Мета : розширити знання учнів про пісню як жанр усної народної творчості, вчити визначати дійових осіб, розвивати мовлення дітей, мислення, пам'ять ; виховувати любов до народної пісні. Обладнання :запис пісень, зашифровані слова, скоромовка, маски до пісні,предметні картинки використані такі методи та прийоми :Гра « розшифруйте слово». Робота зі словами анаграмами
Гра « Яке слово не таке як інші»
Читання 3 клас . Захарків – Комаренко С.М
Тема : Ходить гарбуз по городу . Три товариші.
Мета : розширити знання учнів про пісню як жанр усної народної творчості, вчити визначати дійових осіб, розвивати мовлення дітей, мислення, пам'ять ; виховувати любов до народної пісні.
Обладнання :запис пісень, зашифровані слова, скоромовка, маски до пісні,предметні картинки.
Хід уроку.
І. Організація класу.
ІІ. Мовна розминка.
Гра « розшифруйте слово». Робота зі словами анаграмами.
няспі ( пісня)
васпіти ( співати)
веласе (весела)
лосоковей ( соловейко)
Гра « Яке слово не таке як інші»
Семеро солов’ят співали сумну пісню.
Має втіху солов’їха
Солов’ята всі у тата.
Всі співучі голосисті.
Всі із хистом , всі артисти.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Легенда про пісню. Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами.
Пригадайте , які пісні ви вивчали на уроках музики ?
Дівчатка виконують танок, співаючи пісню « Подоляночка». Увесь клас виконує пісню « Вийди, вийду сонечко»
ІV. Опрацювання української нар. пісні « Ходить гарбуз по городу»
Читання пісні учителем.
Перевірка первинного сприймання.
Словникова робота.
Читання пісні учнями.
Відшукування рими до слів.
Виразне читання пісні в особах.
V. Фізкультхвилинка
VІ. Опрацювання української народної пісні « Три товариші»
Читання учнем.
Читання в особах.
Читання луною, буксиром, ланцюжком.
VІІ. Підсумок уроку.
Домашнє завдання ; вивчити напам’ять « Ходить гарбуз по городу», чит. Три товариші.