Відкритий урок-змагання у 6 класі на тему "Розв'язування вправ на всі дії зі звичайними дробами" з доданою презентацією картками із завданнями, роздатковим матеріалом для гри, "маршрутом подорожі".
Тема уроку: Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами.
Мета уроку:
освітня: узагальнити вміння виконувати вправи ,що передбачають застосування правил додавання, віднімання, множення та ділення звичайних дробів; підготувати учнів до виконання тематичної контрольної роботи;
навчальна: навчити застосовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях;
розвивальна: розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення та уяву;
виховна: виховувати почуття відповідальності за колектив.
Обладнання: презентація до уроку, роздатковий матеріал для гри, картки із завданнями, плакат «Пам’ятка учасника гри», «Маршрут подорожі».
Хід уроку
І.Організація класу.
Психологічний настрій. Пролунав дзвінок,
Починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім шостім класі
Діти-просто молодці.
Привітання.
Проводиться цей урок у формі гри - подорожі.
Учні класу об’єднуються в дві команди: «Правильні дроби» та «Неправильні дроби».
Оголошення маршруту подорожі; нагадування правил гри; представлення капітанів команд.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Збираю зошити на перевірку.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Прошу розгорнути зошити,розпочинаємо.
Слайд 1. Тема нашого уроку …
Слайд 2. За мету обираємо…
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Слайд 3. Французький математик, фізик і філософ Блез Паскаль вважав: «Предмет математики такий серйозний, що корисно не нехтувати нагодою робити його трохи цікавішим».
V. Актуалізація опорних знань.
Гра-подорож
Зупинка 1. «Розшифруй». (Слайд 4)
На дошці записано приклади, а на пелюстках квітки-відповіді, кожній з яких відповідає склад зашифрованого вислову.
Члени команд без підготовки (усно) обчислюють значення виразів, знаходять результат на квітці і розшифровують вислів про математику. Перемагає команда, яка першою прочитала вислів:
«Математика-гімнастика розуму»
( ма );
( те );
( ма );
( ти );
( ка );
( гім );
( нас );
( ти );
( ка );
( ро );
( зу );
( му ).
Зупинка 2. «Математичний футбол». (Слайд 5)
Учитель ставить запитання і кидає м’ячик учневі. Учень, підхопивши м’яч, дає відповідь на поставлене питання.
Якщо учень не знає відповіді, то він повертає м’ячик учителеві.
Запитання:
9. Як знайти дріб від числа?
10. Як знайти відсоток від числа?
11. Як знайти число за його дробом?
12. Як знайти число за його відсотком?
13. Як перетворити мішаний дріб у неправильний?
14.Як перетворити неправильний дріб у мішаний?
VІ. Засвоєння вмінь.
Зупинка 3. «Місто рівнянь». (Слайд 6)
(Змагання капітанів з розв’язування рівнянь)
Кожному капітанові пропонується картка з рівнянням, яке оцінюється в 3 бали, вони розв’язують його біля дошки.
Всі інші учасники працюють самостійно в зошитах, розв’язуючи рівняння свого капітана.
Команда «Правильні дроби»
Розв’язати рівняння:
;
Команда «Неправильні дроби»
Розв’язати рівняння:
.
Зупинка 4. «Емоційна розрядка» (Хто швидше заповнить табличку?). (Слайд 7)
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Зупинка 5. «Задачі» (робота в парі). (Слайд 8)
До санаторію завезли апельсини, мандарини та лимони.
Апельсини становили усіх фруктів, мандарини -, а лимони – решту 99 кг. Скільки всього було фруктів?
В саду росло 300 дерев. Яблуні становили 24% всіх дерев, груші - яблунь, а решту - сливи. Скільки сливових дерев росло в саду?
Зупинка 6. «Віртуозна» ( Хто швидше?). (Слайд 9)
Команда «Правильні дроби»
Обчислити:
Команда «Неправильні дроби»
Обчислити:
.
VІІ. Підсумок уроку. (Слайд 10)
Ось і закінчилася наша подорож. Сьогодні ви не витрачали час.
Що ми робили на уроці?
Які вміння сьогодні вдосконалили?
Що сподобалось особливо?
Що не сподобалось?
Оголошення переможців. Виставлення оцінок.
VІІІ. Домашнє завдання. (Слайд 11)
Підготуватися до контрольної роботи:
I і II рівень: №891, 898 cторінка 103, 104;
III рівень: №895, 903 сторінка 104;
IV рівень: №901, 910 сторінка 104.
«ПРАВИЛЬНІ ДРОБИ» |
«НЕПРАВИЛЬНІ ДРОБИ» |
||||||
І. «Розшифруй». |
|||||||
1 |
|
7 |
|
1 |
|
7 |
|
2 |
|
8 |
|
2 |
|
8 |
|
3 |
|
9 |
|
3 |
|
9 |
|
4 |
|
10 |
|
4 |
|
10 |
|
5 |
|
11 |
|
5 |
|
11 |
|
6 |
|
12 |
|
6 |
|
12 |
|
ІІ. «Математичний футбол» |
|||||||
1 |
|
5 |
|
1 |
|
5 |
|
2 |
|
6 |
|
2 |
|
6 |
|
3 |
|
7 |
|
3 |
|
7 |
|
4 |
|
|
|
4 |
|
|
|
ІІІ. «Місто рівнянь» |
|||||||
Конкурс капітанів ( 3 бали ) |
|||||||
|
|
||||||
ІV. «Емоційна розрядка» |
|||||||
1 |
|
5 |
|
1 |
|
5 |
|
2 |
|
6 |
|
2 |
|
6 |
|
3 |
|
7 |
|
3 |
|
7 |
|
4 |
|
|
|
4 |
|
|
|
V. «Задачі» |
|||||||
Робота в парі ( 5 балів ) |
|||||||
|
|
||||||
VІ. «Віртуозна» ( Хто швидше?). |
План подорожі по країні дробів для «Правильних дробів»
1 зупинка «Розшифруй».
( ма );
( те );
( ма );
( ти );
( ка );
( гім );
( нас );
( ти );
( ка );
( ро );
( зу );
( му ).
1.Який дріб називається правильним?
2.Як додати два дроби з різними знаменниками?
3.Як помножити два дроби?
4.Що таке відсоток?
5.. Як знайти дріб від числа?
6. Як знайти число за його дробом?
7. Як перетворити мішаний дріб у неправильний?
3 зупинка «Місто рівнянь». (Конкурс капітанів).
Розв’язати рівняння:
4 зупинка «Емоційна розрядка» . (Хто швидше?)
Доповнити до одиниці.
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 зупинка «Задачі». (Робота в парі).
До санаторію завезли апельсини, мандарини та лимони.
Апельсини становили усіх фруктів, мандарини -, а лимони – решту 99 кг. Скільки всього було фруктів?
6 зупинка «Віртуозна» ( Хто швидше?).
Обчислити: № 547(б) (ст.95);
7 зупинка «Домашнє завдання».
Підготуватися до контрольної роботи:
I і II рівень: №891,898 cторінка 103, 104;
III рівень: №895,903 сторінка 104;
IV рівень: №901,910 сторінка 104.
План подорожі по країні дробів для «Неправильних дробів»
1 зупинка «Розшифруй».
( ма );
( те );
( ма );
( ти );
( ка );
( гім );
( нас );
( ти );
( ка );
( ро );
( зу );
( му ).
1.Який дріб називається неправильним?
2.Як відняти два дроби з різними знаменниками?
3.Як поділити два дроби?
4.Що означає скоротити дріб?
5. Як знайти відсоток від числа?
6. Як знайти число за його відсотком?
7. Як перетворити неправильний дріб у мішаний?
3 зупинка «Місто рівнянь». (Конкурс капітанів).
Розв’язати рівняння: .
Доповнити до одиниці.
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 зупинка «Задачі». (Робота в парі).
В саду росло 300 дерев. Яблуні становили 24% всіх дерев, груші - яблунь, а решту - сливи. Скільки сливових дерев росло в саду?
6 зупинка «Віртуозна» ( Хто швидше?).
Обчислити: №841(б) (ст.148);
7 зупинка «Домашнє завдання».
Підготуватися до контрольної роботи:
I і II рівень: №891,898 cторінка 103, 104;
III рівень: №895,903 сторінка 104;
IV рівень: №901,910 сторінка 104.
Картки із завданнями для капітанів
«Правильні дроби» (капітан)
Розв’язати рівняння:
.
«Правильні дроби»
Задача.
До санаторію завезли апельсини, мандарини та лимони.
Апельсини становили усіх фруктів, мандарини -, а лимони – решту 99 кг. Скільки всього було фруктів?
«Правильні дроби»
( Хто швидше?).
Обчислити:
ст.95 №547 б)
Картки із завданнями для капітанів
«Неправильні дроби» (капітан)
Розв’язати рівняння:
.
«Неправильні дроби»
Задача.
В саду росло 300 дерев. Яблуні становили 24% всіх дерев, груші - яблунь, а решту - сливи. Скільки сливових дерев росло в саду?
«Неправильні дроби»
( Хто швидше?).
Обчислити:
ст.148 №841 б)
1