План-коспект відкритого уроку по баяну з учнем четвертого року навчання
Стаценком Максимом
Мета:
- Музично-емоційне та моральне виховання дитини.
- Формування правильного відтворення отриманих навиків на практиці.
- Розвинути любов до музики і музичного мислення.
Задачі:
- Розуміння учнем змісту, образу твору.
- Відпрацювати навики виконання штрихів legato і staccato, кистьове staccato.
- У заданих творах навчитися правильному міховеденню.
- Вміння слухати і чути педагога, та на практиці застосовувати отримані знання.
- Розвиток почуття ритму, слуху, музичної пам'яті.
План-коспект відкритого уроку по баяну
з учнем четвертого року навчання
Стаценком Максимом
Тема:
Робота над твором: розкриття характеру та художнього змісту твору за допомогою різних прийомів гри та штрихів.
Підготувала: викладач Великолепетиської
дитячої школи мистецтв
Ликова Н. М. 2017 р.
Тема: розкриття характеру та художнього змісту твору за допомогою різних прийомів гри (включаючи різні способи міховедення та звуковидобування), штрихів, та динамічних відтінків.
Мета:
- Музично-емоційне та моральне виховання дитини.
- Формування правильного відтворення отриманих навиків на практиці.
- Розвинути любов до музики і музичного мислення.
Задачі:
- Розуміння учнем змісту, образу твору.
- Відпрацювати навики виконання штрихів legato і staccato, кистьове staccato.
- У заданих творах навчитися правильному міховеденню.
- Вміння слухати і чути педагога, та на практиці застосовувати отримані знання.
- Розвиток почуття ритму, слуху, музичної пам’яті.
Методи та прийоми:
Очікуваний результат:
План уроку:
1.Організаційний етап: повідомлення теми уроку та постановка навчальних задач.
2. Основна частина уроку:
- робота над гамою ре мінор; арпеджіо; акордами.
- робота над прийомом гри першим пальцем в етюді К.Мяскова ре мінор.
- робота над правильним веденням міху та звуковидобуванням; динамічними відтінками у вальсі Є.Дербенка «Чому сумний акордеон?»
- робота над штрихами, фразуванням, та динамікою у п’єсі А.Джуліані «Тарантела»
3. Заключний етап:
- домашнє завдання
- підсумок уроку з оцінкою зробленої учнем роботи.
Хід уроку.
Виконання учнем гами ре мінор натуральний, гармонічний та мелодичний , короткого арпеджіо, акордів.
Програвання педагогом окремих фрагментів твору для демонстрації прийомів та способів зміни міху, та правильного міховедення. Показати як треба виконувати те чи інше місце у творі і аргументувати чому саме таким прийомом чи аплікатурою.
Також акцентувати увагу учня на правильному виконанні штриха Legato. При виконанні цього штриха має бути стопроцентне витримування тривалості звуків, правильна атака звука, а також слідкувати, щоб один звук не «наповзав» на інший. Також слідкувати за вчасним зняттям ліги при переході з однієї фрази на іншу.
.