Смолінське НВО
УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ.
СКЛАДАННЯ КАЗКИ «ГОРОБИНА ТА ЯЛИНА В ЗИМОВОМУ ЛІСІ»
Підготувала і провела вчитель Курбатова Г.В.
2015-2016н.р.
Мета: вчити учнів складати опис дерев, використовувати його для складання твору; розвивати мовлення учнів; збагачувати словниковий запас учнів; навчати використовувати у мовленні синоніми, епітети ,порівняння; виховувати доброту, почуття взаємодопомоги, любов до природи.
Обладнання: ілюстрації зимового лісу, аудіозапис, фото горобини і ялини.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
--Чи подобаються вам ці картини природи?
--Що можна побачити в зимовому лісі?
--Ці картини створив ходожник.
2. Музична сторінка
--А тепер послухаємо, як відомий композитор П.І.Чайковський передав красу зимового лісу в музиці ( Звучить фрагмент з альбому «Пори року».)
3.Поетична хвилинка
Зимовий ліс у день погожий А горобинове намисто
На дивну казку дуже схожий Горить червоно урочисто
Ялини в шалях білосніжних Дуби величні і крислаті
І не впізнать берізок ніжних Стоять , мов парубки чубаті.
--Що можна побачити в зимовому лісі?
--На що схожий ліс?
--Що у вірші говориться про ялину ? горобину?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Підготовча робота до написання казки.
На,галявині,лісовій,горобина,і,ялина,по,коліна,в,стояли,снігу.
На ,узліссі,зимового,горобина,лісу,ялина,красувалися.
Зимовий, ліс, подругами-красунями, милувався.
Лісу ,зимового, горобина , і , ялина, окрасою ,були.
--Доберіть прикметники до іменників
( горобина, стовбур, ягідки, листочки)
--Доберіть дієслова до іменників
( горобина, стовбур, ягідки, листочки)
--Доберіть порівняння
( горобина ,мов… ягідки,мов…)
--Коли відбувається подія?
--Що може статися з горобиною?
--Що зробила подруга-ялина?
--Хто міг бачити цей добрий вчинок у Новорічну ніч?
--Як Дід Мороз відзначив цей вчинок подруги-ялини?
6. Усне складання твору за планом
План
1. Зимовий ліс.
2. Горобина.
3. Ялина.
4. Хурделиця.
5. Ялинка сяє вогниками.
7. Самостійна робота учнів.
8. Авторське крісло.
9. Редагування.
V. Підсумок уроку
Доберіть прислів`я, яке б відповідало змісту написаного твору.