Урок "Правила вживання апострофа. Правильна вимова та написання слів з апострофом"

Про матеріал

Тема. Правила вживання апострофа. Правильна вимова та написання слів з апострофом

Мета: повторити й систематизувати знання, здобуті в початко¬вих класах, та засвоїти нові правила вживання апострофа, удосконалити навички правильної вимови й написання слів з апострофом; формувати вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, визначати головне, робити висновки; розвивати навички самостійної та групової роботи; вихову¬вати товариські взаємини, любов до мови і інтерес до мовних явищ; заохочувати до співробітництва ,

Тип уроку: урок засвоєння нових знань і розвитку умінь та навичок з використанням інтерактивних технологій..

Обладнання: картки з завданнями, підручники, презентація «Правила вживання апострофа»

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

Доброго дня ,діти. Вітаю вас на сьогоднішньому уроці , який проходитиме в дещо незвичайний день. А що це за день, нам повідомить…..

Учень Сьогодні 21 лютого , починаючи з 2000 року, відзначається Міжнародний день рідної мови, для нас з вами української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Цей день був установлений, щоб сприяти визнанню й використанню саме рідної мови.

Учитель Тож нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом.

Щастя вам і нових здобутків. Плекаймо і ніколи не

цураймось рідної мови.

- А що ми повинні пам'ятати, якщо важко її вчити

Діти. Якщо з українською мовою

В тебе, друже, не все гаразд,

Не вважай її примусовою,

Полюби, як весною ряст.

Примусова тим, хто цурається

А хто любить, той легко вчить:

Все як пишеться, в ній вимовляється,-

Все, як пісня, у ній звучить.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

-А перше завдання уроку буде підпорядковуватися нашому життєвому правилу.

- СЛАЙД №1 « Йдучи вперед, завжди оглядайся назад ».

1.-Вправа « Залатай слово»

- Зараз ми будемо очищати нашу мову від дірявих слів. Візьміть свої ручки-голки і залатайте слова, пригадавши вивчену на минулому уроці орфограму «Написання м'якого знака»

(учні на листках «латають» слова)

-Вітерец…, розкіш…, біл..чин, смієт…ся, мален…кий, тон…ший, кобзар…, сіл…ський, мен…ший, куз…ня, лял…чин , пишают..ся.

СЛАЙД №2 «Перевір себе»

Вітерець, розкіш, білчин, сміється, маленький, тонший, кобзар, сільський, менший, кузня, ляльчин , пишаються.

-У яких словах допустили помилки. Давайте виправимо їх правилами.

-Молодці , справилися, але декому ще треба довчити правила

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Вступне слово вчителя.

Ну а на сьогоднішньому уроці ми з вами працюватимемо над темою «Вимова та написання слів з апострофом». (Запишіть тему у зошити)

Тема ця для вас не нова, але вам доведеться познайомитися ще з кількома невідомими правилами.

Давайте намітимо цілі уроку:

СЛАЙД № 3«ЦІЛІ УРОКУ»

Протягом уроку

- бути … (активними, уважними, дружними, старанними)

На кінець уроку

- знати …..(правила вживання апострофа)

- вміти ….(правильно вимовляти і писати слова з апострофом, вільно користуватися ними у мовленні.)

Сподіваюся, всі ви отримаєте велике задоволення від уроку, вкотре переконаєтеся, що мова наша чарівна і що ви багато знаєте і вмієте. Тож бажаю всім гарного настрою і успіхів.

ІV. Актуалізація опорних знань учнів. Опрацювання теоретичного матеріалу.

Тож давайте розпочнемо наближення крок за кроком до наших цілей.

2. Орфографічне відновлення СЛАЙД

-Подані в транскрипції слова запишіть відповідно до орфографічних норм (у зошит)

[дов'ірйа], [соловйіна] [зйеднуйе] [дитйасла], [лукйан'івс'ка]

Довір'я, солов'їна, з'єднує, дит'ясла, лук'янівська

- Які із записаних слів підходить для характе- ристики української мови? Пояснити чому.

Проблемне питання

Правопис яких слів ви можете пояснити, а яких ні.

Назвіть відомі вам правила написання апострофа

- після твердих букв Б, П, В, М, Ф перед я, ю, є, ї, що позначають ІІ звуки;

-після твердого приголосного Р;

-після префікса, який закінчується на твердий приголосний перед Я, Ю, Є, Ї , що позначають два звуки)

А чому ж слова дит'ясла і лук'янівська пишуться з апострофом. СЛАЙД

Давайте проведемо дослідження. СЛАЙД

- Метод «Дослідження»

- Лук'ян, Лук'янівка, Лук'янчук Вони спільнокореневі до слова Лук'ян

лук'янівський

( що ці слова об'єднує)

- Дит'ясла, двох'ярусний Складні слова, перша частина закінчується

(поясніть, як утворилися ці слова) на твердий приголосний

Отже, ще раз погляньте на правила написання апострофа, які ми назвали (СЛАЙД № 4 АЛГОРИТМ

« АПОСТРОФ ПИШЕМО: » )

- То як вимовляються слова з апострофом? (Вимова тверда, роздільна)

Проблемне питання

Діти, зверніть увагу на такі слова

свято, мавпячий, морквяний, зоря.

Чи правильно вони написані?

- Метод «Дослідження»

Погляньте уважно на групи слів. (на дошці) Можливо в когось є уже якісь думки щодо того, чому я їх так згрупувала

Кав'ярня, реп'ях , кам'яний - свято, мавпячий,духмяний але арф'яр, черв'як, верб'я – розв'язати, розп'ятий, обм'яклий

(учні висловлюють думки. Учитель коректує їх.)

Молодці, і тут справились.

Давайте прочитаємо правила, коли не пишеться апостроф

СЛАЙД №6

Учитель

Отже, правила написання апострофа ви, надіюсь, усвідомили.

Я додаю вам до ваших папок таблицю – опору «Написання апострофа», яка вам стане у пригоді.

А зараз час трохи відпочити

- ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА СЛАЙД

Попрацювали ви добре, можна й трохи перепочити

- Фізкультхвилинка

- У володарки Зими

- Трішечки замерзли ми.

- Грудень каже: «Пострибай!»

- Січень просить: «Присідай!»

- Встали — сіли, встали — сіли,

- Розігріли наше тіло.

- Лютий місяць нагадав:

- Час нам братися до справ.

- Сіли, діти, всі гарненько.

- Спини держимо рівненько.

- Увагу вмикаємо —

- Знання здобуваємо!

V. Практичне закріплення вивченого матеріалу.

Дзвеніла щоб струмочком рідна мова,

І всі слова були знайомі в ній,

То написання будь-якого слова,

Впорядкувати правилом зумій.

Тож переходимо до мовного практикуму

- Робота з текстом

Прочитати текст. Виписати слова, які пов'язані з вивченою сьогодні орфограмою, пояснити написання.

Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись п'янкою, солов'їною, священною, полум'яною, виплеканою у віках рідною мовою.

Вона подарована нам на віки вічні, щоб берегти її, щоб леліяти, щоб розвивати.

Завдяки їй ще б'ється гаряче серце України, живе її роз'ятрена душа, дихає її розіп'яте тіло.

П'янкою, солов'їною, священною, полум'яною, б'ється, гаряче, роз'ятрена, розіп'яте

Лексичне значення слова роз'ятрена – душа, яка болить від образ.

Леліяти - дбайливо, з любов'ю доглядати

РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ

- Виконання вправи 416

Розподільне письмо ( до дошки виходить 2 учні , пишуть у дві колонки слова з апострофом і без нього, інші пишуть у зошити)

- Перевірка написаного . Коментування

РОБОТА В МІНІ-ГРУПАХ ( по три учні)

4. «Лінгвістичний аукціон.» СЛАЙД №7

За хвилину записати якомога більше слів з апостро- фом і виставити на продаж (один учень з групи записує на дошці) Валюта на нашому аукціоні – це правило написання того чи іншого слова.

Продовжуємо працювати в групах

5. Вправа « КОНСТРУКТОР»

Від поданих слів групи А утворити прикметники

Від поданих слів групи Б утворити дієслова з префіксами об, роз

Наприклад: олово - олов'яний

Їхати - об'їхати

А) олово, морква, риба, мавпа, тьма, два яруси;

Б) їхати, єднати, їсти, ятрити

VI. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

Різнорівневі завдання

Хто з учнів упевнений у засвоєнні сьогоднішньої теми, той може вибрати завдання підвищеної складності

Сильні учні: виправити , де допущено, помилку у написанні слів

Вправа «Я редактор»

Зоряний, звязок, обєднати, обов'язок, сурмяр, бурян, м'яка, трьохярусний, об'їхати, Лукян, св'ятопис, напам'ять.

Усі інші: Вправа «Третій зайвий»

1. Міжгір..я, р..яд, повітр..я.

2. Цв..яшок, зв..язок, тьм..яний.

3. Риб..ячий, черв..як, мавп…ячий.

4. Трьох…ярусний, розв…язати, Св…ятослав

Вправа «Впізнай правило»

До ряду слів назвати правило вживання апострофа

1. Б'є, п'ють, солов'ї, м'ята, жираф'ячий;

2. Тьмяний, дзвякнути, святкувати;

3. Черв'як, арф'яр

4. Бур'ян, пір'я, сузір'я;

5. Рясно, рядок, буря, рябий;

6. Від'їзд, без'язикий, з'єднаний;

7. Пів'яблука, дит'ясла, чотирьох'ярусний;

8. Лук'яненко, Лук'янець, Лук'янов.

VІІ. Домашнє завдання.

Ось бачимо, що одні краще справились із завданням, іншим –гірше.

Та я думаю, що якщо ви старанно вивчите домашнє завдання, то помилятися не будете.

Додому буде:

- вивчити правило вживання апострофа.( за підручником чи опорною таблицею)

- Виконати вправу 417

VIІІ. Підсумок уроку.

А зараз давайте підведемо підсумки уроку

 Чи справдилось те, чого ви очікували від уроку?

 Чи важка була тема?

 Який вид роботи найбільше сподобався?

 Що цікавого дізнались на уроці?

Ну і звичайно – оцінки (ОЦІНЕННЯ)

Підсумкове слово вчителя

Ось і закінчився наш урок. Надіюсь, почуте залишиться у ваших голівках і у ваших серцях назавжди.

Будете старатися не допускати помилок у вимові та написанні слів з апострофом, допомагати в цьому іншим.

А ще я сподіваюсь, що ви зрозуміли: хто не любить своєї рідної мови, солодких святих звуків свого дитинства, не заслуговує на ім'я людина. І з сьогоднішнього дня ще більше будете дбати про те, щоб процвітала наша мова.

Давайте разом заспіваємо Гімн української мови

Так багато різних мов існує в світі,

Знають добре навіть це маленькі діти.

Кожна кращою є для свого народу,

Богом українська дана в нагороду!

Всім гостям ми раді, хто повагу має,

До традицій наших й мову хто вивчає.

Тим, кому до українського байдуже,

Ми не подамо руки з тобою, друже!

Стань поруч і заспіваймо, брате,

Мову батьківську всім треба знати.

Мову держави, в якій живемо,

Прапор якої у світ несемо!

Хто б ти не був і якої віри,

Насамперед ти є українець!

Тож гідним будь України-неньки,

Мову козацьку люби серденьком!

Ти не будь в своїй державі яничаром,

Що несе Вкраїні лихо і покару.

Мову продає, що від дідів зосталась,

Віру віддає чужинцям на поталу.

Але станем ми пліч-о-пліч проти змови,

Занедбати не дамо своєї мови!

Всі ми патріоти неньки України,

В нас вона одна і мова в нас єдина!

Перегляд файлу

 

Тема. Правила вживання апострофа. Правильна вимова  та написання слів з апострофом

Мета:  повторити й систематизувати знання, здобуті в початко­вих класах, та засвоїти нові правила вживання апострофа, удосконалити навички правильної вимови й написання слів з апострофом; формувати  вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, визначати  головне, робити  висновки; розвивати навички самостійної та  групової  роботи; вихову­вати  товариські  взаємини, любов до мови і інтерес до  мовних  явищ;  заохочувати  до  співробітництва , 

Тип уроку: урок  засвоєння  нових  знань і  розвитку  умінь  та  навичок  з  використанням  інтерактивних  технологій..

Обладнання: картки з  завданнями,  підручники, презентація «Правила вживання апострофа»

 

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

Доброго дня ,діти. Вітаю вас на сьогоднішньому уроці , який проходитиме в дещо незвичайний день. А що це за день, нам повідомить…..

 

Учень      Сьогодні  21 лютого , починаючи з 2000 року, відзначається Міжнародний день рідної мови, для нас з вами української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки.  Цей день був установлений, щоб сприяти визнанню й використанню саме рідної мови.

 

Учитель Тож нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом.  

                Щастя вам і нових здобутків. Плекаймо і ніколи не

               цураймось рідної мови.

 

  • А що ми повинні пам’ятати, якщо  важко її   вчити

 

Діти.   Якщо з українською мовою

            В тебе, друже, не все гаразд,

 Не вважай її примусовою,

             Полюби, як весною ряст.

 

             Примусова тим, хто цурається

             А хто любить, той легко вчить:

             Все як пишеться, в ній вимовляється,-

              Все, як пісня, у ній звучить.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

-А перше завдання  уроку буде підпорядковуватися нашому життєвому правилу.

  •     СЛАЙД №1 «   Йдучи вперед,  завжди оглядайся назад  ».

1.-Вправа « Залатай слово»

- Зараз ми будемо очищати нашу мову від дірявих  слів. Візьміть свої ручки-голки і залатайте  слова, пригадавши вивчену на минулому уроці орфограму «Написання м’якого знака»

(учні на листках «латають» слова)

-Вітерец…, розкіш…, біл..чин,  смієт…ся, мален…кий, тон…ший, кобзар…,  сіл…ський, мен…ший, куз…ня, лял…чин , пишают..ся.

 

СЛАЙД  №2 «Перевір себе»

Вітерець,  розкіш,  білчин,  сміється,  маленький,  тонший,  кобзар,  сільський,  менший,  кузня,  ляльчин ,  пишаються.

 

-У яких словах допустили помилки. Давайте виправимо їх правилами.

 

-Молодці , справилися, але декому ще треба довчити правила

 

ІІІ.  Повідомлення  теми, мети  і  завдань  уроку.

Вступне  слово  вчителя.

Ну а на сьогоднішньому   уроці  ми  з  вами  працюватимемо  над  темою  «Вимова  та  написання  слів  з  апострофом». (Запишіть тему у зошити)

Тема  ця  для  вас  не  нова, але  вам  доведеться  познайомитися  ще  з  кількома невідомими правилами.

 Давайте намітимо цілі уроку:     

СЛАЙД № 3«ЦІЛІ УРОКУ»

Протягом уроку

  • бути … (активними, уважними, дружними, старанними)

       На  кінець  уроку

         -   знати …..(правила  вживання  апострофа)

  • вміти  ….(правильно  вимовляти  і  писати  слова  з   апострофом, вільно  користуватися  ними  у  мовленні.)

 

Сподіваюся, всі  ви  отримаєте  велике  задоволення  від  уроку, вкотре  переконаєтеся, що мова наша чарівна і що   ви  багато  знаєте  і  вмієте. Тож  бажаю  всім  гарного  настрою  і  успіхів.

 

       ІV.  Актуалізація  опорних  знань  учнів. Опрацювання теоретичного  матеріалу.

Тож давайте розпочнемо  наближення крок за кроком до наших цілей.

2. Орфографічне відновлення  СЛАЙД

-Подані в транскрипції слова запишіть відповідно до орфографічних норм (у зошит)

 [дов’ірйа],   [соловйіна]   [зйеднуйе]   [дитйасла], [лукйан’івс’ка]

Довір’я, солов’їна, з’єднує, дит’ясла, лук’янівська

 

  • Які із записаних слів підходить для характе- ристики української мови? Пояснити чому.

Проблемне питання

Правопис яких слів ви можете пояснити, а яких ні.

Назвіть  відомі вам правила написання апострофа

 

- після твердих букв Б, П, В, М, Ф перед я, ю, є, ї, що позначають ІІ звуки;

-після твердого приголосного  Р;

-після префікса, який закінчується на твердий приголосний перед Я, Ю, Є, Ї , що позначають два звуки)

А чому ж слова дит’ясла і лук’янівська пишуться з апострофом. СЛАЙД

 

Давайте проведемо  дослідження. СЛАЙД

 

- Метод «Дослідження»                                                                                           

-  Лук’ян,  Лук’янівка,  Лук’янчук             Вони спільнокореневі до слова Лук’ян

лук’янівський

 ( що ці слова об’єднує) 

                                                          

-  Дит’ясла,  двохярусний                Складні слова, перша частина  закінчується

(поясніть, як утворилися ці слова)                       на твердий приголосний

 

 

 

Отже ще раз погляньте на правила написання апострофа, які ми назвали   (СЛАЙД № 4 АЛГОРИТМ

« АПОСТРОФ ПИШЕМО: » )

  • То як вимовляються слова з апострофом? (Вимова тверда, роздільна)

Проблемне питання

Діти, зверніть увагу на такі слова 

свято, мавпячий, морквяний, зоря.

Чи правильно вони написані?

 

  • Метод «Дослідження»

Погляньте уважно на групи слів.  (на дошці) Можливо в когось є уже якісь думки що до того, чому я їх так згрупувала

 Кав’ярня, реп’ях , кам’яний    -    свято, мавпячий,духмяний але  арф’яр, черв’як, верб’я     розв’язати, розп’ятий, обм’яклий

(учні висловлюють думки. Учитель коректує їх.)

Молодці, і тут справились.

Давайте прочитаємо правила, коли не пишеться апостроф

СЛАЙД №6

Учитель 

Отже, правила написання апострофа  ви, надіюсь, усвідомили.

     Я додаю вам до ваших папок таблицю – опору «Написання  апострофа», яка  вам стане у пригоді.

А зараз час трохи відпочити

  • ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА СЛАЙД

 Попрацювали ви добре, можна й трохи перепочити

  • Фізкультхвилинка
  • У володарки Зими
  • Трішечки замерзли ми.
  • Грудень каже: «Пострибай!»
  • Січень просить: «Присідай!»
  • Встали — сіли, встали — сіли,
  • Розігріли наше тіло.
  • Лютий місяць нагадав:
  • Час нам братися до справ.
  • Сіли, діти, всі гарненько.
  • Спини держимо рівненько.
  • Увагу вмикаємо
  • Знання здобуваємо!

 

 V.  Практичне закріплення вивченого матеріалу.

Дзвеніла щоб струмочком рідна мова,

І всі слова були знайомі в ній,

То написання будь-якого слова,

Впорядкувати правилом зумій.

 

Тож переходимо до мовного практикуму

  •   Робота з текстом

Прочитати текст. Виписати слова, які пов’язані з вивченою сьогодні орфограмою, пояснити написання.

Не можна ходити по рідній землі, не чаруючись п’янкою, солов’їною, священною, полум’яною, виплеканою у віках рідною мовою.

Вона подарована нам на віки вічні, щоб берегти її, щоб леліяти, щоб розвивати.

Завдяки їй ще б’ється гаряче серце України, живе її роз’ятрена душа, дихає її розіп’яте тіло.

П’янкою, солов’їною, священною, полум’яною, б’ється, гаряче, роз’ятрена, розіп’яте

Лексичне значення слова роз’ятрена – душа, яка болить від образ.

Леліяти -   дбайливо, з любов'ю доглядати

 

РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ

  • Виконання вправи  416

Розподільне письмо ( до дошки виходить 2 учні , пишуть у дві колонки слова з апострофом і без нього, інші пишуть у зошити)

  • Перевірка написаного . Коментування

 

РОБОТА В МІНІ-ГРУПАХ ( по три  учні)

  4. «Лінгвістичний  аукціон.»  СЛАЙД №7

За хвилину записати якомога більше слів з апостро- фом і виставити на продаж (один учень з групи записує на дошці) Валюта на нашому аукціоні – це правило написання  того чи іншого слова.

 

Продовжуємо працювати в групах

 5. Вправа « КОНСТРУКТОР»

Від  поданих  слів групи А утворити  прикметники

Від  поданих  слів групи Б утворити  дієслова з префіксами об, роз

 

Наприклад:  олово - олов’яний

 Їхати - об’їхати

 

А) олово, морква,  риба, мавпа, тьма, два яруси;

Б) їхати, єднати, їсти, ятрити

 

       VI. Узагальнення  та  систематизація вивченого  матеріалу.

Різнорівневі завдання

Хто з учнів упевнений у засвоєнні сьогоднішньої теми, той  може вибрати завдання підвищеної складності

Сильні учні:  виправити , де допущено, помилку у написанні слів

 Вправа «Я редактор»

Зоряний, звязок, обєднати, обов’язок, сурмяр, бурян, м’яка, трьохярусний, об’їхати, Лукян, св’ятопис, напам’ять.

Усі інші:  Вправа «Третій зайвий»

 1. Міжгір..я, р..яд, повітр..я.

2. Цв..яшок, зв..язок, тьм..яний.

3. Риб..ячий, черв..як, мавп…ячий.

4. Трьох…ярусний, розв…язати, Св…ятослав

 

Вправа  «Впізнай правило»

До ряду слів назвати правило вживання апострофа

  1. Б’є, п’ють, солов’ї, м’ята, жираф’ячий;
  2. Тьмяний, дзвякнути, святкувати;
  3. Черв’як, арф’яр
  4. Бур’ян, пір’я, сузір’я;
  5. Рясно, рядок, буря, рябий;
  6. Від’їзд, без’язикий, з’єднаний;
  7.  Пів’яблука, дит’ясла, чотирьох’ярусний;
  8. Лук’яненко, Лук’янець, Лук’янов.

 

VІІ. Домашнє  завдання.

Ось бачимо, що одні краще справились із завданням, іншим –гірше.

Та я думаю, що якщо ви старанно вивчите домашнє завдання, то помилятися не будете.

Додому буде:

  • вивчити правило вживання апострофа.( чи підручник, чи опорна таблиця)
  • Виконати вправу 417

 

VIІІ. Підсумок  уроку.

А зараз давайте підведемо підсумки уроку

 

  • Чи  справдилось  те, чого  ви  очікували  від  уроку?

 

  • Чи важка була тема?
  • Який вид роботи найбільше сподобався?
  • Що цікавого дізнались на уроці?

Ну і звичайно – оцінки (ОЦІНЕННЯ)

Підсумкове слово вчителя

Ось і закінчився наш урок. Надіюсь, почуте  залишиться у ваших голівках і у ваших серцях назавжди.

Будете старатися не допускати помилок  у вимові та написанні слів з апострофом, допомагати у цьому іншим.

А ще я сподіваюсь: ви зрозуміли, що хто не любить своєї рідної мови, солодких святих звуків свого дитинства, не заслуговує на ім’я людина і з сьогоднішнього дня ще більше будете дбати про те, щоб процвітала наша мова.

Давайте разом заспіваємо Гімн української мови

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

     

 

 

   

 

                

 

 

 

 

Так багато різних мов існує в світі,

Знають добре навіть це маленькі діти.

Кожна кращою є для свого народу,

Богом українська дана в нагороду!

 

Всім гостям ми раді, хто повагу має,

До традицій наших й мову хто вивчає.

Тим, кому до українського байдуже,

Ми не подамо руки з тобою, друже!

 

Стань поруч і заспіваймо, брате,

Мову батьківську всім треба знати.

Мову держави, в якій живемо,

Прапор якої у світ несемо!

 

Хто б ти не був і якої віри,

Насамперед ти є українець!

Тож гідним будь України-неньки,

Мову козацьку люби серденьком!

 

Ти не будь в своїй державі яничаром,

Що несе Вкраїні лихо і покару.

Мову продає, що від дідів зосталась,

Віру віддає чужинцям на поталу.

 

Але станем ми пліч-о-пліч проти змови,

Занедбати не дамо своєї мови!

Всі ми патріоти неньки України,

В нас вона одна і мова в нас єдина!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                

docx
Додав(-ла)
Сафтюк Оксана
Додано
30 березня 2020
Переглядів
908
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку