Урок Р.Л.Стівенсон «Балада про вересовий трунок». (презентація)

Про матеріал
Презентація.Тема: Р.Л.Стівенсон «Балада про вересовий трунок». Основний конфлікт балади (батько і син – король, свобода – рабство). Утвердження духовної сили пиктів, їх героїзму у захисті національних цінностей. Символіка твору.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Тема Тема: Р.Л.Стівенсон «Балада про вересовий трунок». Основний конфлікт балади (батько і син – король, свобода – рабство). Утвердження духовної сили пиктів, їх героїзму у захисті національних цінностей. Символіка твору.

Номер слайду 2

Шотландія – легендарна країна

Номер слайду 3

Шотландія

Номер слайду 4

Камінь піктів із зображенням орла Скеля із стародавніми печерами Scottland

Номер слайду 5

Шотландія – країна замків, гір і озер

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Роберт Льюїс Стівенсон

Номер слайду 10

Роберт Льюіс Стівенсон народився 13 листопада 1850 року Единбурзі (в столиці Шотландії) На третьому році життя хлопчина перехворів на бронхіт. Ця хвороба потім давалася взнаки упродовж усього його життя і призвела до ранньої смерті. Хлопчина подовгу був прикутий до ліжка через хворі бронхи, у нього розвинувся туберкульоз, і він ніколи не почував себе повністю здоровим. Мати Маргарет з юності була слабка здоров’ям і змушена була передоручити сина турботам няньки Алісон Каннінгем

Номер слайду 11

Единбург – столиця Шотландії

Номер слайду 12

Каммі, так няньку називали в родині, була жінкою неабиякою. Вона мала чудове почуття гумору, була обдарована уявою і чималим талантом оповідача. Саме її манеру декламувати вірші мимоволі перейняв майбутній письменник. У ті довгі ночі, коли Льюіса доймав кашель, Каммі несла його до вікна, щоб показати ніч, зоряне небо й світло у вікнах тих, хто "теж хворіє". Няньці, за його власним визнанням, Стівенсон був зобов'язаний тим, що став письменником Няня Алісон Каннінгем.

Номер слайду 13

Р. Л. Стівенсон у віці 7-ми років. Читати Роберт навчився в сім років, розглядаючи малюнки в ілюстрованих журналах. Світ книг став для нього близьким назавждиЗ цього часу він мріяв стати письменником.

Номер слайду 14

У сімнадцять років Льюіс вступив на юридичний факультет Единбурзького університету, а в 1875 році закінчив його. Він багато подорожував, і під час подорожі на південь Франції Світова слава прийшла до Стівенсона після виходу роману "Острів скарбів" (1883).

Номер слайду 15

Після смерті батька Стівенсон із сім'єю переїздить до Америки, подорожує південними морями. Утім же родина Стівенсонів придбала ділянку землі на острові Уполу (архіпелаг Самоа), де письменник жив до кінця своїх днів. Стівенсон з родиною і друзями на Уполу, Самоа Будинок Р. Л. Стівенсона

Номер слайду 16

Він помер там надто молодим і надто улюбленим. Туситала - оповідач історій (так нарекли його віддані самоанці) похований місцевими жителями на вершині гори Веа. Могила Стівенсона

Номер слайду 17

Творча спадщина У творчості Стівенсона особливе місце посідає поезія. Серед його творів є чудова поетична книжка “Дитячий квітник віршів”. Вірші, шо ввійшли до неї були створені під час загострення хвороби, на межі життя і смерті. Один із його віршів - «Вересовий мед» - став окрасою англійської поезії. 

Номер слайду 18

Номер слайду 19

Словникова робота Верес – вічнозелений низенький кущик з дуже дрібним і численним листям та лілово-рожевими або червоними квітками.

Номер слайду 20

Словникова робота Пикти — найдревніший із відомих народів, що населяли Шотландію. Трунок – напій. Броварі – пивовари. Можновладець – правитель, володар. Нурт, нурти, буруни – вир. Васал- підлегла особа.

Номер слайду 21

Вересовий трунок – символ національної незалежності, пролитої за неї крові, вільнолюбивого духу народу, символ любові до батьківщини Тема твору – розповідь про боротьбу пиктів проти завойовників та героїчну смерть батька і сина. Ідея – уславлення єдності та стійкості пиктів, утвердження права кожного народу на свободу та незалежність.

Номер слайду 22

Гра «Асоціативний ланцюжок» Завдання: назвати риси характеру героїв, продовжити асоціативний ряд. Броварі – життєрадісні… Старий пикт - сміливий … Шотландський король – жорстокий…

Номер слайду 23

Підсумок уроку Закінчіть речення: Сьогодні на уроці я… Для мене було цікавим…

Номер слайду 24

Тести Варіант I 1. Б 2. В 3. Б 4. Б 5. А 6. Б 7. В 8. Б 9. Б 10. А 11. В Варіант II 1. А 2. Б 3. В 4. В 5. Б 6. В 7. А 8. А 9. Б 10. А 11. В

Номер слайду 25

Домашнє завдання 1. Виразно читати баладу стор.51-53 (для всіх) 2. Виписати художні засоби – традиційні епітети, метафори, порівняння (достатній рівень) 3. Написати відгук на твір Р.Л.Стівенсона «Балада про вересовий трунок» (високий рівень)

ppt
Додано
22 вересня
Переглядів
456
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку