Урок "Родинні стосунки. Вивчення народних пісень"

Про матеріал

Інтегрований урок-інсценізація з предметів:

основи здоров'я – «Родинні стосунки» ;

літературне читання – «Народні пісні»

Перегляд файлу

 

 

 

Інтегрований урок-інсценізація з предметів:

 основи здоровя – «Родинні стосунки» ;

літературне читання – «Народні пісні»

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведений у 3-А класі

Вчитель: Бабка С.В.

 

 

 

 

 

2017

Тема. Родинні стосунки. Вивчення народних пісень.

Зінтегровані теми з предметів: основи здоровя – «Родинні стосунки»; читання – «Народні пісні»

Мета: спонукати дітей до виконання обов’язків щодо старших і молодших членів  своєї родини; вивчити напам’ять жартівливу пісню ; розвивати навички спілкування в родині; виховувати дбайливе ставлення до здоров’я всіх членів родини, повагу до старших членів сім’ї.

Обладнання: презентація «Родинні стосунки. Вивчення народних пісень», картки, відео «Грицю, Грицю»

  1. Організаційний момент

Доброго  ранку, щедрого дня.

               Радо вітає вас наша сімя!

  1. Актуалізація опорних знань
  1. Вправа «Мозковий штурм»                                                  (слайд 2)

Поясніть прислів’я: «Без сім’ї немає щастя на землі».

 (Сім я – найголовніше в житті кожного з нас. Саме тут можна бути впевненим, що кожний член сім’ї докладе зусиль для збереження і зміцнення здоров я всіх.) 

Виставка малюнків «Моя сімя»                                              

  1.  Гра  «Так чи ні?»

Щоб твоя сім'я жила весело і щасливо, потрібно:

  • Вітати зі святами одне одного.
  • Допомагати одне одному.
  • Часто сваритися.
  • Піклуватися одне про одного.
  • Разом мандрувати.
  • Готувати приємні сюрпризи.
  • Дуже пізно лягати спати.
  • Приховувати свої неприємності.
  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Інформаційне повідомлення

- Послухайте вірш і самі визначте про що ми будемо говорити сьогодні на уроці.                                                                                                                                                                                                             

Раз – турботлива матуся,    

Два – до тата пригорнуся,                           

Бабуся – три, дідусь – чотири,

П’ять – сестричку полічили.

Ось така моя родина:

І привітна, і гостинна. (відповіді дітей)

  • На сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати українську народну пісню та дізнаємося більше про родинні стосунки.

                                                                                               (слайд 3)

Родина – це люди, які знаходяться в родинних стосунках по предках, бабусях і дідусях: тітки, дядьки, їхні діти, племінники, двоюрідні сестри, брати і т. ін. Вони  - родичі – близькі і далекі, але це вже родина.

  1. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

1. Прочитайте вірш із підручника основи здоровя (с.57)       (слайд 4)

Запитання для обговорення:

Чи справді бабуся неслухняна?

Як можна її назвати?

Чому вона прокидається рано?

За що їй потрібно дякувати?

Як ще дорослі можуть дбати про дітей?

Як піклуються про вас у родині?

Чи тільки батьки повинні дбати про дітей?

Як діти можуть піклуватися про дорослих?

  • Чи так як в цій жартівливій пісні?

Перегляд відео «Грицю, Грицю»

2 . Опрацювання повчальної і жартівливої народної пісні «Грицю, Грицю»                                    (слайд  5)

  • Народні пісні мають форму вірша.

Читати треба наспівно, мелодійно, виявляючи голосом, рухами своє ставлення до персонажів і подій.

  1. Робота в парі.
  • Попрацюйте в парі. Подумайте про що ця пісня?

 Самостійне читання пісні.

Читання в парі. 

  •                                                                                                                                                       Чому вона жартівлива? 
  •                                                                                                                     Що в ній засуджується? (лінощі, байдужість)

Словник

Байдужий – який не виявляє співчуття; нечуйний; бездушний 

2) Гра «Добери риму».

До роботи — ... (чоботи);

до телят — ... (болять); 

молотити — ... (робити);

дрова —...(нездоровий);

хліб — ... (охрип);

їсти — ... (сісти).

3)Гра «Актори».                                                             

 Розіграйте сценку за змістом пісні: шість мовців по черзі звер­таються до Гриця, а він інтонацією і жестами показує свою ліниву вдачу.             

4) Гра «Віднови прислів'я». Робота в групах.                           (слайд 6)

— Відновіть прислів'я. Доберіть те, яке найбільш повно розкри­ває зміст жартівливої народної пісні «Грицю, Грицю».

Не взявшись за сокиру,              а пізні слізки ллють.

Не дивись на чоловіка,              а лінь марнує.

Не кайся рано встати,              а їж в охоту.

Не місце красить чоловіка,        хати не зробиш.

До їжі вовк,              а кайся довго спати.

Недаром говориться,              а на його діло.

Праця чоловіка годує,              щоб з криниці води напиться.

Ранні пташки росу п'ють,          а чоловік місце.

Роби до поту,              а до роботи заєць.

Треба нахилиться,              що діло майстра боїться.

5) Перевірка                                                                                 (слайд 7)

До їжі вовк, а до роботи заєць.

Праця чоловіка годує, а лінь марнує.

Роби до поту, а їж в охоту.

Треба нахилиться, щоб з криниці води напиться.  

  1. Гра «Хвости»

 Ваші батьки працюють, багато корисного роблять для дер­жави. При цьому й виконують свої домашні обов'язки.

Хто у вашій сім'ї готує їсти, пере, прасує, прибирає, ходить до магазину?

 Якщо ви ще не навчилися підтримувати чистоту і порядок у своїй кімнаті, поливати квіти, доглядати за свійськими твари­нами, то повинні зробити це. Адже це нескладна робота і, вико­нуючи її, ви допомагаєте своїм батькам.

 Закінчіть правила.

  • Розкидав склади.
  • Насмітив ...(підмети).
  • Де взяв річ,... (там її поклади).
  • Розлив — ... (витри).
  • Розсипав — ... (збери).
  • Замастив — ... (помий).
  • Важливо не тільки завести правила, а й виконувати їх. А як?

(Жити по совісті й не бути байдужим до того, що навколо тебе відбувається)

4. Руханка «Помагатор»

5. Вправа «Обов’язки хлопчиків і дівчаток»                                            (слайд 8)

 Прочитайте вірш “Якби дівчинкою був я” із підручника основи здоров’я (с.58).

Запитання для обговорення:

  • Що робив хлопчик замість того, щоб допомагати мамі?
  • Як на думку хлопчика дівчинка має допомагати мамі?
  • Чи може хлопчик робити те саме, що і дівчинка?

6. Інсценування «Маленькі добрі справи» в парах 

 Поміркуйте, як ви можете подарувати радість кожному члену вашої родини

                                                                                                         (слайд 9)                                                                                                                

Розгляньте малюнки на с. 59 та «оживіть» ці малюнки

Намагайся щодня робити щось приємне близьким та іншим людям

7. Гра «Додай кінцівку»

Я вдячний мамі за...

Я вдячний татові за...

Я вдячний бабусі за...

Я вдячний дідусеві за...

Я вдячний сестрі (братові) за...

— Що ще, окрім родинних зв'язків, об'єднує людей у сім'ї? (Тур­бота одне про одного, допомога одне одному, терпіння)

8. Вивчення вірша за допомогою ейдотехніки                             (слайд 10)

РІДНИЙ ДІМ

Хай живе наш рідний дім!

Тепло й затишно у нім.                                        

Тут і тато, тут і ненька,

 і бабусенька рідненька,

 і веселий наш дідусь

крутить пишний сивий вус.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

  • Яку сім'ю називають хорошою?
  • Яку пісню ми вивчали?
  • Яка ця пісня за змістом і настроєм?

Що в ній засуджується? (Лінощі, байдужість)

 Гра «Так чи не так?»                                                                

(Якщо ти згоден з тим, що почуєш, плесни в долоні)

▫ шанувати старших

▫ не прислухатися до порад членів родин

▫ виконувати свої обов’язки

▫ допомагати одне одному

▫ сваритися                                                             

▫ не слухати нікого

▫ піклуватися один про одного

▫ робити, що заманеться

▫ разом відпочивати

▫ цілий день бавитися і гуляти

▫ вітати всіх зі святами

Домашні завдання:                                                                                         (слайд 11)

  1. Запамятай:

Усі члени родини піклуються одне про одного.

Діти дбають про своїх рідних, коли старанно вчаться і допомагають їм у хатніх справах.

  1. Намагайся щодня робити щось приємне для своїх близьких.
  2. Заспівай жартівливу народну пісню «Грицю, Грицю»

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 березня 2018
Переглядів
1141
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку