оголошення теми та мети уроку
  2. Інформування про одяг та його види

Ми не уявляємо свого життя без одягу. З часом одяг змінюється. Що ж таке одяг?

Одяг — це вироби, які одягає людина. Одяг захищає тіло людини від холоду, вологи, пилу, сонця, забезпечує найкращі умови для здоров’я та виконання різної роботи. Він також має бути зручним і для відпочинку (для прогулянок на природі, в туристичних походах тощо).

Різновидом одягу є головні убори, тобто це одяг, який ми одягаємо на голову.

Одяг поділяється на такі види (таблиця)

За призначенням (для чого нам він) одяг поділяють на побутовий та виробничий та формений.

Побутовий одяг призначений для носіння щодня. До побутового одягу відносяться: одяг для кожного дня, домашній одяг,робочий одяг, спортивний одяг. До такого одягу відносяться: куртки, кофти, штани, нижня білизна та ін..

Виробничий одяг призначений для носіння у виробничих умовах. Такий одяг має оберігати тіло людини не лише від бруду, а й від ударів, подряпин.

Формений одяг — це одяг для військових, міліції, учнів шкіл і училищ. За сезоном

Кожний вид одягу носять залежно від сезону (пори року) (літній, зимовий, демісезонний - осінньо-весняний).

За статтю: чоловічий, жіночий, дитячий.

За віком: дорослий і дитячий.

Всякий одяг має бути зручним, красивим та міцним.

  1. Робота зі схемою

                                                           ВИДИ ОДЯГУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           ВИДИ ОДЯГУ

                                                       (залежно від року)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                           ВИДИ ОДЯГУ

                                                             (за статтю)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                     

 

                                                           ВИДИ ОДЯГУ

                                                              (за віком)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Робота над загадками
  • Відгадай загадку. Знайди малюнок-відгадку

Не вдягають їх хлоп’ята, мов принцеси в них дівчата. (сукня)

Комірець і рукави, більш для хлопчиків вони. (сорочка)

Від води не промокає, нас від дощику ховає. (дощовик)

 

Що то за сорочка —

рукави ніврочку?

І чомусь на ноги

вбрали ту сорочку. (Штани)

Нас від холоду ховає, часто капюшона має. (куртка)

Я не ціла, як плаття,
Тільки половинка.
Вузька, широка,
А буваю довга.
(Спідниця)

Рятуючись від спеки,
Одягаються не штани а …
(Шорти)

Гарненька сорочка в узорах,

В орнаментах кольорових,

Її я гордо буду носити,

Як оберіг мені буде служити.

(Вишиванка) 

Натягнiть мене на вуха –

Не злякає завiрюха!

(Шапка)

У спеку і спека не зашкодить,
Верхівку нашу захистить,
Ошатні козирок і етикетка –
Порадує хлопчаків влітку …
(Кепка)

  1. Вправа «Один – багато»

Шапка –

Пальто –

Кепка –

Спідниця –

Сукня –

Сорочка –

  1. Вправа «Скажи лагідно»
  • Назвіть лагідно запропоновані слова

Шапка –

Куртка –

Кепка –

Спідниця –

Сукня –

Сорочка –

Носки –

Футболка –

 

  1. Вправа «Знайди зайве зображення»

Пропонується знайти зайве зображення

 

  1. Вправа «Вид одягу»
  • Назвіть вид одягу.
  • Для чого призначений спортивний одяг?
  • Для чого призначений домашній одяг?
  • Для чого призначений святковий одяг?
  • Визначте вид одягу.

 

  1. Вправа «Одяг по сезону»

ІV.  Підсумок заняття.

 V.  Рефлексія.

 

ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА

  1. https://riara.com.ua/zagadky-pro-odyag/
  2. https://naurok.com.ua/urok-vidi-odyagu-ta-golovnih-uboriv-69431.html
  3. https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-odyag
  4. https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-odyag
  5. https://naurok.com.ua/prezentaciya-odyag-u-pori-roku-233078.html\
  6. К.В. Рейда, Н.М.Гаврилова «Навчальний посібник з соціально-побутового орієнтування 5 клас».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Інкл
Додано
17 грудня 2022
Переглядів
1892
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку