Тема: «Складання таблиці множення числа 3.Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Задачі на ділення.»
Мета:
ознайомити учнів з таблицею множення числа 3 та її практичним застосуванням;
формувати вміння знаходити значення виразів на дії різних ступенів;
розв`язувати задачі на ділення;
розвивати логічне мислення,творчі здібності;
виховувати акуратність,старанність.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи,підручники.
Тема: «Складання таблиці множення числа 3.Знаходження значень виразів на дії різного ступеня. Задачі на ділення.»
Мета:
Обладнання: картки для індивідуальної роботи,підручники.
Хід уроку:
І. Організація класу.
ІІ Актуалізація опорних знань учнів.
1. Усний рахунок.
— Йшли 4 віслюки,
Кожен ніс по 2 мішки
Скільки всіх було мішків
В чотирьох цих віслюків. (6,8)
–В кожну миску 2 котлети
Клала лиска Віолетта,
Мисочок у лиски 6
А котлет? Хто відповість? (10,11,12)
–На столі-4 миски,
В кожній з них по 2 сосиски.
Скільки всіх сосисок там
Знати хочеться котам.(4,6,8)
–Кролик вуха нашорошив-
В нього дуже добрий слух.
Хто ж тепер нам скаже точно:
В двох кролів є скільки вух? (5,6,4)
–У лісочку на горбочку-
Три тополі,три дубочки,
Три берізки,три кленочки.
Скільки,друзі,на горбочку
Всіх дерев росте в лісочку? (10,13,12)
–Дві лисички,дві сестрички,
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок? (3,5,4)
–Двоє вулицею йдуть,
По 5 саджанців несуть.
Скільки ямок треба,діти,
Щоб ті саджанці садити? (11,12,10)
Молодці,ви впорались з цим завданням.
2. Каліграфічна хвилинка
Щоб виконати це завдання-розгорніть зошити,запишіть число,класна робота.
Запишіть числа в порядку зростання
18,10,16,12,4,8,6,14
4,6,8,10,12,14,16,18. Як називаються ці числа? (Парні)
3. Усне розв’язування задач
1) На столі стояли 4 тарілки, з двома яблуками у кожній. Скільки було всього яблук?
2) По тарілочках розклали 6 цукерок, по 2 цукерки на кожну. На скільки тарілочок вистачило цих цукерок?
3) Діти для прогулянки вишикувалися парами. Вийшло 9 пар. Скільки дітей вийшли на прогулянку?
4) До танцювального ансамблю записалося 17 учнів, а до хору – 35. На скільки більше учнів записалося до хору, ніж до танцювального ансамблю?
4. Виправ помилки
2×6+34=45 62-49+4=17
(11-9) ×2=6 16-10+8=17
13-8+14=20 2×8-7=10
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми будемо складати таблицю множення числа 3 і виконувати різні завдання.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота за підручником (с. 81-82)
Завдання 516. Колективне опрацювання матеріалу
– Прочитай рівність 3 • 5 = 15. Що показує другий множник? Як перевірити, що 3 • 5 = 15?
Завдання 517. Колективне опрацювання матеріалу
Учні пояснюють, як склали таблицю множення числа 3.
– Що цікавого ви помітили?
– Як можна одержати наступний добуток з попереднього?
Завдання 518
Учні “ланцюжком” обчислюють вирази, користуючись таблицею. Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.
Завдання 519
Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Після цього учні самостійно записують розв’язання. Учитель перевіряє.
Завдання 520. Коментоване розв’язування задачі
Завдання 521. Колективне розв’язування задачі Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.
Було – ?
Витратили – по 3 м 6 с.
Залишилося – 9 м.
V. Фізкультхвилинка
У країні казочок
Жив веселий колобок.
Разом з ним усі звірята
Вийшли вранці на зарядку.
Похитали головою,
Раз притупнули ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли.
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз присіли, піднялись,
Головою похитали
І за парту всі сідали.
VI. Узагальнення й систематизація знань
1. Обчислення значень виразів
2. Робота над задачами
1) Двом учням роздали по 3 м’ячі і ще 5 м’ячів залишили у кошику. Скільки всього було м’ячів?
2) Марічка купила три фарби, по 4 грн кожна, і палітру за 15 грн. Яка вартість покупки?
3. Розв’язування логічної задачі
В одній вазі 10 яблук, а в іншій – 6 яблук. Скільки яблук потрібно перекласти з однієї вази в іншу, щоб яблук вийшло порівну? (2)
VII. Підбиття підсумків. Рефлексія
VIII. Домашнє завдання
С. 82, завдання 522; 523.