Закріплення навичок правильної вимови та написання слів з апострофом; навичок читання та звуко-буквеного аналізу слів з апострофом; формування мотиваційної компетентності, вміння правильно писати слова з апострофом, переносити їх з рядка в рядок; розвиток мовленнєвої компетентності,вмінь узагальнювати, робити висновки, вчити креативно мислити, розвивати художні смаки,творчо працювати в колективі. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до лісових мешканців,бажання їм допомогти.
Есманьська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Глухівської райдержадміністрації
Підготувала
вчитель початкових класів
Самодєлова Віра Іванівна
Тема. Закріплення вимови і написання слів з апострофом. Звуко-буквений аналіз слів з апострофом. Записування слів з апострофом під диктування та правильне їх читання. Правило переносу слів з апострофом.
Мета. Закріплювати навички правильної вимови та написання слів з апострофом; навички читання та звуко-буквеного аналізу слів з апострофом. Формувати вміння правильно писати слова з апострофом, переносити їх з рядка в рядок; розвивати мовлення, вміння узагальнювати, робити висновки, вчити креативно мислити, розвивати художні смаки,творчо працювати в колективі. Виховувати любов до природи, бережливе ставлення до лісових мешканців,бажанняїмдопомогти.
Тип уроку. Урок закріплення знань з використанням ІКТ
Обладнання. Комп’ютери, презентація, ілюстрований матеріал
Хід уроку
І. Організаційна частина
1. Загадка
Що воно за дивна птиця?
Світла денного боїться.
Дзьоб крючком, великі очі,
І не спиться їй щоночі.
— Ху-ху-гу! — кричить-співа.
Відгадали? Ні?.. (Сова).
— Так, це — мудра тітонька Сова. Ми переглянули багато її мультиків, де вона нас вчила дбати про своє здоров’я і безпеку. Вчора ми з нею довго розмовляли по скайпу, вона розпитувала про ваші успіхи і невдачі.
2. Хвилинка каліграфії (Слайд 2)
П’я м’я в’ю п’є по ум полум’я
(Учні на дошці пишуть правильно, зі словом усно складають речення.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Повторення правила вживання апострофа. Наведення своїх прикладів.
Після букв
Бе, Пе, Ве, еФ, еМ та еР –
Ставлю апостроф тепер!
Якщо Ю, Є, Ї, Я –
Два звуки познача.
Добре це запам’ятай
і ніколи не забувай!( Слайд 3)
ІІІ. Робота над темою уроку
Я особливий знак,
І - не вимовляюся ніяк,
Але зі Мною поруч звуки інші
Звучать при вимові твердіше. (апостроф)
3.Фізкультхвилинка (Слайд 6)
Раз, два – всі стрибають,
Три, чотири- присідають,
П’ять, шість- руки в боки
І зробили чотири кроки.
Сім, вісім – знов присіли,
Щоб колінця не боліли..
Дев’ять, десять – тихо сіли,
Щоб сусіда не заділи.
(Називання вжитих слів з апострофом)
4. Діти під диктовку записують слова з апострофом, а потім тренуються у правильній вимові слів. (Слайд 7)
Солов’ї в’юн
М’ята п’ють
В’ється пам'ять
Мар’яна в’язка
Сім’я солом’яний
Робота над словом:(Слайд 8)
5. Робота в парах. Вправа 180. (Слайд 9) Один виписує слова з апострофом, а інший без апострофа.
6. Мовне диво. (Слайд 10)
Бувають і мовні дива.
Це слівце інтригує недарма:
На шість літер – апострофів два
Й означає місцину над яром.
Що ж за слово чарівне таке?
НАД’ЯР’Я
7. Творча робота в малих групах. (Слайд 11)
а) Утворити слова з апострофом і поділити їх на склади для переносу.
Камінь
Олово
Риба
Соловейко
б) Робота зі словами першого стовпчика.
- Назвіть слово в якому не співпадає кількість звуків і букв.
- Назвіть слово в якому найбільша кількість складів.(соловейко)
- А що ви знаєте про цю пташку? (відповіді дітей)
- А як сказати коли багато цих пташок?
- Як напишемо це слово?
в) Звуко-буквений аналіз слова солов’ї
- Яке значення птахів для лісу?
- Як треба поводитись із птахами? Чому?
ІV. Підсумок уроку
1.Бесіда
2.Самостійна робота від тітки Сови. (Слайд 12)
3. Самоперевірка (Слайд 13)
V. Закінчення уроку (Слайд 14)