Кейс-урок
Тема. Книжка вчить, як на світі жити.
Мета: розширити і закріпити знання учнів про книжку ,види книжок, розміщення їх у бібліотеці; з’ясувати значення книжок у житті людини; розвивати мовлення, уміння критично мислити; виховувати шанобливе ставлення до книжки; розвивати логічне мислення, вміння обчислювати вирази та складати задачі.
Розгортки кейсу:
-українська мова :складання і тлумачення прислів’я, складання опису за малюнками.
-математика: розв’язування прикладів, складання задач-історій за виразом.
-я досліджую світ: складання правил поводження з книжкою.
-мистецтво: оформлення обкладинки книжки до казки.
Обладнання: навчальний кейс, презентація, предметні картки, предметні малюнки, обладнання для трудового навчання, кольорові олівці.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Всі почули, вже дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
ІІ. Визначення теми і мети заняття.
Тема сьогоднішнього заняття» Книга вчить, як на світі жить». Але заняття у нас незвичайне, воно буд складатися з чотирьох розгорток різних предметів(погляньте на дошку)це: українська мова, математика, я досліджую світ і мистецтво, а це означає, що ми будемо виконувати завдання з різних предметів.
Розкриття вмісту кейсів
На занятті ви дізнаєтеся:
1.Як розміщені книжки у бібліотеці?
2.Чи бувають книжки з задачами?
3.Чи можна уберегти книгу від пошкодження?
5.Чи по обкладинці можна дізнатися про що ця книжка?
6.Чи дають нам книги знання?
Вправа «Очікування»
-Діти, скажіть будь ласка, що хотіли б дізнатися сьогодні на занятті?
Сьогодні ми працюємо за девізом, який є у нас на екрані» Книжка добрий, мудрий друг, книжка знає все навкруг».
ІІІ .Мотивація навчальної діяльності.
-А тепер давайте пригадаємо, які є книжки?
-Хто бере участь у створенні книжки?
Створення проблемної ситуації.
Бесіда. Спробуймо сьогодні уявити себе помічниками у бібліотеці і з нами буде працювати ось ця дівчинка. Вона теж прямує до бібліотеки, щоб стати помічницею. Чи може вона одразу стати помічником? А що потрібно, щоб здобути якусь професію? Тож їй потрібно виконати ряд завдань. А в цьому ви зможете їй допомогти. Будемо допомагати?
Ви будете працювати у групах, тож давайте пригадаємо правила роботи у групі. У вас на партах є сигнальні картки: зелена, червона, жовта, які ви будете підіймати після кожного завдання.
IV.Робота над темою заняття.
А тепер переходимо до наших завдань.
-Увага на екран. Перша розгортка «Математика» і її завдання :»Як розміщені книжки у бібліотеці?» »Чи бувають книжки з задачами?»
-Як розміщені книжки у бібліотеці ми дізнаємось обчисливши вирази на дошці.
10-8=2 8-7=1
9-6=3 10-5=5
7-3=4 8-2=6
6-4=2
2-А, 3-Л, 4-Ф, 2-А, 1-В, 5-І, 6-Т.
АЛФАВІТ
-Правильно, книги у бібліотеці розміщені за алфавітом, щоб легко і швидко знайти потрібну книгу. А тепер покажіть свої сигнальні картки, щоб оцінити свою роботу.
Молодці, справилися і допомогли дівчинці подолати перше завдання.
-А тепер, увага на екран.(Розминка для очей)
Продовжуємо нашу роботу і друге завдання з математики »Чи бувають книжки з задачами?»
За виразом потрібно скласти задачу-історію і обчислити.
2+2 4+1 1+3 2+4 3+2
-Отже ви переконалися, що бувають підручники з задачами. Оцініть це завдання. Розумники, ви знову справилися і допомогли дівчинці подолати 1 сходинку »Математика».
Крокуємо далі і друга сходинка »Я досліджую світ».
-Чи можна уберегти книжку від пошкодження? Увага на екран зараз ми переглянемо відеоролик.
-Діти, зараз ми пограємо у гру »Треба-не можна»(вправи на закінчення речення)
Гортати книжку брудними руками(не можна).
Користуватися закладкою(треба).
Малювати в книжці(не можна).
Рвати, або загинати сторінки(не можна).
Їсти над книжкою(не можна).
-Оцініть себе. І знову перемога, з вашою допомогою подолано другу сходинку »Я досліджую світ». Наступна третя сходинка» Українська мова» і її завдання.
Чи дають книги нам знання?
Чи по обкладинці можна впізнати книжку?
1.Складіть прислів’я і поясніть їх значення.
Читання-найкраще навчання.
Одна книга-тисячі людей навчає.
Весела книжка наша радість.
Книга ключ до знань.
Книги читати усе знати.
Оцініть себе. Правильно.
2.У вас на парті підручник, потрібно переглянути книжку і впізнати про, що ця книжка.
Молодці. Оцініть це завдання. І третя сходинка подолана. А тепер знову відпочинемо, увага на екран.
І нам залишилася остання сходинка »Мистецтво».
Чи можна ми стати художниками і оформити обкладинку до книжки.
Кожна група має свій конверт, ви повинні створити обкладинки до казок, а яких казок ви відгадаєте з уривків, які зачитаю.
1.Кізонько, моя люба, кізонько моя мила…
2.Я на засіку метений, я на яйцях спечений…
3.Дідо бив, не розбив, баба била, не розбила…
4.А хто, хто у цій хатинці живе? Мишка-шкряботушка…
5.Взяв дід ріпку за чуб, баба діда за…
Молодці, оцініть це завдання.
V.Підсумок заняття.
-Чи справдилися ваші очікування?
-Що нового дізналися на занятті?
-Молодці, ви чудово справилися з усіма завданнями і тепер ось ця дівчинка і кожен з вас зможе тати помічником у бібліотеці. За свої старання і працю ви отримуєте медаль »СПРАВЖНІЙ БІБЛІОТЕКАР».