4 клас
Математика
Вчитель Камардіна Віта Анатоліївна
Тема. Дроби. Задачі на частки та частини
Тема уроку. Частки. Порівняння часток
Тип уроку: рефлексія
Мета уроку. Формувати вміння визначати та записувати дроби,
порівнювати їх, знаходити частину числа. Формувати вміння
школярів фіксувати власні утруднення в діяльності, виявляти їх
причину, будувати та реалізовувати проект виходу з утруднень;
формувати алгоритм рефлексивного мислення. Розвивати логічне
мислення, увагу, пам’ять, математичне мовлення, пізнавальні
процеси, навички та вміння самоконтролю та самооцінки.
Виховувати почуття успіху, товариськість, інтерес до математики.
Обладнання: опорні конспекти; алгоритми; мультимедійна презентація; картки з дробовими числами; кошик з мандаринами; серветки
Хід уроку
1. Самовизначення навчальної діяльності
-- Хай вам сонечко сміється
І наука хай дається.
Посміхніться, підтягніться!
Та до праці вмить беріться!
Заходить до класу Снігурочка:
-- Добрий день, любі четвертокласники!
Я мандрую по планеті
Та лічу снігів замети.
Поки зимно, часу не гаю,
І для вас роботу маю! (Дістає з кошика картки, дає школярам по черзі, а ті читають дроби)
-- Дякую, Снігуронько, посидь із нами, відпочинь. А ви, шановні подумайте, яка буде тема нашого уроку, зважаючи на завдання на картках.
СЛАЙД 1
2. Актуалізація знань .
Фронтальна робота: повторення вивченого про дроби
СЛАЙД 2, 3, 4.
Робота в парах над задачами СЛАЙД 5
3. Локалізація затруднень
Працюючи на групі продовженого дня, перевіряючи ваші задачі в роботах, я побачила, що багато помилок ви допускаєте під час знаходження меншого та більшого дробу, коли знаходите частину від числа та порівнюєте дроби.
4. Побудова проекту виходу із затруднення
-- Що ж потрібно знати та вміти, щоб не допускати таких помилок?
1) Щоб порівнювати дроби, треба знати правило: «Чим більше часток, тим менша кожна частина» CЛАЙДИ 6-7
2) Щоб знайти частку, треба поділити це число на n СЛАЙД 8
3) Якщо -на частка числа дорівнює b, то число дорівнює b · n
СЛАЙД 9
5. Смачний та корисний відпочинок.
Снігуронька пригощає школярів мандаринами.
-- Мандаринки почистіть на серветку. Розділіть на частки.
-- Скільки часток у вас вийшло?
-- З’їжте декілька часток. Скільки ви скуштували, назвіть дробове число. Смачного!
5. Самостійна робота з самоперевіркою по еталону. Використовуємо зошит для самостійних та контрольних робіт з математики проекту РОСТОК, Л.Г.Петерсон с.23-24
Еталон для самоперевірки
1.а) ; б) ; в) |
Над рискою записую кількість зафарбованих частин, під рискою -- кількість усіх частин |
2. 15см
|
|
-- Оцініть результати власної діяльності.
-- Скажіть, будь ласка, чи змогли ви подолати власні помилки під час самостійної роботи, використовуючи правила та алгоритми роботи, які ми попередньо повторили?
-- Чи відповідав урок темі та поставленій меті?
-- Хто вважає, що плідно працював та впорався з завданнями, підніміться. Я вас вітаю з подоланням перешкод і утруднень! (Оцінювання за бажанням)
Снігуронька:
Щоб ви знали на уроці
І письмо, й задачі.
З високим балом щоб дружили,
Вчились працювати.
ДОДАТОК
Варіант 2
б) Ціле позначаємо числом 1
в) Чим більше часток, тим менша кожна частка.
кг -- це 1г тижня -- це 1 доба
Варіант 2
б) Ціле позначаємо числом 1
в) Чим більше часток, тим менша кожна частка.
кг -- це 1г тижня -- це 1 доба
Варіант 1
б) Ціле позначаємо числом 1
в) Чим більше часток, тим менша кожна частка.
т -- це 1кг години -- це 1хв
Варіант 1
б) Ціле позначаємо числом 1
в) Чим більше часток, тим менша кожна частка.
т -- це 1кг години -- це 1хв