Матеріал допоможе розширити знання дітей про професії людей на будівництві , господарювання ,розвивати допитливість, кмітливість ,вміння планувати свої дії та робити підрахунки, розвивати творчу уяву, моторику руки,дати уявлення про значення праці в людському житті,ознайомити з інструментами ,виховувати повагу до працівників будівництва,дружбу та взаємодопомогу.
«Будівництво та інструменти.
Економічна казка «Троє поросят»»
КЗ Верхівцевський НВК
Вчитель : Ігнатенко М.А.
Тема : Будівництво та інструменти . Економічна казка «Троє поросят»
Мета: розширити знання дітей про професії людей на будівництві , господарювання ,розвивати допитливість, кмітливість ,вміння планувати свої дії та робити підрахунки, розвивати творчу уяву, моторику руки,дати уявлення про значення праці в людському житті,ознайомити з інструментами ,виховувати повагу до працівників будівництва,дружбу та взаємодопомогу.
Обладнання : казка «Троє поросят»,ілюстрації персонажів, малюнки будівельних інструментів ,ребуси,лічильні палички ,олівці,музичний супровід.
Бібліографія:О.В.Палига,М.В.Джус . Формування економічного мислення молодших школярів.Тернопіль.2009.
Профорієнтація в початковій школі. Початкове навчання та виховання.№36,грудень,2009.
О.Узорова,О.Нефьодова . Пальчикова гімнастика.Київ,Школа.2003.
Хід заняття:
Любі діти, добрий день!Зичу праці і пісень.
А ще ,друзі, Вам бажаю сил ,натхнення на весь день.
Добрий день ,добрий день!Дякуєм за побажання .
На урок берем з собою знання ,навички,старання.
1.Мотивація навчання
Добре діло робиться,наче казка мовиться.
В морі тралер тягне трал,ловить срібну рибку.
В домні вариться метал ,майстер робить скрипку .
Виростає красень дім , не злічити вікон в нім!
Тільки вийди на поріг – стільки стелеться доріг!
На яку не зверни – всюди стільки дивини:
Всюди діло робиться ,наче казка мовиться!
Казки всі діти полюбляють,різні казочки читають.
Але не тільки почитати ,в казку можна ще пограти і професію обрати!
2. «Мікрофон»
- Чи є у тебе товариш?
- Як його зовуть?
- Чи він справжній друг?Чому ти так вважаєш?
- Як він до тебе ставиться?
3. «Мозковий штурм»
- Кого вважають товаришем?
- Яка дружба є справжньою?
4. Розгадування ребуса . Повідомлення теми заняття.
- Економічна казка в гості прийшла, історію про будівництво принесла.
та
5. Створення проблемної ситуації»
Жили собі у лісі поросята, три веселих ,дружніх брата,
Смішні прізвиська у них : Наф –наф , Нуф –нуф, Ніф –ніф.
Друзі влітку пустували, танцювали та співали!
Вправа «Луна» (діти повторюють за вчителем)
Не страшний нам сірий вовк,сірий вовк, сірий вовк .
Де ти ходиш, злющий вовк ,злющий вовк,злющий вовк?
Як настали холоди - стало друзям навпаки:
Голодно та холодно!
Йдуть дощі ,поросята мерзнуть уночі…бр-бр-бр(«луна»)
Різнокольорове листя опадає, вітерець холодний повіває..ш-ш-ш…
А вдень стало тепліше ,танцювати веселіше :тра-ля-ля-ля..
Знову грають і стрибають ,знову пісеньку співають:хрю-ля-ля…
Та не довго так було , знову зникло десь тепло….Бр-бр-бр
Цікава задача «У крамниці»
Змерзли троє поросят ,зіщулились і тремтять ,
Щоб їх відігріти ,скільки валянок потрібно купити?( 4+4+4 ,або 4 по3)
Але взимку холодні вітри дують,
Тільки валянки нас не порятують!!!!
Порадьте ,діти ,щоб не мерзнуть,не тремтіти
Що потрібно нам робити?
Учні роблять висновки - будувати будинки!!!
6.«Пальчикова гімнастика»
Розвиток моторики руки. Знайомство з рухами руки під час використання інструментів. Малюнки інструментів на дошці.
- Гей ,дівчата,гей хлоп’ята !Нумо пальці розвивати,щоб будинки будувати!(стискання – розтискання )
- В гості пальчики прийшли,подарунки принесли,
Чути стукіт тут і там ,відчиняйте швидше нам!(стукіт по парті)
Треба викрутку узяти і шурупчик обертати.(кругові рухи )
Якщо довго покрутить ,можна дірочку зробить.(швидкі кругові рухи)
Цюки- цюки ,знов і знов – нарубає купу дров.(згинання пальця)
Безіменний палець в стіну забива міцний цвяшок.
Цок- цок ,цок- цок , забива міцний цвяшок.(імітування рухів)
А тепер берем обценьки, витягаєм помаленьку. (по черзі тягнемо за пальчики протилежною рукою)
Затискаємо сильніше ,щоб трималася міцніше.(стискання краю парти двома пальцями)
Щоб потрапити до хати,в двері стукає завзято.
Які інструменти запам’ятали ?
7..Викладання будиночків із паличок (робота в парах)
Нуф - нуф поспішив , хатку з гілочок зробив .
Ніф –ніф ,як відомо ,зробив хатку із соломи.
Наф- наф – розумне поросятко. Сам будувати почав хатку .
Багато цегли наносив ,потім глини намісив ,
Збудував міцний він дім ,щоб безпечно було в нім.
8.Розгадування загадок (ланцюжок)
У легкого держака голова дуже важка (молоток)
Просила коваля сумна ,щоб нагострив їй зуби.
Бо не могла ніяк вона перепиляти дуба(пилка)
Де упреться хвостом, там дірка залишається(дриль)
Залізний ніс , дерев’яний хвіст(сокира)
В печі боки обпекла і в стіну міцну лягла(цеглина)
Ми стоїмо завжди при вході(двері)
Що взимку в хаті замерзає,а на вулиці – ні?(шибка)
Тепла гармошка весь дім нагріває(батарея)
Я працюю на будові ношу плити стопудові( кран)
Перший в хату заходить(ключ)
Виростають скрізь будинки. Хто ж складав усі цеглинки?
Хто тут стіни мурував ,нам будинки збудував? (будівельник)
9.«Пастка»
Здається хтось у лісі ховається ,хтось до будиночків наближається…
Вовк :- Підтягло мені живіт ,треба думать про обід …У-у-у..Поросяток я зловлю! Хатинки розваляю і поросяток спіймаю!
Вовк хатинки розваляв ,але поросяток не спіймав!
Хто ж Нуф-нуфа і Ніф-ніфа у своєму будинку сховав? (Наф-наф)
Музична хвилинка «Барбарики»
Если друг не смеется. Ты включи ему солнце,
Ты включи ему звезды ,это просто.
Ты исправь ошибки, превращая в улыбку
Все грустинки и слезы! Это просто!
Бесіда
Збудували гарний дім (3 рази)
І не страшно жити в нім (3 рази)
З цегли дім ми свій зробили і себе ми похвалили!
Поросята дякують за урок, друзі !
Усі учні отримують нагороди по заслузі!