ВИЗНАЧТЕ РОЗРЯД ПРИСЛІВНИКА ЗА ЗНАЧЕННЯМ Трохи повернути, забути спохвату, їхати сьогодні, повернутися додому, читання мовчки, добре збудований, говорити навмисне, думав зранку, сказав зопалу, зробив навмисне, їзда верхи, ішов пішки. Запишіть речення, вкажіть синтаксичну роль в реченні прислівника Із самого рання до вечора, кружляючи в повітряному хороводі, падав на землю пухкий сніг.
Колективна робота Схема анотації Анотація складається з 2 частин. Перша частина – бібліографія : автор; назва твору; видавництво; рік видання; кількість сторінок. Друга частина – текст анотації : жанр твору (історичний, пригодницький, фантастичний); персонажі; час, місце дії; тема; адресат.
Гра «Угадай твір за анотацією» Текст 1 М. Стельмах. Гуси-лебеді летять. – К. : Центр навчальної літератури, 2017. – 140 с. Автобіографічна повість М. Стельмаха зображує нелегке дитинство хлопчика Михайлика, у якого не було навіть чобіт. Але це зовсім не завадило йому відчувати радість життя, помічати красу навколишньої природи, бути добрим і милосердним, поважати хліборобську працю українського села. У книзі зібрані спогади про рідних письменника – батька, матір, діда з бабусею. Саме від них він отримав перші уроки людяності, відчуття прекрасного, здатність до мрії, почуття гумору і проніс їх через усе своє життя. Книга адресована школярам віком 10 – 15 років.
Текст 2 Б. Лепкий. Мишка. – К. : Школа, 2007. – 180 с. Казка має підзаголовок: для малих і великих. І це не даремно. За фантастичними, казковими подіями криються великі істини: не треба бути скупим, не можна збудувати свого щастя на воєнному лихолітті, на чужому горі та зубожінні. Мала мишка зрозуміла це й покарала, як могла, господаря, покинула теплий дім і пішла жити в поле. Чому так трапилося, ви дізнаєтесь, прочитавши цей твір. Книга розрахована на широке коло читачів.
Перепишіть текст-анотацію, на місці крапок уставте дібрані з довідки прислівники Стороженко Олекса. Скарб. – К. : Знання, 2018. – 223 с. ..... люди замислювалися над тим, що таке щастя. Історія Павлуся, головного героя оповідання Олекси Стороженка «Скарб», ….. показує, що безділля і ситість – це ще не щастя. Не може бути щасливою та людина, котра, не зігріваючи своїм теплом інших, ….. й ….. проживає свій вік. Хоч і таланило ….. і в усьому Павлусеві, але його щастя мало б хто захотів Оповідання має повчальний характер. Книга розрахована на широке коло читачів . ДОВІДКА Безцільно, завжди, безглуздо, здавна, по-справжньому, переконливо. ЗАВДАННЯ
Чи готові до написання анотації? Інструкція Як скласти анотацію (Підручник с.232-233. ) Подайте бібліографію: вихідні дані книжки. Вкажіть: коли й де відбуваються події, про які розказано в книжці; хто головний герой, чим він цікавий; у яку ситуацію (несподівану, скрутну, цікаву) потрапляє цей герой; які проблеми він прагне вирішити; які перешкоди долає. Пам’ятайте: обсяг анотації – 5-6 речень (1 – 2 абзаци); складаючи анотацію, використовуйте прислівники; не оцінюйте книжки! мета анотації – зацікавити читача.