Урок розвитку зв'язного мовлення.Робота над переказом тексту розповідного характеру

Про матеріал
Це урок у класі для дітей, які мають проблеми зі слухом.Тому основна увага при підготовці і проведенні уроку приділена корекційно-розвивальній меті : правильно вимовляти звуки,слова,фрази в процесі мовленнєвої діяльності; сприймати на слух або слухо-зорово навчальний матеріал і відтворювати його словесно; концентрувати увагу на лексичних, граматичних, синтаксичних конструкціях, запам’ятовувати їх і використовувати у переказі тексту; використовувати лексичний матеріал уроку при побудові монологічного висловлювання; активно використовувати нові слова.
Перегляд файлу

Урок української мови  у 7 класі для дітей, що мають проблеми зі слухом

 Тема уроку: Розвиток зв’язного мовлення. Робота над переказом тексту розповідного характеру

Мета уроку: формувати ключові компетентності:

уміння вчитися – планувати і здійснювати навчальну  діяльність  на уроці згідно плану ;

мовну і мовленнєву: розуміти питання і конструювати відповідь на нього; визначати тему і основну думку тексту,тип мовлення; складати план, працювати з деформованими реченнями;

 корекційно-розвивальну: правильно вимовляти звуки,слова,фрази в процесі мовленнєвої діяльності; сприймати на слух або слухо-зорово навчальний матеріал і відтворювати його словесно; концентрувати увагу на лексичних, граматичних, синтаксичних конструкціях, запам’ятовувати їх і використовувати у переказі тексту; використовувати лексичний матеріал уроку при побудові монологічного висловлювання; активно використовувати нові слова;

інформаційну : використовувати текст переказу  для поповнення і розширення інформації про обереги нашого народу;

соціокультурну:  усвідомлення нерозривного зв’язку людини і природи, ролі дерев-оберегів в житті людини.

Тип уроку: розвиток зв’язного мовлення.

Обладнання:  зошит,текст переказу,набірне полотно з фразами,матеріал для мовної зарядки,слайди мультимедійної презентації,екран,проектор

Перебіг уроку:

Умовні позначення:

У.– учитель

РСС– розвиток слухового сприймання;

Е – слова, фрази за екраном

Фраза: «Дерева-обереги: …,… »

І. Організаційний момент,фрази оргмоменту.

Е. Діти сідають за сигналом.

У. Діти, перевірте наявність ручки, зошита,щоденника. Сядьте зручно і правильно.

Е.

1) Гано,як ти мене чуєш?

2)  Кирило, який у тебе настрій?

3) Микита,запитай у Анжели, яке сьогодні число?

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1.Записати число. 

Е.  Женя, прочитай тему.

У.Сьогодні ми будемо вчитися писати переказ тексту. Тема складна і відповідальна. Тому працювати будемо по плану.

Е.

Ім`я – пункт плану.

1.Е.Текст–це..

Тема тексту ,,,,,,,,,, що таке тема? Основна думка тексту

Типи мовлення

2.Мовна зарядка.

Одна Баьківщина ….

 

  ІІІ. Робота над темою уроку.

1.Прочитайте назву тексту («Дерева-обереги») .

Поясніть значення слова обереги (це  д/з)

На екрані слайди презентації про дерева.

Памятка роботи над переказом тексту ( на дошці)

Пам`ятка роботи над переказом:

  1. Читання тексту
  2. Бесіда за змістом
  3. Словникова робота
  4. Складання плану
  5. Усний переказ
  6. Письмовий переказ
  7. Самоперевірка  

                                     Дерева-обереги

      Здавна в Україні люди шанували і любили  такі  дерева, як дуб, береза, тополя, верба. Наші предки вірили, що це – дерева-обереги, бо вони  дарують людям силу, красу, здоров’я, оберігають від біди.

     Дуб – це цар дерев. У народних казках його називають дуб-богатир. Це дуже гарне, сильне, довговічне  дерево. Живуть дуби до тисячі років. Здавна  вважають, що  дуб   живить людину силою. Тому запорізькі козаки на нашій славній Хортиці любили відпочивати саме під дубами.

  Дуже люблять українці і березу. Колись її вважали оберегом від злих духів і нещастя.  Тому часто берізки  садили біля хати. Від слова «береза» утворилася і  назва мі­сяця – «березень». Листя берези, бруньки, березовий сік мають лікувальні властивості.

     Образ України – тополя над дорогою. Це дерево незвичайне: високе, струнке, величне. Тополю у своїх віршах оспівали Т.Г.Шевченко, Леся Українка. Вона  захищає від вітру, а ще дає багато свіжого, чистого повітря.

      Серед  дерев особливо шанують  українці  вербу. Колись давно її вважали священним деревом. Гілочки верби освячують у церкві і зберігають весь рік як оберіг дому від пожежі, граду, блискавки. Біля дому теж садять вербу на щастя.

                                                                                 200 слів

6.Запамятай!:

Спишіть опорні слова, запам’ятайте, як вони пишуться.

Дерева-обереги, дуб-богатир, Хортиця,щастя,нещастя,бджоли.

 

7.Поміркуй!  (вибрати слова з довідок)

Довговічне дерево–

Живить людину силою –

Має  лікувальні властивості–

Величне дерево –

Незвичайне дерево –

(Довідка: особливе дерево,лікує, дарує,дає силу; дуже гарне дерево; довго живе)

8.Знайдіть речення за початком

а) У народних казках…

б) Живуть дуби…

в) Образ  України …

г) Гілочки верби…

 

 

  1. Складання плану тексту
  2. Усний переказ
  3.         Письмовий переказ
  4.         Самоперевірка

 

Д/З:складання діалогу «Дерева-обереги»

 

 

doc
До підручника
Українська мова 7 клас (Горошкіна О.М., Попова Л.О.)
Додано
9 листопада 2020
Переглядів
988
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку