Розвиток зв’язного мовлення. Написання твору-опису процесу праці.
МЕТА: сформувати навички складання опису , що містить перелік виконання певних дій, навчити виконувати об'ємні квіти;
розвивати творчі здібності, зв’язно та логічно викладати матеріал, дотримуючись художнього стилю, удосконалювати навички роботи з папером;
виховувати естетичний смак , почуття прекрасного
ТИП УРОКУ: бінарний (українська мова – обслуговуюча праця)
ОБЛАДНАННЯ: мультимедійна презентація, заготовка для панно, кольоровий гофрований папір, ножиці , клей, металевий дріт, клейова стрічка.
Той труднощів не боїться,
хто вміє працювати
ПЕРЕБІГ УРОКУ
Учитель української мови.
Усі ми любимо приймати подарунки, нас тішать знаки уваги, які нам ро- блять близькі люди. А ще більшу насолоду отримуємо і ми, коли творимо своїми руками, і той , хто приймає подарунок, бо в ньому часточка нас самих, нашого настою, уваги, любові, часу.
Учитель обслуговуючої праці.
Сьогодні ми з вами колективно почнемо створювати святковий настрій для учителів, виготовляючи панно до 8 Березня.
Учитель української мови.
А після завершення роботи над панно ви продовжите творчий процес: напишете твір – опис у художньому стилі про послідовність виконаної роботи. Як кажуть мудрі люди: «Той труднощів не боїться, хто вміє працювати». Отже, до роботи! Бажаю вам успіхів!
Учитель української мови. Оскільки наша робота на уроці - це теж певна послідовність дій, то ми будемо використовувати помічник - інструкцію
ВСТУП |
Підготовчий етап. |
ОСНОВНА ЧАСТИНА |
Опис послідовності виконання дії. |
ВИСНОВОК |
Розповідь про результати роботи. |
Науковий стиль |
Художній стиль |
♦ трудові операції стосуються не конкретної особи, а будь-кого, тому опис має дуже загальний характер; |
♦ опис повинен викликати певне ставлення до процесу праці, до виконавця та результату; |
Прісне тісто замішують на сироватці з яйцем, дають йому відстоятись. Розкачують в руках качалку діаметром 2-3 см, розрізають її на шматки. Кожен шматок обвалюють в борошні, розкачують варениці. Начиняють їх сиром, картоплею, тушкованою капустою. Варять у крутому окропі. (З кулінарної книги) |
Руки Ганни Сильвестрівни натхненно чаклували над кожним шматочком тіста. Господиня встигла вже поставити воду і, коли окріп забелькотів, виклала на підситок перший десяток вареників та почала по одному кидати їх у каструлю. Прозора вода враз скаламутилась, у ній затанцювали білі порошинки. Полинув ніжний аромат тіста й варених ягід. Потім вода знову забила в ключі, і незабаром вареники почали випливати нагору. За мить вони запаморочливо пахтіли на тарілці — білі-білі, з ледь помітним бузковим відливом. (За І. Сенченком). |
Учитель обслуговуючої праці.
Так хочеться ранньою, ще холодною весною милуватися ніжними, витонченими та яскравими квітами. Кожен з вас може створити невелике диво своїми руками.
Червоні піони, рожеві та білі,
Які ви всі гожі, які ви всі милі,
До серця горну, немов діточок,
Скільки ж вас гарних тут квіточок.
На сонці блищать росою умиті,
Немовби в перли ніжно сповиті,
До себе кличе п’янкий аромат,
Не повернути часу назад.
(Перед початком роботи учні організовуються та ознайомлюються з інструкціями)
Організація робочого місця
( Інструкції розміщені на кожному робочому столі . Учні ознайомлюються з ними)
1.Обрати зручну позу.
2.Світло має падати зліва або зверху.
3.Інструменти покласти праворуч або ліворуч, залежить від того якою рукою будете працювати.
4. Необхідні інструменти розмістити перед собою.
5. Після роботи прибрати своє робоче місце.
Правила безпечної праці
( Інструкції розміщені на кожному робочому столі . Учні ознайомлюються з ними)
Послідовність виготовлення (учні разом з учителем обслуговуючої праці виконують роботу):
Готову квітку закріплюємо на панно за допомогою двосторонньої клейової стрічки.
Дієслова, що називають виконувані процеси. |
|
Прислівники, що рухають процеси. |
|
Прикметники та прислівники на позначення ознак виробу та процесу праці. |
|
Прикметники, які характеризують елементи та результат процесу праці. |
|
Емоції. |
|
Обмін враженнями:
1