1
Урок 3 Дата__________
Правознавство. Практичний курс 9 клас
Тема:Конституційні права і свободи людини і громадянина
Мета:
Очікувані результати вивчення:
Обладнання й матеріали: Конституція України, плакати, присвячені захисту конституційних прав людини і громадянина в Україні.
Базові поняття й терміни: конституційні права людини і громадянина, юридичні гарантії, омбудсмен.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Прийом педтехніки |
Нмк вчителя, учнів |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
Хроно-метраж |
||||||||||||||||||||||||||
І. Організаційний момент |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Привітання, озвучення девізу уроку «Вчити право, щоб знати, знати, щоб жити достойно!». |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||
IІ. Актуалізація опорних знань учнів |
||||||||||||||||||||||||||||||
Експрес-опитування |
|
|
Відповіді учнів |
5 хв. |
||||||||||||||||||||||||||
Взаємне опитування |
|
Перевірка складених запитань. Вчитель оцінює роботу учнів. |
Учні, які отримали домашнє завдання скласти запитання ставлять їх іншим учням |
|
||||||||||||||||||||||||||
Твори-ессе |
|
Учитель заслуховує твори декількох учнів та дає їм характеристику |
Учні зачитують твори на тему «Яке значення для людини має наявність громадянства» |
4 хв. |
||||||||||||||||||||||||||
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
||||||||||||||||||||||||||||||
Вступне слово вчителя |
|
Сьогодні на уроці познайомимось з права та свободи людини і громадянина, які закріплені в Конституції України, їх класифікацією та важливістю. |
Записують тему уроку |
1 хв. |
||||||||||||||||||||||||||
«Мікрофон» |
|
Учитель пропонує учням дати відповідь на запитання: «Чи відповідає Конституція нашої держави міжнародним стандартам з прав людини?» |
Учні висловлюють своє бачення даного питання |
3 хв. |
||||||||||||||||||||||||||
Проблемне завдання уроку |
|
«Чому одні статті Конституції починаються зі слів «Кожна людина має право ….», а інші «Громадяни мають право …..» |
Учні висловлюють свої думки з даної проблеми. |
|
||||||||||||||||||||||||||
IV. Вивчення нового матеріалу |
||||||||||||||||||||||||||||||
Робота в групах |
Картки для груп, текст закону |
Вчитель ділить клас на групи: 1 група – громадянські права 2 група – політичні права 3 група – соціально- економічні права 4 група – культурні права |
Учні опрацьовують Конституцію України розділ ІІ та дають короткий коментар правам тієї групи до якої вони входять |
7 хв. |
||||||||||||||||||||||||||
Завдання |
|
Учням необхідно встановити відповідність між запропонованими правами та їх видами відповідно до Конституції України
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||
V. Узагальнення знань та вмінь учнів |
||||||||||||||||||||||||||||||
Дерево людських прав |
|
Уявіть собі, що перед вами "дерево людських прав" і ви маєте можливість наростити на ньому свою гілочку або листочок, тобто додати свою думку відносно важливих прав людини. Яке право ви запропонуєте для того, щоб зміцнити наше дерево? Запишіть його і запропонуйте однокласникам |
Учні визначають пишуть на листочку те право, яке б вони додали та чіпляють його на дошку |
5 хв. |
||||||||||||||||||||||||||
Проблемне завдання уроку |
|
«Чому одні статті Конституції починаються зі слів «Кожна людина має право ….», а інші «Громадяни мають право …..» |
Учні обґрунтовую завдання |
4 хв. |
||||||||||||||||||||||||||
VІІ. Підсумки уроку |
||||||||||||||||||||||||||||||
Слово вчителя |
|
Права людини природні, невід’ємні і взаємопов’язані права кожної окремої людини і правова цінність усього людства, які:
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||
VІІ. Домашнє завдання |
||||||||||||||||||||||||||||||
Різнорівневі домашні завдання |
|
1. Опрацювати текст підручника 2. Твір–есе «Чи є, на ваш погляд, обов’язки обмеженням ваших прав? Чому?» |
Записують домашнє завдання |
1 хв. |
||||||||||||||||||||||||||