Мета: формувати в учнів уміння і навички використання формул для обчислення площ квадрата та прямокутника при розв'язуванні задач, зокрема задач практичного змісту. Розробка уроку містить мультимедійне забезпечення, завдання цікаві і різноманітні, деякі з елементами гри.
Розробка уроку
Математика 5 клас.
Тема: Обчислення площі квадрата та прямокутника
Мета: дидактична: формувати в учнів уміння і навички використовувати формули площ квадрата та прямокутника при розв’язуванні задач, зокрема задач практичного змісту Розвиваюча: розвивати навички самостійної роботи учнів, логічне мислення, уміння чітко висловлювати думки;
Виховна: виховувати почуття патріотизму, пізнавального інтересу до математики, культуру математичної мови, взаємодовіру в атмосфері співпраці
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: мультимедійне забезпечення, картки з завданнями, креслярське приладдя, чорний ящик, смайлики.
Хід уроку.
І. Організаційний етап.
II. Перевірка домашнього завдання
Дізнатися, чи виникали в учнів проблеми під час виконання домашнього завдання, дати вказівки щодо їх усунення.
III. Оголошення теми й мети уроку
Знайти значення виразів і записати ключове слово, яке допоможе з′ясувати тему урока. Слайд 1
Дешифратор 4-Л, 5-А, 9-И, 10-Щ, 12-П, 21-К, 26-Ь, 29-Н, 35-Д, 45-Ж, 81-О
Тема уроку. Обчислення площі квадрата та прямокутника Слайд 2
ІV. Мотивація навчання (загадка)
На базарі їх не купиш,
На дорозі їх не знайдеш,
Їх не зважиш на терезах,
І ціни не підбереш. (Знання)
V Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування.
1.Що таке квадрат, прямокутник, площа фігури?
2.Який квадрат називають одиничним?
3.Як визначити площу фігури?
4. Назвіть формули для обчислення площі квадрата і прямокутника.
5. Що значить звести число до степеня, другого степеня, квадрата?
6 Якими одиницями вимірюється площа?
7.Властивості площі?.
Приведіть приклади застосування квадратів і прямокутників у нашому житті. Навіщо нам вивчати площу? Слайд 3, Слайд 4.
VІ. Формування вмінь і навичок.
1.Усне виконання вправ за готовими малюнками Слайд 5
Увага! Чорний ящик.
2.В учебе он нам помогает, о числах очень много знает.
Отрезки, формулы, углы все вместе в нем вместились дружно.
Его беречь нам очень нужно. Що в чорному ящику. (Підручник)
Розв′язування задач із підручника № 746 усно, № 747 (вчитель разом з учнями)
Фізкультхвилинка.
3.Практична робота. Зробити необхідні вимірювання запропонованих фігур та обчислити їх площу та периметр. Взаємоперевірка.
4.Колективне розв´язування прикладної задачі Слайд 6
5.Геометрична мозаїка. Обчислення площ фігур , зображених на малюнках. Слайд 7
VIІ. Підбиття підсумків уроку. Виставлення оцінок Оцінки погодити з учнями класу.
Гра мікрофон. Питання. Чим займалися на уроці ?Чи досягли мети?, Чи навчилися знаходити площі, чи з′ясували де можемо застосувати набуті знання на практиці?Як вам прцювалося на уроці? Чи зрозуміли тему? Намалюйте в зошиті смайлик, що відтворює ваш настрій в кінці уроку.
VIІІ. Домашнє завдання № 741,744 ( творче завдання – за бажанням)
План урока
1.Проверка Д З
2 Примеры. Дешифратор.
3 Тема. Цель.
4.Опрос. Фронтальне опитування.
1.Що таке квадрат, прямокутник, площа фігури?
2.Який квадрат називають одиничним?
3.Як визначити площу фігури?
4. Назвіть формули для обчислення площі квадрата і прямокутника.
5. Що значить звести число до степеня, другого степеня, квадрата?
6 Якими одиницями вимірюється площа?
7.Властивості площі?.
Приведіть приклади застосування квадратів і прямокутників у нашому житті. Навіщо нам вивчати площу? Мотивация Флаг. Равновеликие Фигуры
5 Решение задач по готовым рисункам
6 Черный ящик №746 усно, №747( учитель)
7 Физкультминутка
8. Практическая работа
9 Решение задачи о покраске доски.
10 Геометрическая мозаїка
11. Итоги урока. Игра микрофон. Выставление оценок.
12 Д. З. № 741,744 ( творче завдання – за бажанням)