Урок "Правильна постава у дітей. Профілактика кіфозу та лордозу."

Про матеріал
Тема: Правильна постава у дітей. Профілактика кіфозу та лордозу. Мета: Продовжувати формувати правильну поставу шляхом виконання комплексу вправ спрямованих на корекцію лордозу та кіфозу. Навчальна: перевірити вміння дітей виконувати рухи точно копіюючи їх, звернути увагу на точність виконання деталей руху. Виховна: виховувати самостійність, відповідальність, увагу та кмітливість. Обладнання: танцювальна зала, музичний супровід, килимок для виконання вправ на підлозі.
Перегляд файлу

Тема: Правильна постава у дітей. Профілактика кіфозу та лордозу.

Мета: Продовжувати формувати правильну поставу шляхом виконання комплексу вправ спрямованих на корекцію лордозу та кіфозу.

Навчальна: перевірити вміння дітей виконувати рухи точно копіюючи їх, звернути увагу на точність виконання деталей руху.

Виховна: виховувати самостійність, відповідальність, увагу та кмітливість.

Обладнання: телефон, точка доступу WiFi, килимок для виконання вправ на підлозі.

 

Хід уроку.

Вступне слово:

Доброго дня! Я рада вітати вас на сьогоднішньому уроці! Сподіваюсь ви візьмете з нього багато корисного.

Уклін.

Розминка по колу:

  • Крок з носка;
  • Крок на півпальцях;
  • Крок з високими колінами;
  • Підскоки з високими колінами;
  • Па польки;
  • Па галопу за правою ногою та за лівою ногою;

Вправа на вирівнювання дихання.

  • Сьогодні ми з вами попрацюємо над нашою поставою. Ми знаємо усі що таке постава, та все ж я нагадаю:  Постава — це звична поза (вертикальна поза, вертикальне положення тіла людини) для людини у спокої і при русі. «Звичне положення тіла» — це те положення тіла, яке регулюється несвідомо, на рівні системи умовних рефлексів, так званих руховим стереотипом. Людина має тільки одну, притаманну лише йому звичну поставу. Постава зазвичай асоціюється з виправкою, звичної позою, манерою тримати себе.

Відомі класичні схеми Штаффеля , що ілюструють різні типи постави:

Перший, основний тип. Фізіологічні вигини хребта добре виражені, мають рівномірно хвилеподібний вигляд. Вертикальна вісь починається від середини черепа, проходить одразу біля заднього краю нижньої щелепи, йде по дотичній до вершини шийного лордозу, опускається, злегка зрізаючи поперековий лордоз, проходить через середину лінії, що з'єднує центри головок стегон, проходить спереду від колінних суглобів і закінчується трохи довше від лінії, що з'єднує суглоби.

Порушення постави в сагітальній площині включають інші типи постави по Штаффелю:

Другий тип постави: плоска або плоско-увігнута спина. Кривизни хребта ледь намічені, він має інфантильний характер. Вертикальна вісь пронизує хребетний стовп по всій його довжині і проходить через лінію, що сполучає суглоби. Груди сплощений, лопатки крилоподібні відходять від грудної клітини, живіт втягнутий. Пружні властивості хребта при цьому понижен .Він легко пошкоджується при механічних впливах і дуже схильний до бічних викривлень.

Третій тип постави — кругла спина. Її основна характеристика — збільшення фізіологічного кіфозу грудного відділу і посилення компенсаторного лордозу шийного і поперекового відділів. Еластичність хребта підвищена. Бічні викривлення рідкісні. Деякими авторами описані інші типи круглої спини з включенням в кіфотична деформацію поперекового відділу і зникнення поперекового лордозу.

Четвертий тип постави по Штаффелю — сутула спина. Домінує грудний кіфоз, інші кривизни слабо помітні . Вертикальна вісь проходить ззаду від лінії, що з'єднує центри головок стегнових кісток. Крім того, порушення постави можуть відзначатися і у фронтальній площині. Це, перш за все, сколіотична постава. Порушення постави зустрічаються у всіх вікових групах, досягаючи 30 і більше відсотків.

Тож давайте виконаємо і запам’ятаємо цей простий комплекс вправ для правильної постави.

Основна частина:

1 вправа – низький випад на праву ногу, ліве коліно опускаємо на килимок, руки підіймаємо угору, розтягуємо хребет, затримуємось на 60 секунд, міняємо сторону.

2 вправа«кішка» - опускаємось на коліна та долоні. Вдих : прогинаємо спину, затримуємось на 10-15 секунд. Видих : округляємо спину, затримка 10-15 секунд. Вправа виконується за рахунок прогинання хребтового відділу. Повторюємо вправу 15 разів.

3 вправа – положення: коліна – долоні, по черзі витягуємо протилежні руки та ноги, має виходити рівна лінія. Виконуємо 60 секунд.

Витягуємо протилежні руки та ноги, долоню розвертаємо вперед, стопу назад, максимально піймаємо у гору, затримуємось на 30 секунд, міняємо сторону. Повторюємо 4 рази.

4 вправа – « сфінкс» - живіт опускаємо на килимок, припідняти корпус за рахунок опори в ліктях, розтягуємо хребет, затримуємось на 40 – 60 секунд. Повторюємо 4 рази.

5 вправа – положення на животі, руки розведені в боки та зігнуті у ліктях, підіймаємо грудний відділ, виконуємо 20 разів.

Заключна частина:

Діти, дякую за урок, я сподіваюсь ви для себе відмітили його корисність і важливість. Прошу не забувати виконувати ці вправи і бути здоровими.

Уклін.

Висновок:

Правильна постава це наше здоров’я , це правильна і якісна робота нашого серця, легень та загалом робота усього організму. Давайте не будемо про це забувати і самостійно приділяти увагу своїй поставі. По піклуйтеся про своє здоров’я та  виконайте прості вправи, але дуже корисні. Бажаю усім здоров’я! Дякую за урок!

docx
Додано
13 травня 2020
Переглядів
548
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку