Урок 2 Дата__________
Правознавство. Практичний курс 9 клас
Тема: Що означає бути громадянином держави
Мета:
Очікувані результати.
Після цього уроку учні зможуть:
Після цього уроку учні вдосконалять вміння:
Обладнання й матеріали: Конституція України, Закон України «Про громадянство України», паспорт громадянина України.
Поняття й терміни: громадянин, громадянство, апатрид, біпатрид, іноземець.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
Прийом педтехніки |
Нмк вчителя, учнів |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
Хроно-метраж |
|
І. Організаційний момент |
|||||
IІ. Актуалізація опорних знань учнів |
|||||
Бліцопитування |
|
|
Відповіді учнів |
5 хв. |
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
|||||
Вступне слово вчителя |
|
Отже, на сьогоднішньому уроці ми повинні більш ґрунтовно опрацювати питання громадянства. |
Записують тему уроку |
1 хв. |
|
«Займи позицію» |
|
Висловіть своє судження, чи відрізняються правове положення, права та обов’язки: а) корінного жителя Одеси та аборигена-дикуна, що живе зі своїм племенем у джунглях Африки; б) корінного киянина та польського дипломата, який працює у посольстві своєї держави в Україні. |
Учні висловлюють своє бачення даного питання |
3 хв. |
|
IV. Вивчення нового матеріалу |
|||||
Проблемне завдання |
|
Чи кожна людина є громадянином держави? |
Учні висловлюють свої думки з даної проблеми. |
3 хв |
|
Словникова робота |
|
Право на громадянство — це невід'ємне право людини. У кожного з вас є своє родинне вогнище, є дім, де ви живете, де живуть ваші батьки. Громадянство — стійкий юридично визначений, необмежений у часі та просторі правовий зв'язок людини з певною державою. |
Учні записують поняття та проводять роботу над його змістом |
4 хв. |
|
Завдання |
Текст закону «Про громадянство України» |
Які особи визнаються громадянами України відповідно до Закону України «Про громадянство України»? |
Учні на основі закону України визначають перелік осіб, які є громадянами України |
4 хв. |
|
Розповідь вчителя |
|
Відносини між державою та її громадянами мають бути чітко врегульовані законодавством. Ці відносини регулюються інститутом громадянства. Його основою є норми статей 4, 25 і 33 Конституції України, відповідно до яких в Україні існує єдине громадянство. Стаття 4 Конституції України: «В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом». |
Учні слухають розповідь вчителя |
2 хв. |
|
Робота в групах |
Картки для груп, текст закону |
1 група – підстави набуття громадянства 2 група – підстави припинення громадянства |
Результатом роботи груп повинна бути схема |
7 хв |
|
V. Узагальнення знань та вмінь учнів |
|||||
Бесіда |
|
|
Учні відповідають на поставлені питання |
5 хв. |
|
Розв`язування юридичних ситуацій |
Текст закону, підручник, Картки з юридичними ситуаціями |
|
Учні на основі закону «Про громадянство України» дають юридичну оцінку ситуаціям |
|
|
Проблемне завдання уроку |
|
Чи кожна людина є громадянином держави?
|
Учні обґрунтовую завдання і |
4 хв. |
|
VІІ. Підсумки уроку |
|||||
Слово вчителя |
|
Поняття громадянства важливе для кожного з жителів держави, визначає взаємні права та обов'язки громадянина і держави, які регулюються Законом України «Про громадянство України».
|
|
|
|
VІІ. Домашнє завдання |
|||||
Різнорівневі домашні завдання |
|
1. Опрацювати текст підручника, скласти запитання до нього. 2. Твір–есе «Яке значення для людини має наявність громадянства» |
Записують домашнє завдання |
1 хв. |
|