Тема: Правила знаходження первісних. Таблиця первісних.
МЕТА: Працювати над закріпленням учнями знань, набутих на попередніх уроках;
Відпрацювати таблицю первісних, правила знаходження первісних;
Удосконалити знання схем дій під час розв’язування типових вправ;
повторити формули тригонометрії, степінь з цілим показником;
готувати учнів до незалежного зовнішнього оцінювання;
розвивати логічне мислення, вміння чітко висловлювати думки, грамотно використовувати математичні терміни;
виховувати почуття відповідальності, самоповаги, взаємоповаги.
ТИП УРОКУ: удосконалення знань і вмінь
ОБЛАДНАННЯ: підручники, таблиця первісних, картки для самостійної роботи (тестові завдання за аналогом завдань для зовнішнього оцінювання); бланки для відповідей, картки для роботи в парах.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Самооцінка домашнього завдання (паралельно коментуючи «вузькі» місця, відповідаючи на запитання учнів.
№10
№11
№12
IІI. Формулювання мети і завдань
Запишемо число і тему сьогоднішнього уроку
Задача. Швидкість тіла яке рухається прямолінійно задано рівнянням: Знайдіть закон за яким рухається тіло,якщо за час 3с. тіло перемістилось на 6м.
Розв’язавши задачу, ви зробите своє маленьке відкриття, отже вперед!
Відомо :
У нашому випадку Отже,
Конкретно до задачі: S(t)=6м. t=3c.
Тому, 6=9-18+С.
С=15.
Маємо:
Функція виражає шуканий закон руху.
Висновок:
Знаходження множини всіх функцій, похідна кожної з яких дорівнює даній функції, якраз і складає одну з основних задач інтегрального числення.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1) ;
2) ;
3) ;
ІV. Відпрацювання вмінь
Слайди
Графіки первісних для функцій
Вказати малюнок
Показати і вибрати формулу
ЗНО 2013 відповідь -16
ЗНО 2013 ПОЕТАПНО УЧНІ -22
Знайти відповідність між функцією, її первісною, графіком функції і графіком первісної .
Відповіді:
VІІ. Підсумки уроку. Самостійна робота.
ПЕРВІСНА
Самостійна робота
Частина 1.
Завдання 1–4 мають по 5 варіантів відповідей, із яких тільки ОДНА відповідь є ПРАВИЛЬНОЮ. Виберіть правильну, на вашу думку, відповідь і позначте її в бланку відповідей.
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
Інша відповідь |
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
Інша відповідь |
А |
Б |
В |
Г |
Д |
Операція знаходження первісної називається інтегруванням. |
Диференціювання і інтегрування обернені операції. |
Щоб знайти закон руху, треба про інтегрувати функцію, що виражає швидкість |
Первісною для функції є |
Первісна добутку дорівнює добутку первісних. |
5.
Частина 2.
У завданнях 6–7 наведіть розв’язання, запишіть відповідь і перенесіть її в бланк відповідей.
VІ. Домашнє завдання.
Сьогодні на уроці ви познайомились з
основою задачею інтегрального числення.
Розгляньте дома зразки тестів, попередніх років,
виберіть ті до яких у вас виникли запитання.
Розглянемо їх разом.
(Тестове завдання.) Відповідь: I- варіант: в, а, ні,
Правила знаходження первісних. Таблиця первісних.
Самостійна робота
Частина 1.
Завдання 1–4 мають по 5 варіантів відповідей, із яких тільки ОДНА відповідь є ПРАВИЛЬНОЮ. Виберіть правильну, на вашу думку, відповідь і позначте її в бланку відповідей.
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
Інша відповідь |
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
Інша відповідь |
А |
Б |
В |
Г |
Д |
Операція знаходження первісної називається інтегруванням. |
Диференціювання і інтегрування обернені операції. |
Щоб знайти закон руху, треба про інтегрувати функцію, що виражає швидкість |
Первісною для функції є |
Первісна добутку дорівнює добутку первісних. |
5.
Частина 2.
У завданнях 6–7 наведіть розв’язання, запишіть відповідь і перенесіть її в бланк відповідей.
ПЕРВІСНА
БЛАНК ВІДПОВІДЕЙ
|
У завданнях 1–4 правильну відповідь позначайте тільки так:
|
|
А |
|
Б |
|
В |
|
Г |
|
Д |
|
|
|
|
|
|
А |
|
Б |
|
В |
|
Г |
|
Д |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
У завданні 5 позначте відповідно правильні відповіді:
1.
2.
3.
4.
У завданнях 6–7 відповідь записуйте тільки десятковим дробом, з огляду на положення коми, по одній цифрі в кожній клітинці.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
, |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
, |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Місце виправлення помилкової відповіді
Щоб виправити відповідь до завдання, запишіть його номер та нову відповідь у відповідних клітинках.
Завдання 1–4 Завдання 5 Завдання 6–7
Номер завдання |
А |
|
Б |
|
В |
|
Г |
|
Д |
|
|
Номер завдання |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
, |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
, |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(Тестове завдання.)
1). Знайти первісну для функції.
Відповідь.
2). Для функції f(x) знайдіть первісну, графік якої проходить через точку A, якщо
Відповідь.
3). Визначте,чи є функція F(x) первісною для функції f(x) на R.
Відповідь .а).Так б) Ні.
(Тестове завдання.)
1). Знайти первісну для функції.
Відповідь.
2). Для функції f(x) знайдіть первісну, графік якої проходить через точку A, якщо
Відповідь.
3). Визначте,чи є функція F(x) первісною для функції f(x) на R.
Відповідь .а).Так б) Ні.