Тема. Ділення раціональних чисел
Мета: закріпити знання та відпрацювати навички використання правил ділення раціональних чисел окремо та разом з іншими правилами арифметичних дій над раціональними числами.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
а) 3,6 : (-4); б) - 2,5 : (-7,5); в) - 8,64 : 1,2; г) - 56,68 :(-0,01);
Математичний диктант
Варіант 1 [2]
II. Актуалізація опорних знань
Під час перевірки правильності виконання математичного диктанту повторюють правила і деякі властивості ділення. Щоб повністю підготувати учнів до розв'язування вправ, запланованих на цей урок, розв'язуємо усні вправи.
III. Відпрацювання навичок
Усні вправи
-12 : 3 -24 : (-6) 100 : 125 -6,25 : 2,5 |
0 : (-8.7) -1 : (-1) :1 -0,16 : (-8) |
- : - : 10 : : |
3.Перевіримо правильність розв’язання.
а). -3+(-5)=-8 б).-4-(-3)=1 в). -3∙5= 15 г).1-9=-8
4.Розв’язування вправ біля дошки.
4.1.а) (-28) : (-4) - 10; б) – 65 : 13 + 90 : (-15); в) (7 - 10) · (-18) + 42 : (-7);
г) 15 - (4 + 8 : (- 2)) - 6; д) 0,2 - : 11; є) -4 : - 10 : (-20).
4.2.Знайти значення виразу 12 : х - 4,6, якщо: х = -3; -1,5; 4; -0,5.
4.3.Розв'яжіть рівняння:
a) -2x = 10; б) -3x = -9; в) 0,2x = -4; г) -1,2x = 3,6; д) -x = ; є) -х = -1
Знайдіть невідомий член пропорції:
а) ; б) ; в) ; г) .
Можна зауважити, що знак «·» у цих рівняннях (тобто значення виразу a·b:c, де a, b, c раціональні числа) так само залежить від кількості від'ємних чисел, як і знак добутку!
IV. Підсумки уроку. Мотивація оцінок.
Повторюємо правила і властивості ділення раціональних чисел.
V. Домашнє завдання