Урок математики у 2 класі на тему "Розв’язування вправ і задач на застосування таблиці ділення на 3."

Про матеріал

Розробка уроку математики для 2 класу з теми "Розв'язування вправ і задач на застосування таблиці ділення на 3". Мета : формувати навички табличного ділення на 3, вміння розв'язувати задачі,обчислювати вирази; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати самостійність, навички співпраці в парах, наполегливість, бажання здобувати знання.

Перегляд файлу

Математика 2 клас                                                           Макарук А.О.

Тема. Розв’язування вправ і задач на застосування таблиці ділення на 3.

Мета. Формувати навички табличного ділення на 3, вміння розв'язувати задачі,обчислювати вирази; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати самостійність, навички співпраці в парах, наполегливість, бажання здобувати знання.

Обладнання: мультимедійна презентація до уроку, таблиця для усних обчислень,підручник,

картки для індивідуальної роботи, картки для роботи в парах; сигнальні картки - «світлофорчики», аудіозапис пісні.

 

 Хід уроку

  1. Організація класу.
  1. Привітання з гостями.

-Діти, до нас на урок завітало багато гостей. Подаруйте їм ніжну посмішку, чемно привітайтеся.

А цікаво вам дізнатись,

Що сьогодні може статись?

Ну то всядьтеся зручніше

Й попрацюємо скоріше.

 

Щоб урок пройшов цікаво,

Всі берімося до справи.

 

Щоб помилки хитрі й спритні

Не ховались у рядках,

Щоб всі цифри в числі кожнім

Опинились на місцях,

Будем гарно працювати,

Свою пильність розвивати

- Починать урок пора. Всім бажаємо добра.

  1. Формування позитивного мікроклімату в колективі.

Вчитель:                 Діти:

 

Очі дивляться…                      Та все бачать,

Вуха слухають…                     Та все чують,

Розум…                                    Працює!

Яким буде урок?                     Найцікавішим!

Які у мене діти?                      Найкращі!

 

 

 ІІ. Контроль, корекція та закріплення знань учнів

1.Перевірка домашнього завдання

 - А зараз перевіримо, чи у всіх наших учнів є перепустка до математичної країни ?

- Відкрийте зошити і перевіримо домашнє завдання.

В кого правильна відповідь, просигналізуйте «світлофорчиком» , це і є ваша перепустка.

- Ну, що -  вперед, до нових пригод!

2.Усний рахунок.

Математична розминка ( Інтерактивна вправа "Мозковий штурм")

- Як називаються числа при множенні?

 - Як називаються числа при діленні?

- Що одержимо при діленні числа на 1 ?

- Коли в частці одержуємо 1 ?

- Яка дія зменшує число у кілька разів?

- Яка дія збільшує число у кілька разів?

- Що одержимо при множенні 1 на будь-яке число ?

- Що таке периметр?

- Геометрична фігура у якої всі 3 сторони рівні - це ?

- З таблицею ділення якого числа ми працювали на попередньому уроці?

 

Робота з таблицею

-Молодці!  А тепер ми вирушаємо у казку.

 

2. Математичний диктант.

Робота в зошиті.

- Розгорніть зошити. Сядьте зручно і правильно за партами. Хто забув як це робиться, подивіться на таблицю перед собою. Писати потрібно охайно, каліграфічно.

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу,

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь,

Буду я писати вправно,

До роботи я берусь.

 

-  А щоб дізнатися в яку ж казку ми потрапимо і хто її головний герой, ми напишемо математичний диктант. (слайди)

Частка чисел 6 і 3

3 збільшити у 8 разів

Добуток чисел 7 і 3

3 зменшити у 3 рази

20 збільшити на 3

Добуток чисел 3 і 4

3 помножити на 6

20 зменшити на 1

 

Взаємоперевірка  (діти обмінюються зошитами та перевіряють результати)

Правильні відповіді з’являються на екрані

-  А тепер прочитайте зашифроване слово і дізнаєтесь з ким ми сьогодні будемо працювати на уроці:

Б у р а т і н о

           

 

 -Правильно, це Буратіно.

 - А що ви знаєте про нього? (Інтерактивна вправа "Мікрофон")

- Якщо ми будемо гарно працювати, то дізнаємось таємницю золотого ключика. Ви хочете дізнатись таємницю?

-  Отож, починається казка...

 

3. Каліграфічна хвилинка.

- Відправляючись  в країну дурнів Буратіно потрапляє в казковий математичний ліс. Давайте допоможемо йому знайти стежку. Для цього проведемо каліграфічну хвилинку.

 

- Пропишіть цифру 3 стільки разів, скільки вам кожному років.
 

- З давніх-давен люди вважали число 3 магічним. Адже саме в казках мова йде про трьох синів, три дороги, три голови у Змія - Гориновича, три бажання.

- Чи пов'язане число 3 з Україною?(Так. Герб - тризуб, Київ заснували три брати)

- Назвіть, будь ласка, три сподівання, які ви чекаєте від сьогоднішнього уроку.

- Отже, ви хочете поглиблювати свої знання і дізнатися щось цікаве.

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку

    - Ось і вибрався Буратіно із лісу, знайшов стежку і вона привела його до будинку Мальвіни. Мальвіна запросила Буратіно в гості, напоїла чаєм і вирішила перевірити його знання з математики.

 А темою уроку вибрала:  " Розв’язування  вправ  та задач на  застосування  таблиці  ділення на 3. ".

 - Так як Буратіно не ходив до школи, то з цією темою він не зможе впоратися.

Давайте йому розкажемо і покажемо, як потрібно це робити.

 

ІV. Закріплення і повторення вивченого матеріалу

- Пригадайте правила виконання дій у виразах

1. Обчислення виразів

Робота з підручником с.113, № 665

Обчислити лише ті вирази, в яких першою виконується дія ділення

1 і 2 колонка – колективно

3 і 4 колонки – самостійно (2 учні біля дошки)

 

 2. Фізкультхвилинка для очей.

 - Діти, Буратіно так старанно вдивлявся в приклади, що оченята його втомилися. Тому давайте разом із  ним виконаємо вправи для очей.

 

3.Порівняння виразів та чисел. Робота в парах.

Перевірка роботи

- Зачитайте рівності, які одержали.

- Зачитайте нерівності зі знаком «більше» («менше»).

 

 Фізкультхвилинка

- Діти, Буратіно втомився, та і ви теж. Тож давайте разом відпочинемо.

 

Ми з вами гарно потрудились

І, мабуть, трохи притомились.

Тепер настав час відпочинку

Ми проведемо фізкультхвилинку.

Буратіно  потягнувся,

Раз  нагнувся, два нагнувся.

Руки  в  сторони  розвів,

Мабуть, ключик  загубив.

А  щоб  ключик  той  дістати,

Треба  нам  навшпиньки  стати.

 

 4. Робота над задачами

 - З математичними виразами Буратіно впорався, але за погану поведінку Артемон закрив його в темну комірчину. У Буратіно є ключі від цієї комірки, але він не знає яким з них можна відкрити двері. А щоб підібрати ключ до замка, треба розв’язати задачі.

 

  а)  Цікаві задачі.

Плете бабуся-лисиця

Своїм онукам рукавиці.

Вісім штук всього сплела.

Скількох онуків має вона? (8 : 2 = 4)

 

Кіт Мусій купив сосиски

І розклав по 3 у миски.

Скільки всіх було сосисок,

Якщо 9 повних мисок?  (3. 9 = 27)

 

Йшла до зайців в гості лиска,

Несла 3 пучки редиски.

В кожному редисок – 5.

Як усі порахувать?

 

Йшли чотири їжаки

Та несли по три грибки.

А ви їм допоможіть

І грибочки полічіть. ( 3 . 4 = 12)

 

Задумалися мишки

15 в них горішків.

На трьох як поділити?

Підкажемо їм, діти?  ( 15 : 3 = 5)

       

 

Три ведмедики ішли.

12  пиріжків несли.

А ви мені допоможіть –

Скільки кожен ніс? Скажіть! (12: 3 = 4)

             

В гаю три зайчики сиділи,

З апетитом моркву їли.

Всього з’їли 6 морквин.

Скільки штучок з'їв один? (6:3 = 2)

 

б) Складання задачі малюнком

- Ось і вибрався Буратіно із комірчини і побіг по доріжці. Але тут на нього напали розбійники. Це лисиця Аліса і кіт Базиліо. Вони вирішили його пограбувати, адже у нього були золоті монети.

 - А що таке золоті монети? (Це гроші)

 - Для чого потрібні гроші? 

 

            

- Аліса та Базиліо забажали, щоб Буратіно склав задачу за малюнком. Тож давайте ми йому допоможемо це зробити.

 

Аналіз умови та розв’язання задачі

 

ІV. Розвиток математичних знань

  1. Робота з геометричним матеріалом.

 - Кіт Базиліо та лисиця Аліса відпустили Буратіно, та він знову опинився у загадковому лісі, де росли загадкові дерева з геометричних фігур. Що ж це за фігури?

 

  1. Ребуси

- Розгадавши ребуси, нам вдасться розкрити секрет золотого ключика.

АК 3 СА       3 ВОГА       ВІ 3 НА

               В               знанні -             сила!

V. Підбиття підсумків, оцінювання результатів уроку. Рефлексія.

 - Ось і підходить до закінчення наш урок. Ви допомогли Буратіно виконати всі завдання, і тепер знаємо таємницю золотого ключика:

 

В знанні – сила!

 

 

 

  - Як ви думаєте, чому так говорять?

-  Молодці, ви сьогодні добре працювали. Давайте пригадаємо, що ми встигли зробити на уроці?

 

- Чи виправдалися ваші сподівання? За що можете себе похвалити? З яким настроєм йдете з уроку?

Виставлення оцінок.

VI. Домашнє завдання:  С. 113, № 672, 673

 А на закінчення уроку ми послухаємо пісню  про Буратіно.

Продзвенів  дзвінок

Та й закінчився урок.

За який спасибі всім:

і дорослим, і малим.

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
26 січня 2023
Переглядів
188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку