Тема: Число 10. Склад числа 10.
Мета: розглянути всі варіанти складу числа 10; вправляти у складанні і розв'язуванні прикладів на додавання і віднімання в межах 10; формувати знання про склад числа 10;закріпити вміння складати та читати рівності, використовуючи назви чисел при додаванні; розвивати математичну мову, мислення, увагу, пам'ять; виховувати старанність, охайність.
Тип уроку: закріплення знань, умінь та навичок.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Інтерактивний прийом «Психологічна настанова на урок « « Настрій»»
-Поділіться гарним настроєм за товаришем по парті. Тримаючись відкритими долонями, скажіть один одному щось приємне, побажайте гарних успіхів.
- Підготувалися до уроку математики. Підготували все необхідне. Тихенько сідайте за парти.
ІІ. Актуалізація опорних знань
- Діти, які цифри ми вивчили? (1,2,3,4,5,6,7,8,9)
- Назвіть числа від 6 до 9, 7 до 10, 10 до 1.
- Яке число стоїть після 2, 5, 9. (3,6,10)
- Назвіть сусідів числа 7 (6,8) 8 (7,9) 3 (4,5)
- Із яких 2х цифр складається число 10? ( 1,0) Як ми його записуємо?
Вірші- задачі.
Сім веселих хлопчиків
В озері купались.
Двох покликали матусі,
Скільки хлопчиків зосталось. (5)
На обід суниць шукали руденькі лисички.
Он з травички визирають 3 червоні личка.
Під листочком причаїлись 4 сунички.
Скільки суничок сховалось від лисичок? (7)
По дорозі їжак біг.
Ніс 5 яблук на обід.
Одне впало, закотилось.
Скільки яблук залишилось? (4)
П’ять горобців на гілку сіли,
До них два ще прилетіли.
Скільки горобців всього
На тім дереві було? (7)
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
1. Розв’язування прикладів.
(Відповіді. 10,10,9,9,9,9,10) виноград, груша, полуниця).
2.Гра «Мовчанка». Робота з числовим віялом
Діти показують відповідь розв’язаного прикладу.
1 + 3
4 - 2
5 + 3
6 - 3
6 + 4
10 - 5
7 + 2
4 + 1
3 . Каліграфічна хвилинка. «Конкурс красунь»
Записати по рядку чисел 7; 8; 10.
4. Гра «Загубилося число»
Беруть учать три команди учнів. Діти заповнюють порожні клітинки.
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
1.Слово вчителя.
-Сьогодні на уроці ми ознайомимося ще з одним числом і навчимося його писати. А що це за число ви дізнаєтесь,
коли відгадаєте загадку від білочки.
Руки вгору підніміть,
Пальці швидко полічіть.
Зліва п’ять і справа п’ять
Скільки разом, як сказать? (10)
-Сьогодні на уроці ми ознайомимося з числом 10. Чим відрізняється число 10 від вивчених чисел? (10- двоцифрове число).
2.Робота з числовим рядом.
Білочка у лісі стрибала.
Запаси на зиму готувала.
Полічіть швиденько їх
Скільки усіх?
-Подув сильний вітер. Усі шишки- числа покотилися.
-Подивіться уважно . Чи все гаразд?(2,5,1,3,4,8,10,6,
9,7)
-Давайте розмістимо числа по порядку.
-Яке число стоїть попереду числа10?
-Яке число більше 9 чи 10?
-Білочка не може далі стрибати, тому що не взмозі усі перешкоди здолати. Діти, давайте допоможемо їй.
Фізкультхвилинка
На пальчики встанемо –
До хмарин дістанемо.
Ноги на ширині стопи, руки опущені.
Один, два, один, два,
До хмарин дістанемо.
Підняти руки через боки вгору, стати навшпиньки, потягнутися.
Нахиліться стільки раз,
Скільки качечок у нас.
Нахилитися вперед, не згинаючи ніг, витягуючи шию.
Один, два, три, чотири, п'ять –
Добре вмієм рахувать!
Стопи разом, руки на поясі.
Скільки покажу грибочків,
Стільки ви зробіть стрибочків.
Підстрибувати на місці на двох ногах.
Один, два, три, чотири, п'ять,
Час усім відпочивать!
Повторити першу вправу, сісти на місця.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Робота з числовим рядом
— Назвіть пропущені числа. Яке число в цьому ряді найбільше? Назвіть «сусідів» числа 9.
— Назвіть всі числа, більші від 2, але менші від 9.
— Назвіть всі числа, більші від 1, але менші від 10.
2. Віршовані задачі
✵ У Андрія шість книжок,
А в Павла — чотири.
Скільки книжечок разом
Ви вже полічили? (6 + 4 = 10)
✵ Сім горобців на гілку сіли,
До них три ще прилетіли.
Скільки горобців всього
На нашім дереві було? (7 + 3 = 10)
✵ 9 кошенят пісок копають
Та на сонці загоряють.
Ще одне сидить в траві.
Скільки всіх? Скажіть мені? (9 + 1 = 10)
VI. Робота в зошиті.
1.Завдання.
Написання числа 10.
-Діти, число 10 записують двома цифрами : 1 і 0. Кожна цифра має свою клітинку.
2.Завдання
- Обведіть 10 клітинок. Зафарбуйте 5-ту і 7-му клітинки.
3.Пальчикова гімнастика.
Долоні розгорнуті на себе, великі пальці переплетені — голівка птаха. Інші зімкнені пальці — крила. Швидко помахати ними.
Горобцю казала кішка: ─ Понявчи зі мною трішки. Та він знай собі ─ Цвірінь! А нявчати йому лінь. |
|
VIІ. Підсумок уроку
-Діти, хто з нами мандрував? (Білочка.)
— Яке число було головним сьогодні на уроці?
— Назвіть склад числа 10.
Урок добігає до кінця. У кожного на парті лежить маленький жолудь або горішок від білочки. Візьміть олівці і намалюйте настрій з яким ви йдете з уроку. Всі горішки і жолуді ми складемо у корзинку для білочки.